نزنید می زنند!

نزنید می زنند! نزنید می زنند، یک قاعده اثبات شده است! قریب به یک دهه است که رهبران اسرائیل غاصب هر جا و هرچه به اراده خود دیدند دانشمندان هسته ای و موشکی ایران را ترور کردند! نتانیاهو چند روز پیش گفته بودکه این هفته کارهای مهمی انجام داده است #اما نمی تواند آن را

کد خبر : 78485
تاریخ انتشار : یکشنبه 9 آذر 1399 - 14:53
نزنید می زنند!

نزنید می زنند!
نزنید می زنند، یک قاعده اثبات شده است! قریب به یک دهه است که رهبران اسرائیل غاصب هر جا و هرچه به اراده خود دیدند دانشمندان هسته ای و موشکی ایران را ترور کردند! نتانیاهو چند روز پیش گفته بودکه این هفته کارهای مهمی انجام داده است #اما نمی تواند آن را افشا کند! ترور شهید فخری زاده همان کاری بود که رسانه های اسرائیل امروز آن را برملا کردند # چرا ترور دانشمند موشکی ایران در آستانه جابجایی قدرت در آمریکا و همزمان با ورود بایدن به کاخ سفید و زمزمه های مذاکره برجام و برجام های جانبی نظیر برجام موشکی اتفاق افتاد جای سئوال است! #از پیشداوری این معما عبور می کنم و پاسخ آن را به دست زمان می سپارم تا بعضی از اذهان را مشوش نکرده باشم! #اما نکته ای که به صراحت می خواهم بدان اشاره کنم، این است که آمریکا و اسرائیل به همراه هم پیمانان منطقه ای خود به این نتیجه رسیده اند که ایران همچنان #گرفتار محاسبات و مجادلات برجام است! و به خاطر ملاحظاتی که دارد از توان مقابله صرف نظر می کند و به همین دلیل گستاخ تر از گذشته شده اند! به ویژه بعد از شهادت سردار سلیمانی!#واقعیت تلخ و غمبار این است که شهادت سردار سلیمانی برای ما از طرف ترامپ ِ آمریکا دهن کجی بسیار تند و تلخی بود! اعلام علنی خبر آن در یک هفته قبل از ترور توسط ترامپ؛ تلخی این حادثه را دو چندان کرد! شبیه آنچه که نتانیاهو یک هفته قبل از ترور دانشمند موشکی ایران شهید فخری زاده گفت! #ترور دانشمندان و از همه دردناکتر شهادت فرمانده سپاه قدس که بالاترین مقام نظامی – امنیتی کشور محسوب می شد، #یک نکته را بیش از همه آشکارتر کرد و آن شکاف ساختاری و پاره گی چتر امنیت و خیانت مهره های دشمن از داخل کشور است! #اما سرنخ های این پاره گی ها در داخل کشور از جانب چه طیف ها و جریانها و با چه اهدافی هدایت می شود فعلاً به عنوان علامت سئوال در ذهن ها بماند! #عملیاتی با این پیچیده گی و آنهم در نزدیکی پایتخت، پیش آگهی بسیار بدی را دارد و حکایت از عمق نفوذ و عقبه های توان لجستیک وحجم و پتانسیل عوامل مستخدم دشمن دارد! چه این که خرابکاری هسته ای نطنز توسط نفوذی های این تاسیسات انجام گرفت! #می خواهم از بیان یک واقعیت تلخ پرهیزی نداشته باشم و بگویم که ابزارهای اطلاعاتی و امنیتی ما به دلائل مختلف، متاسفانه از چند سال گذشته، مغلوب دشمن شده است! پایان سخن را در دو نکته خلاصه می کنم. #یکم: تقویت استراتژی سد نفوذ و #دوم پاسخ سریع و قاطع به رهبر خون آشام اسرائیل است؛ کسی که عملیات ترور سهمناک و خوف انگیز را به چند کیلومتری تهران کشانده است!
#این قاعده خیلی روشن و ساده است از مقابل پاس سگ فرار کردن همان و گستاخی بیشتر آن همانا! #اگر چند موشک به سمت صنایع نظامی رافائل و اطراف تاسیسات هسته ای دیمونای اسرائیل شلیک می شد، امروز نتانیاهو اینگونه عربده نمی کشید! #نزنید می زنند، بدترین ها را نزنید بهترین ها را می زنند! تعلل بیش از این، به صلاح امنیت کشور نیست، مرگ یک بار و شیون یک بار! چه این که سردار سلیمانی از بهترین ها بود و بدیلی نداشت و نخواهد داشت! #افول نفوذ منطقه ای ایران بعد از شهادت ایشان بر هیچکس پوشیده نیست!
صلح سرخ | حسین حاجی
تحلیلگر سیاست بین الملل
t.me/solhesorkh

صف رای اختصاصی برای روحانیون در اصفهان

بازدیدها: 0

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست