همه چیز درباره آزمون sat 2021

آزمون sat 2021 عبارت SAT کوتاه شده کلمه Scholastic Aaassment Test است و توسط موسسه غیر انتفاعی کالج برد – تاسیس 1901 برای اولین بار در سال 1926 آغاز شده و تاکنون در حال جریان است. زمان برگزاری آزمون sat برگزاری آزمون sat دو حالت دارد: برای افراد مقیم USA: افرادی که در ایالات متحده

کد خبر : 118108
تاریخ انتشار : جمعه 8 مرداد 1400 - 0:48

آزمون sat 2021

عبارت SAT کوتاه شده کلمه Scholastic Aaassment Test است و توسط موسسه غیر انتفاعی کالج برد – تاسیس 1901 برای اولین بار در سال 1926 آغاز شده و تاکنون در حال جریان است.

زمان برگزاری آزمون sat

برگزاری آزمون sat دو حالت دارد:

 • برای افراد مقیم USA: افرادی که در ایالات متحده امریکا حضور دارند می توانند در طی سال 7 بار شاهد برگزاری آزمون sat باشند. در واقع آزمون sat هفت بار در سال و در ماه های مارس، می، ژوئن، اگوست، اکتبر، نوامبر و دسامبر برگزار می شود. برای ثبت نام در آزمون sat باید یک ماه قبل از امتحان ثبت نام کرد.
 • افراد مقیم سایر کشورهای جهان: آزمون sat در کشورهایی که تحت تحریم ایالات متحده نیستند برگزار می شود. از جمله این کشورها می توان به آلمان، کانادا، ترکیه، ایتالیا، استرالیا، بریتانیا و بسیار دیگر از کشورها اشاره کرد. برخی از کشورها این آزمون را همانند ایالات متحده 7 بار برگزار می کنند و برخی دیگر 4 بار در سال این آزمون را اجرا می کنند.
  در ایران به علت تحریمات، آزمون sat برگزار نمی شود. با این حال ساکنان ایران می توانند از نزدیک ترین کشورهایی که آزمون sat را برگذار می کند، یعنی ترکیه، امارات یا آذربایجان، برای شرکت در این آزمون استفاده کنند.

آزمون sat 2021

 

چگونه در آزمون SAT شرکت کنیم؟

برای شرکت در آزمون، می بایست یک ماه قبل از برگزاری، در وب سایت sat این آزمون را ثبت نام نمایید. اگر نتوانستید در مهلت تعیین شده ثبت نام کنید، باید با پرداحت جریمه در زمانی که به شما مهلت داده می شود، ثبت نام را قطعی نمایید.

برای ثبت نام لازم است تا به سایت کالج برد به آدرس اینترنتی collegeboard.org مراجعه کرده و بر روی رجیستر کلیک کنید. اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و ثبت نام را نهایی کنید. فراموش نکنید که با یک ایمیل معتبر ثبت نام کنید و در صورت تقاضای سیستم سایت، ایمیل خود را وریفای کنید.

برای ثبت نام به مدارک پاسپورت، یک قطعه عکس و تاریخ فارغ التحصیلی دبیرستان نیاز خواهید داشت.

پس از ثبت نام باید در کشوری که آزمون را برگزار می کند حاضر شده و در حوزه امتحانی، آزمون را پاس کنید. همانطور که گفته شد، ایران تحت تحریم ایالات متحده بوده و نتیجتا این امتحان در ایران برگذار نخواهد شد.

این آزمون شامل چه بخش هایی است؟

این آزمون دارای چند بخش مختلف (3 بخش) است که در مورد آن ها صحبت می کنیم.

 • ریاضیات
 • درک مطلب
 • انشا

هر کدام از بخش ها نمره ای مابین 200 تا 800 دارند و جمع آن ها 1600 نمره می شود. پس از تحویل امتحان توسط فرد و تصحیح، جمع همه نمره را به عنوان نمره sat اعلام می کنند. نمرات بازه ای از 400 تا 1600 دارند و هر چه نمره بالاتری کسب کنید، شانس پذیرش و موفقیت در کسب رشته های بهتر را خواهید داشت. با نمره بالاتر از 1350 می توان به دریافت پذیرش پزشکی امیدوار بود..

اگر چین دوست ایران است، پس چرا سکوت کرده است؟

ریاضیات

بخش ریاضی در این آزمون از موارد جبر، توانایی حل مسئله و تجزیه وتحلیل اطلاعات تشکیل شده که جمعا حدود 65 تا 70 دقیقه برای آن وقت دارید (25-25-20 –آمارها حدودی هستند). میانگین نمره دریافتی در این بخش 513 است.

برای حل برخی سوالات، ماشین حساب مجاز است اما استفاده از ماشین حساب برای کمک و تهیل در حل برخی از مسائل غیرمجاز است. این بخش برای سوالات تستی نمره منفی ندارد.

درک مطلب

بخش درک مطلب ترکیبی از سوالات تستی و تشریحی است که البته سوالات تستی بیشتر از سوالات تشریحی هستند. میانگین نمره این بخش 497 است و در این بخش متونی شامل مباحث مختلف از حوزه های زیست شناسی، نمودار، جدول، ادبیات کلاسیک، روانشناسی، اقتصاد، جامعه شناسی، شیمی و فیزیک سوال می شود و هدف سنجش دایره لغات دانش آموز است. مدت زمان پاسخگویی به سوالات این بخش حدود 65 دقیقه است.

انشاء

بخش انشا شامل سوالات تستی چند گزینه ای و مقاله است. دانش آموز باید علاوه بر حل سوالات تستی، مقاله را تمام کند. هر چند که انشا یک درس اختیاری در آزمون sat است اما برخی از دانشگاه ها نمره بالا را لازمه پذیرش می دانند و در نتیجه متقاضی مجبور است که این درس را نیز امتحان داده تا نمره مطلوبی به جهت پذیرش دریافت کند.

بخش انشا بر سه پایه درک مطلب، تحلیل متن و نگارش ارائه می شود و برای پاسخ دادن به آن 50 دقیقه وقت موجود است. نمره هر بخش از 1 تا 4 است و این نمره، معدل نمره پایانی دانش آموز حساب می شود.

دو تصحیح کننده برای تصحیح این بخش در نظر گرفته شده و نمره از 2 تا 8 متغیر است. البته نمره قبولی برای این بخش 5.5 یا 6 و بیشتر است.

آزمون sat 2021

 

هزینه شرکت در آزمون sat چقدر است؟

هزینه شرکت در این امتحان 101 دلار ایالات متحده است که با پرداخت آن می توانید در آزمون sat ثبت نام نمایید.

اعتبار

اعتبار این آزمون تا 5 سال است پس از اتمام اعتبار می توانید دوباره با ثبت نام و شرکت در این آزمون به مدت 5 سال دیگر از اعتبار این آزمون استفاده داشته باشید.

مراکز برگزاری آزمون

در همه کشورهای دنیا، به غیر چند کشور (از جمله ایران) آزمون sat برگزار شده و مراکز و حوزه های امتحانی در نقاط مختلف کشورهای دنیا وجود دارد. ایرانیان می توانند با حضور در کشورهای ترکیه، امارات یا آذربایجان، در آزمون sat شرکت نمایند.

منابع آزمون sat

بهترین منابع آزمون sat را در سایت کالج برد که برگزار کننده این آزمون است دریافت کنید. آدرس این سایت: collegeboard.org

کسب موفقیت تضمینی در آزمون sat

ممکن در فضای اینترنت با عباراتی همچون کسب موفقیت تضمینی در آزمون sat مواجه شده باشید که به کاربران وعده وعیدهای دروغین داده که موفقیت آن ها را در آزمون sat به شرط دریافت مبلغ مشخصی تضمین می کند. این آگهی ها و مطالب جعلی بوده و صرفا سودجویانی هستند که به دنبال کلاهبردای از متقاضیان هستند.

شهردار منطقه ۱۹ در آیین بازگشایی مدارس: فداکاری علی لندی نمونه ای از بیداری روح ایثارگری در جامعه است

 

آزمون sat 2021

 

برای موفقیت در آزمون sat چه باید کرد؟ (راهکارهای موفقیت در آزمون sat)

برای اینکه در این آزمون نمره قبولی را کسب کرده و در دانشگاه های معتبر پذیرش شوید نکات زیر را رعایت کنید.

 • زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. این آزمون به زبان انگلیسی برگزار می شود. برای پذیرش باید در حد یک امریکایی ربان انگلیسی بلد باشید و نمره خوبی را در زمینه زبان انگلیسی دریافت کرده باشید (آیتلس نمره 7).
  پیشنهاد می شود که با حفظ لغات فراوان، دایره لغات خود را بالا ببرید و همچنین با فراگیری گرامر و تمرین فرایندهای نوشتن، خواندن و گوش دادن زبان انگلیسی، آن را بهبود دهید. خرید و مطالعه کتاب های زبان انگلیسی + شرکت در آموزشگاه های زبان به منظور بهبود زبان انگلیسی توصیه می شود.
 • ریاضی و هندسه یکی از بخش های این آزمون است. در نتیجه باید ریاضیات و هندسه را بخوبی بلد باشید. اجرا تمرینات فراوان برای روان شدن و سرعت عمل + یادگیری بهتر موارد امتحانی توصیه می شود.
 • آموزشگاه هایی در ایران (تهران و سایر کلانشهرها و شهرستان ها) وجود دارند که موارد امتحانی sat را آموزش می دهند و می توانید به منطور تسلط بیشتر در این آموزشگاه ها ثبت نام کنید.
 • از تجربه سایر افرادی که تا به حال در این آزمون شرکت کرده اند استفاده کنید. با آن ها گفت و گو کنید و درباره چالش ها، دلایل موفقیت یا عدم موفقیت آن ها سوال کنید.
 • برای موفقیت در بخش نوشتاری آزمونsat باید تکنیک های مقاله نویسی، انشانویسی و نوشتاری خود را نقویت کنید. بدین منظور می توانید کتاب و روزنامه مطالعه کنید یا در دوره های تولید محتوای آنلاین و حضوری ثبت نام کنید. این بخش بر سه رکن مشاهده، استدلال و آرایه های اربی است و متقاضی باید مطابق این ارکان، متن را نقد و بررسی کرده تا نمره قبولی را کسب نماید.
  مطالعه آزاد داشته باشید و در زمینه های مختلف (جغرافیا، گردشگری، سیاست، اجتماعی، موفقیت فردی، اقتصاد و غیره) مطالعه کنید تا مهارت های نوشتاری خود را ارتقا دهید.
 • مدت زمان این آزمون 3 ساعت بدون مقاله یا 3 ساعت و 50 دقیقه با مقاله است و بهتر است که به خوبی زمان را مدیریت کنید تا وقت بیشتری برای سوالات چالشی صرف کنید.

نتیجه گیری و پایان

در این مطلب در مورد آزمون SAT گفتنی ها داشتیم و به صورت کامل و جامع در مورد آزمون SAT و مواردی همچون اعتبار، هزینه، بخش ها و موارد آزمون، نمره، راهکارهای موفقیت و مراکز برگزار آزمون SAT و موارد دیگر صحبت کردیم. امیداوریم که توانسته باشیم محتوای خوبی به شما ارائه داده و از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.

منبع ; توران پارس

بازدیدها: 8

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست