پرسپولیس ۱- التعاون ۰؛ چه کسی هم گل می‌زنه!

برد درخشان سرخ‌ها مقابل صدرنشین گروه؛ پرسپولیس ۱- التعاون ۰؛ چه کسی هم گل می‌زنه! شاگردان یحیی گل‌محمدی موفق به کسب نخستین برد آسیایی مقابل التعاون شدند تا امیدهایشان برای صعود از مرحله گروهی را زنده کنند. به گزارش “ورزش سه”، پرسپولیس در سومین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در حالی مقابل التعاون قرار

کد خبر : 61779
تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 شهریور 1399 - 6:59
پرسپولیس ۱- التعاون ۰؛ چه کسی هم گل می‌زنه!

برد درخشان سرخ‌ها مقابل صدرنشین گروه؛

پرسپولیس ۱- التعاون ۰؛ چه کسی هم گل می‌زنه!

شاگردان یحیی گل‌محمدی موفق به کسب نخستین برد آسیایی مقابل التعاون شدند تا امیدهایشان برای صعود از مرحله گروهی را زنده کنند.

به گزارش “ورزش سه”، پرسپولیس در سومین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در حالی مقابل التعاون قرار گرفت که با توجه به ۶ امتیازی بودن این تیم و همچنین الدحیل قطر، محکوم به کسب پیروزی بود تا ۴ امتیازی شود و امیدهای صعود از گروه C را از دست ندهد. در نیمه اول دو بار دروازه سرخ‌پوشان به‌صورت جدی تهدید شد که درخشش حامد لک اجازه نداد سعودی‌ها به گل برسند ولی در نیمه دوم شاگردان گل‌محمدی با شناخت بیشتر نسبت به التعاون و نمایش بهتری که ارائه دادند، توانستند با گل ارزشمند شجاع خلیل‌زاده مقابل تیمی که دو برد تا پیش از این دیدار داشت، به برتری مهمی دست پیدا کنند.

 

 

داور: احمد الکاف(عمان)/ کمک‌ها: ابوبکر العمری و راشد حامد/ داور چهارم: عمر مبارک.

 

اخطار

سیامک نعمتی(۲۷) از پرسپولیس

احمد نوراللهی(۴۲) از پرسپولیس

ریان الموسی(۸۵) از التعاون

 

 

 

ترکیب پرسپولیس

 • حامد لک
 • شجاع خلیل زاده
 • محمدحسین کنعانی زادگان
 • سعید آقایی
 • سیامک نعمتی
 • احسان پهلوان
 • احمد نوراللهی
 • میلاد سرلک
 • بشار رسن(۸۲- امید عالیشاه)
 • وحید امیری
 • عیسی آل‌کثیر(۷۸- آرمان رمضانی)

سرمربی: یحیی گل محمدی

 

 

 

ترکیب التعاون عربستان

 • کاسیو دوس آنجوس
 • احمد عسیری
 • یاگو سانتوس
 • یاسین برناوی
 • حسن کادش
 • ریان الموسی(۸۸- منصور المولد)
 • سدریک آمیسی
 • سلطان مندز(۲+۹۰- ربیع سفیانی)
 • فهد الرشیدی(۷۷- عبدالله الجوعی)
 • عبدالمجید السواط
 • میشل دیوک

 

 

 

 

شرح گل

 

پرسپولیس ۱ – التعاون صفر (دقیقه ۸۳: شجاع خلیل‌زاده): ارسال امید عالیشاه از روی کرنر سمت چپ زمین به مقابل تیرک اول در یک رفت و برگشت به شجاع خلیل‌زاده رسید تا این مدافع پیشتاخته با شوت پای چپ زمینی دروازن التعاون را باز کند.(ویدیو گل)

 

 

 

 

لحظات حساس

 

 

دقیقه ۲۲: ضربه سر سانتوس روی توپ ارسالی از کرنر سمت چپ زمین از روی دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه ۲۵: پاس بلند پشت مدافعان التعاون به آل‌کثیر نرسید تا کاسیو از محوطه جریمه خارج شود و توپ را دفع کند.
دقیقه ۲۶: شوت پشت محوطه سرلک را کاسیو در دو مرحله جمع کرد.

امشب ساعت رسمی کشور تغییر می‌کند

دقیقه ۳۶: نزدیک بود التعاون روی حمله سریع از سمت راست محوطه جریم هپرسپولیس به گل برسد که شوت دوک، مهاجم این تیم را حامد لک دفع کرد و در ادامه توپ به تیرک عمودی دروازه خورد ولی در برگشت هم شوت دوک با واکنش زیبای لک مهار شد.
دقیقه ۴۰: شوت پشت محوطه خطرناک سدریک را حامد لک با عکس‌العمل عالی در دو مرحله جمع کرد.

 

 

 

 

دقیقه ۶۱: ارسال زمینی آل‌کثیر با شوت سرضرب وحید امیری همراه بود که ضربه او به تور کنار دروازه التعاون اصابت کرد.

دقیقه ۶۵: شوت زمینی احمد نوراللهی در شرایط دشواری از پشت محوطه جریمه زده شد که کاسیو توپ را جمع کرد.
دقیقه ۶۶: عیسی آل‌کثیر فرار تند و تیزی به محمد جریمه التعاون داشت که پاس در عرض او از مقابل پای امیری عبور کرد و به او نرسید تا موقعیت پرسپولیس از دست برود.

دقیقه ۶۷: ضربه محکم آل‌کثیر دقت لازم را نداشت تا توپ راهی اوت شود.

دقیقه ۷۲: ارسال زیبای بشار رسن از روی ضربه آزاد را احمد نوراللهی با ضربه سر زد که کاسیو با واکنش عالی توپ را دفع کرد و در ادامه مدافعان التعاون توپ را دور کردند.
دقیقه ۷۳: سانتر رو به جلوی آقایی را کاسیو در اختیار گرفت.

دقیقه ۸۲: بشار رسن قصد داشت از سمت چپ وارد محوطه جریمه التعاون شود که مدافع این تیم سد راه او شد و برخورد مشکوک به پنالتی اتفاق افتاد که داور عمانی چنین تصمیمی نگرفت.
دقیقه ۸۳: ارسال وحید امیری به دست احمد عسیری اصابت کرد و به کرنر رفت که داور در این صحنه هم مثل برخورد قبلی اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت.

 

 

احسان پهلوان و عیسی آل کثیر دو خرید جدید پرسپولیس در این بازی از سوی یحیی گل محمدی در ترکیب اصلی حضور یافتند. حامد لک، آقایی و سرلک نیز دیگر خریدهای تازه وارد این تیم نیز برابر حریف به میدان رفتند.

 

 

 

بهترین بازیکن

در شبی که تقریبا تمام بازیکنان پرسپولیس پُرتلاش ظاهر شدند و با هماهنگی خوب خود اجازه کار به التعاون را نمی‌دادند، شجاع خلیل‌زاده و حامد لک دو چهره ویژه‌تر بازی بودند؛ خلیل‌زاده در تمام نبردهای دفاعی برتری داشت و در جدال‌های هوایی و زمینی موفق بود و در نهایت هم توانست گل ۳ امتیازی و ارزشمند تیمش را به ثمر رساند. همچنین حامد لک نیز در نخستین بازی با پیراهن پرسپولیس خوش درخشید و با واکنش‌های خود موفق به کلین‌شیت شد.

کمی خجالت بکشید، کارنامه گرفتن پول می‌خواهد؟

 

 

اتفاق ویژه

در شرایطی که پرسپولیس از ۵ بازیکن جدید در ترکیب خود بهره می‌برد و پیش‌بینی می‌شد بین بازیکنان این تیم ناهماهنگی به وجود بیاید، اما شاگردان یحیی گل‌محمدی نمایش کم‌اشتباه و خوبی را با پاس‌های دقیق برابر صدرنشین گروه C ارائه دادند و به برد مهمی رسیدند. از طرفی، شاید اگر پرسپولیس در بازی مقابل التعاون می‌باخت، صعودش از مرحله گروهی تقریبا ناممکن و دور از انتظار می‌شد ولی سرخ‌پوشان با تلاش زیاد توانستند از این نبرد سخت سربلند بیرون بیایند.

 

 

 

نکات ویژه:

علی علیپور زننده دو گل پرسپولیس در این رقابت‌ها از این تیم جدا شده است.

پرسپولیس با تغییرات زیادی در این بازی حاضر شده است. جدایی علی علیپور، علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی، انتونی استوکس و کریستین اوساگوآنا و حضور نفرات جدیدی چون حامد لک، میلاد سرلک، سعید آقایی، احسان پهلوان، علی شجاعی، آرمان رمضانی و عیسی آل کثیر، سیمایی جدید به سرخپوشان داده است.

التعاون هر دو دیدار قبلی خود برابر الشارجه و الدحیل را برنده از زمین خارج شده و با شش امتیاز صدرنشین است. پرسپولیس نیز با شکست برابر الدحیل و تساوی برابر الشارجه با یک امتیاز در سودای صعود قرار دارد.

 

 

نوراللهی در جدال با التعاون با بازوبند کاپیتانی در زمین حضور یافته تا در غیاب سیدجلال حسینی یک وظیفه سنگین را در زمین دنبال کند.

 

 

پیش از این بازی الدحیل موفق شد الشارجه را از پیش رو بردارد و با ۶ امتیاز از سه بازی، در کنار التعاون در صدر جدول قرار گیرد.

احسان پهلوان تاکنون سه گل به تیم های عربستانی زده است و یحیی گل محمدی امیدوار است خرید تازه‌اش مقابل التعاون عربستان نیز موفق ظاهر شود.

سعید آقایی با دو پاس گل برترین گلساز در ترکیب پرسپولیس محسوب می‌شود. این مدافع چپ هر دو پاس گل خود را در زمان حضور در سپاهان ثبت کرده است.

بازدیدها: 10

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست