ورزش و تناسب اندام تمرینات ورزشی اشتباهات ورزشی که میتواند شما را بیمار کند

قتی صحبت از ورزش می شود شاید شنیدن نام بیماری در کنار آن کمی عجیب باشد اما ورزش می تواند برای شما مفید باشد و همچنین گاه به سلامتتان آسیب وارد کند. ترسناک ترین بخش تمرین این است که نتیجه ی کار تمام سختی های شما را نادیده بگیرد و مطلوب و ایده آل نباشد.

کد خبر : 30620
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 بهمن 1398 - 22:53
ورزش و تناسب اندام تمرینات ورزشی اشتباهات ورزشی که میتواند شما را بیمار کند

قتی صحبت از ورزش می شود شاید شنیدن نام بیماری در کنار آن کمی عجیب باشد اما ورزش می تواند برای شما مفید باشد و همچنین گاه به سلامتتان آسیب وارد کند. ترسناک ترین بخش تمرین این است که نتیجه ی کار تمام سختی های شما را نادیده بگیرد و مطلوب و ایده آل نباشد.

اشتباهات ورزشی

واقعیت این است که شما احتمالا یک تمرین را اشتباه انجام می دهید که موفقیت شما را خراب می کند.در این بخش از ورزش و تناسب اندام چندین اشتباه رایج تمریناتی که احتمالا انجام می دهید با راه حل آن آورده شده است ؛ با استفاده از یک برنامه آموزشی برای پیگیری شدت تمرین و حتما به طور مداوم خود را به چالش بکشید.

اشتباهات ورزشی

۱٫شما اهداف نجومی را تعیین می کنید :

هنگامی که یک برنامه تمرینی را تنظیم می کنید، در واقع بر روی اهداف کوچک تمرکز می کنید.نگران از دست دادن هزینه ای که در این راه خرج می کنید نباشید. این نوع افکار فقط باعث نا امیدی شما می شوند.

اشتباهات در ورزش

اشتباهات رایج ورزشی کدام اند؟

چه اشتباهات ورزشی ما را از گرفتن نتیجه دور نگه می دارند؟

۲٫شما به همان فعالیت ها چسبیده اید:

تمرین های متقابل و کار کردن گروه های مختلف عضلانی هنگامی که برای پیشگیری از آسیب ها هستند، اهمیت دارند. بر روی اهداف خود تمرکز کنید تا بتوانید اهداف جدیدی را برای کار خود ایجاد کنید.

۳٫شما در ورزش بیش از حد جدی هستید :

هنگامی که شما تصمیم به شروع یک برنامه تمرینی می کنید، به طور معمول با انرژی زیادی به ورزشگاه می روید. شما آماده تغییرات جدی هستید اما آمادگی ذهنی، فاصله ی زیادی با آمادگی بدنی دارد.

۴٫شما بیش از حد استراحت می کنید:

استراحت بین هر ست مهم است و باید باشد، ولی نباید اجازه دهید تا بدن شما بیش از حد خنک شود. شما می خواهید میزان ضربان قلب خود را بالا ببرید و این یعنی محدوده های کوتاه ۳۰ ثانیه یا کمتر .

۵٫شما فقط از تجهیزات باشگاه استفاده می کنید:

تجهیزات سالن ورزشی محل خوبی برای شروع است، اما این برای شما کافی نیست. . شما می توانید تمرینات مؤثر کامل تمام بدن را به صورت آنلاین انجام دهید یا می توانید از یک برنامه آموزشی برای هدایت تمرین خود استفاده کنید، اما سعی کنید از دستگاه ها دور بمانید.

۶٫شما از فرم و حرکات نامناسب استفاده می کنید:

برای دیدن نتایج حاصل از تمرین، باید گروه های عضلانی راست را فعال کنید. فیلم ها را آنلاین تماشا کند تا ببینید که چگونه هر حرکت را به درستی انجام می دهند.

فرم اشتباه در ورزش

مهم ترین اشتباهات ورزشی که نمی دانید

اشتباهات ورزشی رایج که زیاد انجام می دهید

۷٫ شما فقط فعالیت های هوازی را انجام میدهید:

بسیاری از علاقه مندان به تناسب اندام یکی از مهم ترین اجزای یک تمرین را در نظر می گیرند:ساختن عضلات. اما باید بدانند استفاده از وزنه ها و غیره هم برای قدرت بدنی بسیار مفید هستند و ورزش های هوازی به تنهایی پاسخگو نمی باشند.

۸٫شما تمرینات خود را پیگیری نمی کنید:

بدون پیگیری جلسات، عرق ریختن شما، هرگز قادر به ساختن یا بهبود بدن و سلامتی شما نیستند.اطمینان حاصل کنید که دقیقا چه تعداد مجموعه و تکرارهایی شما انجام داده اید، بنابراین می توانید پیشرفت خود را در طول زمان نظارت کنید.

سی دقیقه فعالیت فیزیکی متوسط تا شدید مانند پیاده روی، شنا، رقص و دوچرخه سواری سبب افزایش سطح سلول های مبارزه کننده مانند پادتن ها، نوتروفیل و سلول های کشنده ی طبیعی در سیستم ایمنی بدن می شود . کسانی که بیشتر روزهای هفته ورزش می کنند خطر سرماخوردگی در آن ها بسیار کاهش می یابد.

۹٫شما قبل از ورزش گرم نمی کنید:

گرم کردن یکی از مهم ترین قسمت های تمرین است، اما یکی از فراموش شده ترین هاست. در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک گفته بودیم که اطمینان حاصل کنید که بدن خود را برای کارهایی که از طریق پیاده روی در تردمیل یا تمرین برخی از قسمت ها است، آماده کنید.عضلات سرد فقط به همان شیوه تمرین واکنش نشان نمی دهند، بلکه باعث بدتر شدن مشکلات و آسی به بدن شما نیز خواهد شد.

۱۰٫پوشش شما اشتباه است :

این مهم است که شما هنگام تمرین چه می پوشید.اگر شما لباس های تنگ بپوشید باعث آسیب بدن می شود و اگر لباس های گشاد بپوشید دیگر راحت نخواهید بود، پس باید یک اندازه مناسب و میانگین را در نظر بگیرید، نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد.

۱۱٫ بیش از توانایی بدنتان ورزش می کنید :

یک تصور غلط این است که می گویند هر چه سنگین تر کار کنید بهتر است. در حالی که اینطور نیست.بهتر است که سبک کار کنید و به مرور زمان با توجه به توانایی بدنیتان وزن را افزایش دهید.

وزنه سنگین

اشتباهات ورزشی که به بدنتان آسیب می زند

اشتباهات ورزشی و کارهایی که نباید زیاد انجام دهید

۱۲٫ورزش را در اولویت قرار می دهید:

تمرینات را مانند قرار ملاقات ها را اولویت اول در تقویم خود قرار دهید.

۱۳٫شما زمان کافی برای استراحت نمی گذارید:

روزهای بازیابی به همان اندازه تمرکز نیروهای شدید نیز مهم هستند. پس از تمرین سخت، شما باید زمان بدن خود را با تغذیه مناسب و خواب بهبود بخشید.

۱۴٫ آب به میزان کافی نمی نوشید:

برای حفظ عضلات و سلامت بدن، باید آن را هیدراته نگهدارید.قبل از تمرین یک لیوان آب بنوشید، کمی ورزش کنید و دوباره آب بنوشید.هیدراته ماندن بدن، توانایی شما را افزایش می دهد.

۱۵٫ کلاس های یوگا نمی روید:

افرادی که روزانه ورزش یوگا را انجام می دهند هورمون استرس در آنها کاهش یافته و تغییراتی در بهبود سیستم ایمنی آن ها مشاهده می گردد. فعالیت های یوگا محرک واکنش های ریلکسیشن در بدن است و سبب کاهش سطح آدرنالین و کورتیزول میزان سیتوکین های که که از سلول های متفاوت بدن ترشح شده و بر فعالیت های سیستم ایمنی تأثیرمنفی می گذارند ، می شود.

۱۶٫ بیش ازحد ورزش می کنید:

همه می دانیم ورزش فواید زیادی دارد اما ۷۵ تا ۹۰ دقیقه فعالیت فیزیکی شدید و بدون استراحت، مانند ماراتون سرعت، ورزش را به چیزی مضر می کند. زیرا در این هنگام مغز ، زمان طولانی مدت برای ورزش های سخت مقاومتی را به عنوان استرس درک کرده و سیستم ایمنی را تحریک می کند.

بنابراین ذخیره ی کربوهیدرات کاهش می یابد ، دمای بدن بالا رفته و سلول های ماهیچه ای در هم می شکنند.

ورزش غلط

این اشتباهات ورزشی را هرگز انجام ندهید

۱۷٫ ورزش در زمان ابتلا به آنفولانزا:

ورزش خطر بیماری آنفولانزا و عوارض آن را زیاد می کنید پس هنگام ابتلا به آنفولانزا ورزش نکنید زیرا در طول ورزش جریان خون در قلب حدود پنج مرتبه بیشتر از مواقع عادی است و ویروس آنفولانزا می تواند روی قلب اثر بگذارد و موجب التهاب در بافت قلب گردد. فعالیت فیزیکی در زمان ابتلا به آنفولانزا مشکل شمارا حادتر می کند و می تواند کشنده باشد.

با در نظر گرفتن موارد فوق، به خوبی ورزش هایتان را انجام خواهید داد و عضله سازی می کنید و از آسیب نیز جلوگیری خواهید کرد

منبع: نمناک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست