پیش از تنظیم قرارداد اجاره به این نکات توجه کنید

توجه به نکات حقوقی درباره قرارداد اجاره از جمله مواردی است که طرفین باید به آن توجه کنند تا سرشان کلاه نرود.
کد خبر : 77952
تاریخ انتشار : شنبه 8 آذر 1399 - 10:04
پیش از تنظیم قرارداد اجاره به این نکات توجه کنید

قرارداد‌های اجاره از آن دسته قرارداد‌هایی هستند که روزانه تعداد بسیار زیادی از آن‌ها ثبت و تنظیم می‌شود، اما نا آگاهی از این قوانین ممکن است مشکلات متعدد و بسیار زیادی را برای افراد به وجود بیاورد.

در ماده ۴۶۶ قانون مدنی تعریف اجاره آمده است و در این ماده گفته شده اجاره عقدی است که به موجب آن مستاجر مالک منافع عین مستاجره می‌شود و در این حالت اجاره دهنده موجر، اجاره کننده مستاجر و مورد اجاره عین مستاجره نامیده خواهد شد.

اولین موضوعی که در تنظیم قرارداد اجاره باید به آن توجه داشت مدت زمان تنظیم این قرارداد است و بر اساس ماده ۴۶۸ قانون مدنی در صورت ذکر نکردن مدت زمان اجاره قرارداد باطل خواهد بود.

یکی دیگر از مواردی که مستاجر آن باید به آن توجه کنند این است که پیش از پایان یافتن مهلت اجاره باید نسبت به تمدید قرارداد اجاره اقدام کنند و البته دانستن این نکته الزامی است که عقد اجاره با فوت هر یک از موجر و مستاجر باطل نمی‌شود و تنها درصورتی باطل خواهد شد که موجر برای مدت عمر مالک منافع ببرد و البته توجه به این نکته ضروری است که مالک نمی‌تواند فرد ورشکسته باشد، زیرا فرد ورشکسته پس از صدور حکم توقف اموال، امکان اجاره دادن اموالش را ندارد و اداره اموال او با مدیر تصفیه است.

از آنجایی که بستن قرارداد‌های اجاره مشکلات متعددی را ممکن است به وجود بیاورد و همین دلیل هر یک از طرفین پیش از انعقاد قرارداد باید به این نکات توجه داشته باشند تا سرشان کلاه نرود.

استارت قهرمانانه فرانسه و پرتغال در یورو ۲۰۲۰

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

بازدیدها: 0

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست