کاهش 1000 تن پسماند خشک با طرح های ابتکاری

کاهش 1000 تن پسماند خشک به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، محمود کلهری شهردارمنطقه ۵ تهران در مراسم افتتاحیه این سه طرح درباره طرح های تشویقی پسماند گفت: در حوزه‌ پسماند و تفکیک از مبدأ و طرح کاپ اقدامات بسیاری را شاهد بودیم و منطقه ۵ با همکاری و همفکری سازمان پسماند این سه

کد خبر : 115235
تاریخ انتشار : سه شنبه 25 خرداد 1400 - 9:57
کاهش 1000 تن پسماند خشک با طرح های ابتکاری

کاهش 1000 تن پسماند خشک

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، محمود کلهری شهردارمنطقه ۵ تهران در مراسم افتتاحیه این سه طرح درباره طرح های تشویقی پسماند گفت:

در حوزه‌ پسماند و تفکیک از مبدأ و طرح کاپ اقدامات بسیاری را شاهد بودیم و منطقه ۵ با همکاری و همفکری سازمان پسماند این سه طرح را آماده بهره برداری کردند.

پسماند

کلهری درباره مشارکت مردم گفت:

اجرای فعالیت‌هایی که به مشارکت و حضور بیشتر مردم نیاز دارد، هرچه بیشتر مورد استقبال مردم قرار گیرد موجب میزان فعالیت بیشتر خواهد شد. درطرح‌های سبزماند، قلم ماند و کارواش هم هر سه به این منظور بودند و در هرسه نقطه‌ی منطقه هم بحث تنوع حائز اهمیت بود که شهروندان با تحویل پسماند‌های خشک خود بتوانند خدمات رایگان دریافت کنند.

وی در توضیح چگونگی فعالیت این طرح‌ گفت: در طرح قلم ماند با تحویل پسماند، قلم و دفتر دریافت می‌کنند و در طرح سبز ماند، هم با تحویل پسماند خشک، نهال و درختچه دریافت می‌کنند و در بحث کارواش، با دریافت پسماند خشک خودروی شهروندان به صورت رایگان شسته می‌شود و در این بحث‌ها هرچه مردم بیش‌تر مشتاق باشند،در نقاط بیشتری این فعالیت انجام خواهد شد.
وی افزود: این طرح‌ها قطعا در محیط زیست تاثیر مثبت دارد. فعالیت‌هایی که در حوزه پسماند داشتیم باعث شده که حداقل ۱۰۰۰ تن کاهش پسماند داشته باشیم و طبیعتا به همین میزان در محیط زیست تاثیر مثبت دارد.

پسماند

کلهری در پایان تصریح کرد: از مردم باید تشکر کرد که همراهی و همفکری داشتند. طرح‌های قلم ماند و کارواش طرح‌های ابتکاری منطقه بود که برای اولین بار اجرا شد و اگر هم شهروندان انتقادی داشتند قابل پذیرش و قابل تامل است.

امکان ریزش باقی‌مانده ساختمان متروپل / شانس زنده ماندن افراد احتمالی زیر آوار بسیار پایین است
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست