نکاتی مهم در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه و آشپزخانه

لازم به ذکر است که بگوییم سایت های مختلفی وجود دارند که می توانید طراحی دکوراسیون داخلی خود را به آن ها بسپارید. این سایت ها با بهره بردن از طراحان داخلی می توانند بهترین نمونه از طراحی دکوراسیون را به شما ارائه دهند.
کد خبر : 106646
تاریخ انتشار : دوشنبه 23 فروردین 1400 - 18:18
نکاتی مهم در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه و آشپزخانه

طراحی دکور مغازه کوچک

نکاتی در مورد طراحی داخلی مغازه

لازم به ذکر است که بگوییم سایت های مختلفی وجود دارند که می توانید طراحی دکوراسیون داخلی خود را به آن ها بسپارید. این سایت ها با بهره بردن از طراحان داخلی می توانند بهترین نمونه از طراحی دکوراسیون را به شما ارائه دهند.

مسیرهای رفت و آمد: زمانی که قرار است دکور داخلی مغازه خود را به نحوی اجرا کنید که توجه افراد زیادی را به خود جلب کند، باید به مسیرهایی که برای رفت و آمد مشتریان قرار می گیرد نهایت دقت را داشته باشید.

مسیرهای که افراد برای وارد شدن به مغازه از آن استفاده می کنند نباید با اشیاهای مختلف پر شود یا ویترین هایی را در وسط راه قرار دهید. این کار باعث می شود که برای خارج شدن از مغازه یا وارد شدن مشکلاتی ایجاد شود. بنابراین مسیرهای رفت و آمد مشتری در هنگام طراحی دکوراسیون مغازه اهمیت ویژه ای دارند.

تاثیر چیدن کالاها در طراحی داخلی: چیدن اجناس می تواند تاثیر چشمگیری بر روی طراحی داخلی داشته باشد. شما قرار است کالاهای خود را در معرض دید مردم قرار دهید و از طریق طراحی دکوراسیون داخلی این کار را انجام خواهید داد.

توجه داشته باشید که می توانید ویترین های مختلفی را داخل مغازه خود قرار دهید و کالا ها را به صورت شیک و زیبا کنار هم بگذارید.

توجه به راحتی مشتری ها در داخل مغازه: شما می توانید علاوه بر اینکه دکوراسیون خود را به صورت شیک و زیبا طراحی کنید، به راحتی مشتریان هم توجه نشان دهید.

برای این کار کافی است که صندلی هایی را در داخل مغازه بگذارید تا هنگامی که مشتریان  قصد داشته باشند محصولات را پرو کنند از صندلی ها استفاده نمایند، البته به این نکته توجه داشته باشید که صندلی های داخل مغازه را می توانید با دکوراسیون خود ست نمایید و از محصولاتی که برای دکوراسیون به کار برده اید برای صندلی هم استفاده کنید.

در ادامه عکس طراحی دکور مغازه udecor  را برای شما قرار می دهیم که بتوانید بر اساس آن ها الگو هایی برای طراحی داخلی دکوراسیون مغازه خود ایجاد کنید.

ایده طراحی دکور مغازه

سایت طراحی دکور مغازه

برای اطلاع از قیمت طراحی دکور مغازه می توانید به اینترنت مراجعه نمایید یا اینکه با طراحان از طریق های مختلفی تماس برقرار کنید.

توجه به حرکت مشتریان: بعد از اینکه شما مشتری را وادار کردید که به مغازه شما وارد شوند و از محصولات شما دیدن نمایند، باید کاری کنید که سریعا از مغازه شما خارج نشوند و به دیگر محصولات هم توجهی نشان دهند.

برای این کار می توانید موانعی را ایجاد کنید به عنوان مثال بهترین و زیبا ترین محصول خود را می توانید بر روی دیوار وسطی مغازه قرار دهید و نمونه ای دیگر از آن را در انتهای درب خروجی بگذارید. این کار باعث می شود که توجه بیشتری به اجناس شما داشته باشند.

اولین عکس‌های ترانه علیدوستی روی فرش قرمز

نکته مهم در مورد طراحی دکور داخلی مغازه یودکور که نباید فراموش نمود؛ رعایت اعتدال می باشد. به این معنی که مخاطب مفهوم را به راحتی درک کند و نیاز به فکر کردن نداشته باشد و گیج نشود. در ویترین مغازه عابران هنگام تماشا نباید احساس سردرگمی به آنها دست بدهد. با دانستن نکات طلایی طراحی ویترین و دکور، مطمئن باشید که می توانید یک شاهکار مناسب خودتان خلق کنید.

۱- ویترین مناسبتی بزنید!

این اصل بسیار حیاتی است. رهگذران به راحتی می توانند با حال و هوای شما ارتباط برقرار کنند و ترغیب به وارد شدن به مغازه و در نهایت خرید می گردند. حتما باید در هنگام طراحی مغازه آلمان های مربوط به آن مناسبت را در چیدمان به کار ببرید. به طور مثال ایام نوروز می توانید از سفره هفت سین، بابا نوروز و سایر موارد استفاده کنید و یا ایام کریسمس و سال جدید میلادی.

۲- رنگ های شاد را فراموش نکنید!

شما با ترکیب رنگ های شاد و خیرکننده با چراغ های LED و نئون، می توانید توجه همگان را به خود جلب کنید. یادتان باشد که تاثیر رنگ ها در فروش چه از لحاظ روانشناسی و چه بازاریابی، بسیار زیاد می باشد؛ مخصوصا در طراحی دکور برای بوتیک ها و لباس فروشی های مختص بانوان. حواستان باشد در این زمینه نیز نباید حد اعتدال را رد کنید که منجر به سردرد و سرگیجه مشتری بشود.

۳- مناسب هر فصل دکور بزنید!

طراحی دکور مغازه حرفه ای براساس فصل نیز صورت می پذیرد و تاثیر زیادی بر روند صعودی فروش دارد. در این سبک باید واقعا از تمام پتانسیل های خود استفاده کنید و با خلاقیت تمام ویترین بسازید. در این متد اولویت شما توجه به فصل و تغییراتی فصلی است و بعد از آن باید اجناس مغازه را به کار ببرید.  دراین روش شما با جلب توجه مخاطب به فضای دکور به تبلیغ کالا یا محصولات خودتان می پردازید.

۴- به سبک مینیمال طرح بزنید!

این تصور غلطی می باشد که شلوغ کاری و استفاده بیش از حد رنگ و چراغ های رنگی و LED باعث توجه بیشتر مخاطب می گردد. پس مهم ارتباط برقرار کردن مخاطب با طرح است. اخیرا طراح های مینیمال و خلوت بسیار راحت می توانند مفهوم را برسانند.

نکات و اصول مهم در طراحی دکور و کابینت آشپزخانه

حال نوبت به بیان نکات مهم و طلایی در طراحی دکور و کابینت آشپزخانه می باشد. شما با رعایت نمودن اصول و قواعد طراحی کابینت حرفه ای به آن نتیجه ای مدنظرتان است می رسید. می توانید از همه فضای موجود در آشپزخانه استفاده کنید که هم زیبا و شکیل باشد و هم مناسب با قواعد و استانداردها.

لژیونر مطرح تیم ملی به پرسپولیس پیوست

طراحی کابینت سه بعدی

اندازه های مناسب برای طراحی کابینت لوکس

 • راهروها

به مسیرهایی که افراد در آشپزخانه می ایستند و کار می کنند و یا مسیرهایی که در آن رفت و آمد می شود؛ راهروهای کار و یا راهروهای عبور گفته می شود. در خدمات طراحی کابینت اندازه آن به صورت پیش فرض و حداقل به این صورت می باشد: عرض راهرو و یا عرض پیشخوان حداقل باید ۱٫۰۶ متر باشد. مسیرهای عبور نیز باید حداقل ۰٫۹ متر  باشند. با این حال اندازه به عوامل همچون شکل فضا، مساحت، طراحی ال شکل، موازی و یا یو شکل می باشد.

توجه به این نکات با اینکه جزیی می باشند اما اهمیت بالایی دارند و منجر به ایجاد فضای مناسب در آشپزخانه شده و راحتی ساکنین خانه به خصوص خانم خانه را ایجاد می کند. تمامی این جزییات با هم بر روی خروجی کار تاثیر به سزایی دارند.

 • پیشخوان آشپزخانه

پیشخوان یا به عبارت دیگر میز آشپزخانه، مهمترین المان دیگری است که طراح کابینت یودکور باید به آن اهمیت ویژه های بدهد. ارتفاع آن باید بر اساس و مناسب با اندازه قد شما و یا فرد اصلی که در آشپزخانه بیشترین حضور و استفاده را دارد. نکته اصلی برای آن این است که؛ اندازه گیری تا نوک آرنج انجام می شود تا راحت ترین ارتفاع محاسبه شود. عدد ایده آل برای آن بین ۰٫۸ متر تا ۰٫۹ متر می باشد.

در طراحی کابینت MDF به نکاتی همچون مات یا براق بودن، ضد خش بودن و همچنین شستشو آن توجه بیشتری می شود.

طراحی فضای بین کابینت و پیشخوان:

از دیگر موارد در اصول طراحی کابینت آشپزخانه، در نظر گرفتن فضای بین کابینت، فضای بالای کابینت ها و نیز پیشخوان می باشد. باید چیدمان و قرارگیری آن ها طوری باشد که دسترسی به اقلام و وسایل بسیار راحت باشد. اندازه پیش فرض آن  بین ۰٫۳-۰٫۵ متر می باشد که؛ بر اساس فضا و مشخصات ظاهری آشپزخانه قابل تغییر می باشد.

نکات نهایی در انتخاب یک کابینت آشپزخانه

 1. حتما برای درب ها از یک تم خاص استفاده کنید (کلاسیک یا مدرن)، زیرا درها بیشترین توجه را جلب می کنند.
 2. نوع جنس طرح انتخاب شده را مدنظر داشته باشید.
 3. به سبک یا رنگ خاصی محدود نشوید.
 4. تنها به مدل های وجود در اینترنت اکتفا نکنید به فروشگاه ها و نمایشگاه ها نیز مراجعه کنید.
 5. توجه ویژه به فضای موجود و استفاده حداکثری از فضا آشپزخانه
 6. یک هارمونی و هماهنگی بین اجزای آشپزخانه ایجاد کنید.

سخن نهایی

همانطور که می دانید آشپزخانه قلب خانه است و زیبایی و راحتی آن از مهمترین موارد  در طراحی دکوراسیون یک خانه می باشد. شما با طراحی کابینت کلاسیک می توانید به آن جلوه، زیبایی و حتی فضای بزرگتری را به آن بخشید. پس حتما نکات طراحی و چیدمان آن را جدی بگیرید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست