وکیل بقایی: او حین تصادف از کرمانشاه برمی‌گشت و در حال فرار از کشور نبود / عجیب نیست اگر احمدی‌نژاد برایش تظلم خواهی کند / حاضرم برای اثبات بی‌گناهی بقایی مناظره کنم

وکیل حمید بقایی ضمن رد شایعه فرار وکیل معاون رئیس دولت دهم و نهم از کشور، توضیح داد که چرا او بیرون از زندان است و تاکید کرد: بقایی بیگناه است و در حق او ظلم شده است. مهران عبدالله پور وکیل حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی در گفتگو با خبر فوری در خصوص حضور بقایی

کد خبر : 51777
تاریخ انتشار : پنجشنبه 2 مرداد 1399 - 1:59
5f16d42ece567_2020-07-21_16-10

وکیل حمید بقایی ضمن رد شایعه فرار وکیل معاون رئیس دولت دهم و نهم از کشور، توضیح داد که چرا او بیرون از زندان است و تاکید کرد: بقایی بیگناه است و در حق او ظلم شده است.

مهران عبدالله پور وکیل حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی در گفتگو با خبر فوری در خصوص حضور بقایی در تحریریه  روزنامه شرق ماجرا را اینگونه توضیح داد:  اولاً یک واقعیت مهم نباید فراموش شود که آقای بقایی بی گناه است. حکم محکومیتی که برایشان صادر شده ایرادات اساسی و بدیهی فراوانی دارد که در صورت رسیدگی عادلانه و منصفانه حتی در حد تخلف اداری هم مسئولیتی متوجه ایشان نیست چه رسد به ارتکاب جرم! بعنوان وکیل پرونده که در جریان تمام جزئیات پرونده هستم با قبول تمام آثار و عواقب قانونی آن صراحتاٌ اعلام می کنم که ایشان در این پرونده بی گناه است و و لذا از همان ابتدا حتی تحمل یک روز زندان نیز خلاف عدالت و قانون بوده است.

وی ادامه داد: همانگونه که همه مطلع هستند بعد از اجرای حکم در زمان تصدی رئیس پیشین قوه قضاییه، آقای بقایی در اعتراض به صدور حکمی که آن را ناعادلانه می دانست جهت دفاع از حیثیت و شرافت خود دست به اعتصاب غذایی طولانی مدت زده و در این مدت دچار عوارض جسمی متعددی شده و چندین بار از زندان مستقیماٌ به بیمارستان اعزام شده و در تمام مدت زندان نیز به دلیل حدوث این بیماری ها، تماماٌ در بهداری زندان و تحت نظر مستقیم پزشک زندان قرار داشت که همین امر گویای وضعیت وخیم جسمانی اوست.

وکیل بقایی توضیح داد: در اواخر سال ۹۷ در زندان دچار سکته مغزی می‌شود، متاسفانه با دو هفته تاخیر با مرخصی استعلاجی ایشان موافقت می‌شود و همین تاخیرصورت گرفته، طبق نظر پزشکان شدت عوارض بیماری را بیشتر کرده به طوری که درحال حاضر دچار بیماری‌های متعدد جسمی و روحی است از جمله اینکه دستگاه گوارش، قلب، کبد، کلیه ها و حتی بینایی او دچار آسیب شدید شده و در این خصوص ده‌ها برگ گواهی و مدارک پزشکی وجود دارد که توسط پزشکان معتمد بیمارستان‌های دولتی و همچنین پزشکی قانونی صادر شده است. اگر رسانه ها که شایعه فرار از کشور را مطرح کردند واقعاً عادل و منصف بوده و در پی کشف حقیقت باشند این مدارک اثبات کننده واقعیت امر است .

عبدالله پور در خصوص اینکه به چه علت آقای بقایی در بیرون از زندان است، اظهار داشت: با توجه به بیماریهای متعددی که  آقای بقایی درگیر آن شدند از همان زمان تاکنون تحت معالجه و درمان توسط پزشکان متخصص مختلف قرار گرفته و آنچه که باعث شده است است او مراحل درمانی را در خارج از زندان طی کند آن است که طبق نظر اتفاق پزشکان معالج و همچنین پزشکی قانونی با توجه به شرایط وخیم جسمی و روحی، هرگونه درمان و معالجه در صورتی اثربخش خواهد بود که معالجه بقایی در یک محیط بدون تنش و بدون استرس صورت گیرد و طبق نظر پزشکان، اساساً معالجه او در زندان نه تنها امکان پذیر نیست بلکه ادامه شرایط قبلی، خطر جانی قریب الوقوعی خواهد داشت لذا ایشان به حکم قانون و بر اساس ۱۰ ها مدرک پزشکی جهت ادامه درمان در مرخصی استعلاجی است.

وی در خصوص علت حضور بقایی در غرب کشور افزود : بنابر توصیه پزشکان معالج جهت دور شدن ایشان از محیط پرتنش، حدود دو ماه قبل ایشان به همراه خانواده خود مسافرتی چند روزه به غرب کشور یا همان کرمانشاه  که محل زندگی او در دوران کودکی ش بوده، داشتند تا با فامیل و آشنایان خود هم دیداری داشته باشند و در راه بازگشت از از مسافرت به دلیل نقص فنی خودرو دچار سانحه شدیدی شد که تصاویر منتشر شده از صحنه حادثه نیز گویای این واقعیت است که خوشبختانه از یک مرگ قریب الوقوع نجات پیدا کرده است.

عبدالله پور در ادامه بیان کرد: متاسفانه پس از این حادثه برخی رسانه ها که بویی از اخلاق و انسانیت نبرده اند به صرف اینکه بقایی در غرب کشور دچار این سانحه شده است این شائبه را مطرح کردند که ایشان قصد فرار از کشور را داشته و در این مسیر دچار حادثه شده است است در حالی که با کمترین عقل و منطق انسانی و منصفی می‌توان دریافت برفرض هم اگر شخصی قصد فرار از کشور را داشته باشد با خودروی شخصی و همراه با اعضای خانواده خود و به صورت علنی این مسیر فرار را طی نمی کند!

روزنامه جام‌جم یک مرد را باردار کرد

وکیل بقایی تاکید کرد: آنچه که دستاویز رسانه‌های معلوم الحال قرار گرفت صرفاً تصادف او در غرب کشور است در حالی که محل حادثه با مرز صدها کیلومتر فاصله داشته است و اساساً بقایی در حال برگشت از مسافرت بوده نه در مسیر رفت. همان زمان برخی رسانه ها تماس گرفتند و در خصوص این شایعه با بنده گفتگو کردند که واقعیات را به آنها منتقل کردیم ولی متاسفانه از چند روز گذشته یک جریان خبری سیاسی مجدداٌ این شایعه را مطرح کرده اند که آقای بقایی قصد فرار از کشور را داشته است و متاسفانه روزنامه شرق نیز با بی اخلاقی این خبر کذب را در صفحه اول منتشر کرده است.

عبدالله پور در ادامه گفت‌وگو با خبر فوری با انتقاد از گزارش روزنامه شرق (ماجرای حضور بقایی در تحریریه روزنامه شرق را اینجا بخوانید)مطرح کرد: پس از انتشار این مطلب آقای بقایی که تحت شدیدترین فشارهای جسمی و روحی هستند  جهت اعتراض به این بی اخلاقی شخصاً و بدون همراه به دفتر این روزنامه مراجعه می کند ولی متاسفانه از بدو امر با برخورد نامناسب و تحریک آمیز برخی از مسئولین روزنامه مواجه می شود که به جای عذرخواهی از این رفتار غیراخلاقی و غیرانسانی با برخوردی هتاکانه، عصبانیت او را فراهم کرده است. قضاوت در خصوص اینکه آقای بقایی حق داشته به روزنامه شرق مراجعه کند یا خیر زمانی می‌تواند منصفانه باشد که درک کنیم اولاً آقای بقایی بی گناه بوده و به واسطه صدور این حکم محکومیت خلاف قانون مدت هاست با انواع و اقسام بیماری های حاد دست و پنجه نرم می کند و روزانه  بالغ بر ده ها قرص و دارو مصرف می کند که مدارک همه آنها موجود است و در صورت لزوم ارائه خواهد شد.

وی تاکید کرد:‌ ما انسانیم و انسانها باید دردهای یکدیگر را درک کنند کنار هم باشند مدافع مظلوم باشند نه اینکه به خاطر منافع جناحی و سیاسی، شخصی را که مظلوم واقع شده است با اخبار کذبی که فقط در جهت امیال سیاسی و جناحی است مورد هجمه قرار داده و با بحران دیگری مواجه کند.

وکیل معاون رئیس دولت دهم و نهم اظهار داشت: به قطع یقین برای این رسانه و دیگران آشکار بوده که اساساً موضوع فرار از کشور مطرح نبوده و با انگیزه سوء مبادرت به این شایعه پراکنی کرده اند، آقای بقایی از جان خود دست شست تا پاکدستی و حقانیت خود را ثابت کند آیا منطقی است که چنین فردی که اثبات بی گناهی وی نزد مردم اولویت اول زندگی وی بوده مبادرت به فرار از کشور کند؟! کسانی از کشور متواری می‌شوند که مرتکب جرم شده و دنبال فرار از مجازات باشند نه آقای بقایی که از ابتدای امر، برای اثبات بی گناهی خود نزد افکار عمومی حتی از جان خود نیز گذشت.  لذا افرادی که چنین شائبه هایی را مطرح کرده اند صرفاً انگیزه‌های سیاسی دارند و در واقع با اطلاع رسانی غلط در پی منحرف کردن ذهن مردم از واقعیت و هم چنین بهره برداریهای جناحی و سیاسی هستند در حالیکه فراموش کردند قبل ازهر چیزی یک انسان اند و باید در مقابل افراد مسئول باشند نه اینکه که باعث ظلم مضاعف شوند.

وی با اشاره به اینکه بقایی را برای رفتن به تحریریه روزنامه شرق همراهی نکرده و او به تنهایی به محل روزنامه رفته است، گفت: وقتی بنده با آنجا رسیدم که مدتها از حضور آقای بقایی گذشته بود و مامورین نیروی انتظامی در محل حضور داشتند، تلویزیون شکسته را دیدم ولی زمان شکسته شدن آن حضور نداشتم و اساساً زمانی که بنده به محل رسیدم به واسطه حضور مامورین نیروی انتظامی اوضاع آرام شده بود.

عبدالله پور به خبر فوری گفت: اگر بقایی مجرم بود این شایعات چندان باعث آشفتگی او نمی شد اما او بی گناه است حاضرم در همین جا اعلام آمادگی می‌کند در مناظره‌ای با هر یک از وکلا و یا حقوقدانی  که شما قبول دارید بنشینیم و مدارک پرونده و حکم صادره را بررسی کنیم اگر یک وکیل از بین صدها وکیل معتقد باشد که بقایی حتی یک تخلف داشته چه رسد به جرم!  از دادخواهی خود صرف نظر می کنیم امیدوارم این رسانه که مدعی اطلاع رسانی است برای تنویر افکار عمومی مسئولیت و مدیریت این این پیشنهاد را برعهده بگیرد  تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.

کُری‌خوانی آذری جهرمی در آستانه دربی

وکیل معاون رئیس دولت نهم و دهم علت دامن زدن شایعه فرار را اینگونه عنوان کرد: این قضیه می تواند فرضیه های مختلفی داشته باشد اما قطعاً یک خط مشی سیاسی کثیف پشت سر این شایعه سازی است که با وضعیت حال حاضر جامعه ارتباط دارد. افراد کذاب با طرح این موضوع می‌خواهند این شبهه را مطرح کنند که حضور آقای بقایی در بیرون از زندان ناشی از بی قانونی و نوعی تبعیض است و قصد دارند تا با فشار رسانه‌ای خط تخریبی که سال ها علیه پاکترترین فرزندان ملت ایجاد شده را  کامل کنند در حالیکه با صراحت و به استناد مدارک پزشکی اعلام می کنم دلیل اینکه او در خارج از زندان است این است که وضعیت بیماری های بقایی به گونه ای است که پزشکان به هیچ عنوان درمان و معالجه در زندان را موثر ندانسته اند.

وی تاکید کرد: پزشکان متفق القول گواهی کردند که معالجه او صرفاً در صورتی ممکن است موثر باشد که در محیطی بدون تشنج و بدون استرس صورت گیرد لذا به حکم قانون همانگونه که برای بسیاری از از زندانیان دیگر نیز رعایت می شود بقایی در خارج از زندان اشت. ضمن اینکه قریب به اتفاق اوقات ایشان هم در راه بیمارستان است و زمان خود را درکنار پزشکان مختلف سپری می کند ای کاش رسانه شرق کمی هم انصاف و وجدان به خرج می داد.

عبدالله پور در خصوص میزان مرخصی بقایی عنوان کرد: او برای درمان بیماری‌های متعدد و بنا بر نظر کمیسیون پزشکی قانونی که بعد از پیگیریهای مداوم و ارائه ده‌ها سند و مدرک پزشکی  صورت گرفت برای ادامه درمان در خارج از زندان است و البته به طور نوبه‌ی خود را به مرجع قضایی معرفی کرده و نتایج درمان را هم به مراجع ذیربط اعلام می کند و با توجه به شدت بیماری طبق قانون  تا زمانی که شرایط جسمانی ایشان بهبود نیابد اساسا ادامه حبس خلاف قانون است.

وی توضیح داد: هر زندانی در چنین وضعیتی باید در خارج از زندان به معالجه می پردازد ضمن اینکه آقای بقایی در زندان دچار این عوارض شده؛ یکی از علت‌های تشدید عوارض بیماریهای جسمی و روحی شان، تأخیر دوهفته ای در اعزام به خارج از زندان و شروع معالجه پس از سکته مغزی شان بوده است.

این وکیل در خصوص میانجیگری احمدی‌نژاد برای مرخصی بقایی از زندان گفت: زمانی که آقای رئیسی به ریاست قوه قضاییه منصوب شد اعاده دادرسی را تقدیم کردیم و پیگیر هستیم ولی هنوز پاسخی دریافت نکردیم پیگیری‌ها در مسیر قانونی است و شخص بنده به عنوان وکیل ایشان به تنها موضوعی که فکر می کنم و این است که بی گناهی شان را ثابت کنم .

او در این باره که آیا احمدی‌نژاد برای پرونده بقایی دیدار و گفتگوی با آقای رئیسی داشته یا خواهد داشت، بیان کرد: تا آنجا که مطلع هستم آقای دکتر احمدی نژاد نامه‌های دادخواهی مردم از قوه قضاییه را به این قوه منعکس می کند و همچنان پیگیر مسائل مردم هستند از این رو اگر نامه‌نگاری و تظلم خواهی نیز در این مورد شده باشد اتفاق عجیب و غریبی نیست و ممکن است آقای بقایی از ریاست قوه قضاییه تظلم خواهی کرده باشد ولی تصور اگر این باشد که صحبت های خارج از روال قانونی شده است خیر این طور نیست آزادی بقایی صرفاً بحکم قانون و بر اساس مستندات پزشکی متعدد مبنی بر عدم امکان معالجه در زندان است و لاغیر.

منبع: خبرفوری

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست