شهردار منطقه یک:

نیمی از مسیر سواره تجریش در طرح خیابان کامل، پياده راه می شود

نیمی از عرض معبر سواره رو خیابان شهرداری حد فاصل ميدان تجريش تا ميدان قدس با اجرای طرح خیابان کامل به پیاده راه  اختصاص می یابد.
کد خبر : 109871
تاریخ انتشار : جمعه 17 اردیبهشت 1400 - 17:22
نیمی از مسیر سواره تجریش در طرح خیابان کامل، پياده راه می شود
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: یکی از طرح های اجرایی در پیوند با طرح میدانگاه صالحیه(ع)، پياده راه سازی و یکطرفه کردن خيابان شهرداری حد فاصل ميدان تجريش تا ميدان قدس و استفاده از ظرفيت خيابان حميد در شمال بيمارستان شهدای تجريش به عنوان مسیر حرکتی محور شرق به غرب  است که ٥٠ درصد عرض معبر عبوری و سواره خیابان شهرداری به يك مسير دوچرخه و عبور اتوبوس اختصاص می یابد و  ما بقی به فضای شهری و پياده راه اضافه خواهد شد.
موسوی افزود: ميدان تجريش و خيابان شهرداری با توجه به سابقه ی تاریخی و نقشی كه اين ميدان به عهده دارد
يكی از نقاط بسيار مهم شهر تهران است که با توجه به امامزاده صالح(ع)، بيمارستان شهدای تجريش،بازارقدیم و مجتمع های تجاری و… نقطه ی بسيار مهمی جهت تبادل سفرهای مذهبی،درمانی،گردشگری، طبيعی و…به شمار می آید بر همین اساس نياز به يك طرح ساماندهی مد نظر قرار گرفت.
 شهردار منطقه یک افزود: جهت اجرای این طرح از يكسال پيش جلسات متعددی با پليس راهور، سازمان ترافيك و معاونت ترافيك شهرداری تهران، مشاورين فعال در حوزه ی حمل و نقل و ترافيك برگزار و همه جنبه ها و دغدغه های مردم مورد بررسی قرار گرفت و راههای مختلف پيشنهاد و بهترين آيتم و طرح، نهايی و مورد تصويب و تاييد تمام مسئولين ذيربط و دست اندركاران اين موضوع قرار گرفت.
موسوی گفت: پایانه تجریش محل ايجاد آلودگيها و برهم خوردن نظام پياده ی آن مسير شده بود و ما نمی توانستیم از اين عرصه به نحو احسن استفاده كنيم و وروديه امامزاده و بازار  به يك گره ی ترافیکی و يك بهم ریختگی در سيما و منظر شهری تبدیل شده بود.
این مقام مسئول تصریح کرد: جمع آوری پایانه  اتفاقی در جهت رفع معضلات شهری این محدوده بود و اکنون توقف اتوبوس را در حاشيه ی ميدان تجريش نخواهيم داشت و اتوبوس، مسافر را فقط پياده و سوار می کند و بلافاصله ادامه مسیر می دهد.

بازدیدها: 0

پیام رهبر انقلاب به مناسبت حضور حماسی مردم در انتخابات
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست