هم اندیشی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با فعالان حوزه توان یابی

‍ هم اندیشی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با فعالان حوزه توان یابی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در نشستی صمیمانه با نمایندگان سازمان های مردم نهادِ فعال در زمینه حمایت از حقوق شهروندان کم توان جسمی، پذیرای ایده ها و نقطه نظرات آنان در خصوص طرح بهسازی معابر پیاده رو بود. به

کد خبر : 62524
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 شهریور 1399 - 1:08
هم اندیشی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با فعالان حوزه توان یابی

‍ هم اندیشی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با فعالان حوزه توان یابی
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در نشستی صمیمانه با نمایندگان سازمان های مردم نهادِ فعال در زمینه حمایت از حقوق شهروندان کم توان جسمی، پذیرای ایده ها و نقطه نظرات آنان در خصوص طرح بهسازی معابر پیاده رو بود.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، متعاقب اجرایی شدن طرح ۵۰۰ کیلومتری احداث مسیرهای دوچرخه و بهسازی معابر پیاده رو در حدود ۱۵۷ کیلومتر از معابر پایتخت، مهندس صفا صبوری دیلمی در نشستی صمیمانه پای صحبت فعالان حوزه حمایت از حقوق شهروندان کم توان جسمی نشست تا ضمن تشریح راهکارهای مناسب سازی معابر پیاده رو در طرح یاد شده، پذیرای بازخوردها، ایده ها و نقطه نظرات این دسته از کارشناسان باشد.
وی طی سخنانی در این نشست، اجرای صحیح و قانونمند ضوابط شهرسازی در خصوص افراد دارای معلولیت را از جمله دغدغه های مدیریت شهری پایتخت طی سال های اخیر ذکر و اضافه کرد: فقط در سال ۱۳۹۸ علاوه بر تشکیل کمیته مناسب سازی در سطح عالی شهرداری تهران، بیش از ۸۰ خیابان، ۴۰ بوستان، ۴۰ ساختمان شهرداری تهران و همچنین تمام ایستگاه های اتوبوس تندرو برای تسهیل بهره مندی شهروندان کم توان جسمی مناسب سازی شده است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، با بیان آنکه در بحث مناسب سازی معابر پیاده، ضوابط متعددی برای ایجاد بستر مناسب برای افراد دارای معلولیت طراحی، کنترل و اجرا می شوند، ایجاد خطوط بساوایی را از جمله مهمترین راهکارها در این زمینه دانست و یادآور شد: با توجه به اینکه مدل گذشته اجرای این خطوط دارای دوام کم و هزینه زیاد بود، روش های جدیدی توسط شرکت های دانش بنیان و مهندسان متخصص ایرانی برای رفع عیوب قبلی در حال آزمایش می باشند تا روش بهینه در این زمینه پس از اخذ نتایج آزمایشگاهی و هم اندیشی با گروه های بهره بردار انتخاب شود.
بهسازی معابر پیاده رو و احداث مسیرهای دوچرخه در شهر تهران، عنوان طرحی است که از ابتدای سال ۱۳۹۹ و با هدف ارتقای فرهنگ پیاده محوری در فضاهای شهری، بهبود وضعیت معابر پیاده رو و تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه به عنوان یک مد حمل و نقلی پاک در دستور کار معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران قرار گرفته است. تهران در چشم انداز این طرح از ۵۰۰ کیلومتر معبر پیاده روی استاندارد در قالب یک رینگ پیوسته برخوردار خواهد شد؛ معابری که نه تنها کودکان، سالخوردگان و شهروندان کم توان جسمی بلکه دوچرخه سواران نیز بتوانند بدون واهمه از حرکت سریع خودروها و موتورسیکلت ها از مواهب تردد در آنها بهره مند شوند.

رد کلیات ساختار جدید شهرداری توسط اعضای شورا
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi