چگونه برای آینده کودکمان پس‌انداز کنیم؟

این روزها مشکلات مالی گریبانگیر بسياري از خانواده ها شده است. سؤالی که ذهن خيلي از والدین را درگیر نموده، این است که با این اوضاع اقتصادی چه آينده ای در انتظار فرزندم است؟ چطور می توانم برای آينده وی پس‌انداز کنم؟ در آينده مخارج دانشگاه، ازدواج، خانه، جهیزیه و... او را از کجا تأمین کنم؟
کد خبر : 53244
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 مرداد 1399 - 0:34
چگونه برای آینده کودکمان پس‌انداز کنیم؟

یکی از چیزهای خوبی که در دوران بچگی به ما اموزش داده می شد، پس‌انداز در قلکهای پلاستیکی یا سفالی آن زمان بود. تا اینجای کار خوب بود ولی کاش صرفا به همین جا تمام می شد. در آن هنگام به ما اموزش نمی دادند که به چه دلیل چیزی پس‌انداز می کنی؟ هدفت چیست؟

 

یا اهداف را درست و حسابی تعریف نمی کردند. معمولاً پس اندازها صرف خرید لباسی برای عید و یا اول مهر می شد. همین حالا هم در بسیاری از وقت ها پدر و مادرها اینکار را می کنند. به عنوان مثال فلان بچه ی هفت ساله تبلت می خواهد، چرا؟ به علل گوناگون. داشتن یک تبلت پول زیادی را می خواهد. فکر کنم لااقل آن به اندازه ی دستمزد یک ماه یک کارمند باشد.

 

آموزش پس انداز کردن به کودکان,مهارت پس انداز کردن برای کودکان,پس انداز برای کودکانپس انداز برای کودکان

 

می دانیم که آینده فرزند تا حد زیادی به میزان درامد خانواده بستگی دارد! نگرانی برای تأمین آینده فرزندان، باعث می شود تا والدین دوراندیش به فکر پس اندازی برای فرزندان خود باشند. به همین علت سعی می کنند از درآمد خود، پس اندازی را برای فرزندشان فراهم کنند! ولی معمولاً این پس اندازها مقطعی است و پس از چند وقتی بدست فراموشی سپرده می شود!

 

فرزندان ارزشمندترین دارایی برای هر پدر و مادری هستند و پدر و مادرها از همان زمان تولد به دنبال ساختن آینده ای بهتر و مطمئن برای فرزندانشان می باشند. حساب بانکی، سرمایه گذاری تحصیلی و سرمایه گذاری ریالی، بیمه، بورس و … چند شیوه رایج برای انجام سرمایه گذاری هستند.

 

ولی مهم تر از همه این است که به فرزندمان راههای سرمایه گذاری و چگونگی آن را یاد بدهیم و درتمام لحظات لذت سرمایه گذاری شریکش کنیم.

 

بگذارید بزرگ شوند!

سفارش ما برای ترغیب بچه ها به کسب ازادی مالی به معنای فرار از کار و کوشش نیست. اکثر افرادی که ثروت های بزرگ و استقلال و ازادی مالی دارند معمولاً تا پایان عمر و یا تا وقتی که توانش را دارند به کارشان ادامه می دهند. آنها هیچ اجباری به این کار ندارند. آنها به کارشان ادامه میدهند زیرا کارشان را دوست دارند و از آن لذت می برند. و همین عشق و علاقه به کاری که انجام میدهند یکی از بزرگترین رازهای موفقیت آنان است.

نرخ دلار در بازار آزاد باز هم بالاتر رفت

 

آموزش پس انداز کردن به کودکان,مهارت پس انداز کردن برای کودکان,پس انداز برای کودکانسرمایه گذاری برای فرزندان

 

پدر! مادر! شما مسئولید:نقش والدین در شکوفایی خلاقیت کودکان

پس بهتر است درعین حال که فرزندان خود را برای رویارویی با بدترین وضعیت آماده و قدرتمند می کنیم، آنان را برای دستیابی به بزرگترین رویاهای مالی برانگیزیم.

 

در اینصورت آنان کارآفرینان، دانشمندان، متخصصان، سرمایه داران و خدمتگزاران فردا خواهند بود. آنها را ترغیب کنیم که با کشف و شکوفایی استعدادهای خاص خود از راه اشتیاق، پشتکار، مداومت و خلاقیت در جهت بزرگترین رویاهای خویش گام بردارند و با ارائه خدمت به جامعه، زندگی خویش و افراد دیگر را راحت تر، بی نیاز تر و زیباتر سازند.

 

بهترین شیوه های سرمایه گذاری برای فرزندان

با توجه به تورم موجود در جامعه دیگر خانواده ها نمیتوانند مثل قبل پول های خود را برای آینده فرزندانشان در قلک یا حساب های بانکی آن ها پس‌انداز کنند، با این کار تنها روز به روز ارزش پول آن ها کاهش می یابد. ولی بهترین شیوه سرمایه گذاری برای بچه ها کدام است؟ کدام شیوه سرمایه گذاری را برای آینده فرزندانمان انتخاب کنیم که در بلند مدت پولمان چند برابر شود و آینده فرزندانمان با آن تامین شود؟

 

آموزش پس انداز کردن به کودکان,مهارت پس انداز کردن برای کودکان,پس انداز برای کودکانشیوه های سرمایه گذاری برای فرزندان

 

خرید طلا و سکه بهترین روش سرمایه گذاری برای فرزندان

خرید طلا و نگهداری آن می تواند یکی از بهترین روشها برای سرمایه گذاری بچه ها باشد زیرا با دید بلند مدت بر روی طلا سرمایه گذاری میکنید قطعاً یکی از امن ترین و پرسود ترین راههای سرمایه گذاری برای آینده کودکان شما خواهد بود.

 

خرید طلا و سکه بهترین روش سرمایه گذاری برای فرزندان

چون قرار است طلا را با دید سرمایه گذاری خریداری کنید به دستمزد ساخت و مالیات و … طلا هم توجه داشته باشید تا قسمت زیادی از پولتان صرف هزینه های اضافی نشود. به علت وجود این چنین مشکلات برای خرید طلا خیلی از اشخاص سرمایه گذاری در سکه را نسبت به طلا شیوه مطلوب تری برای سرمایه گذاری میدانند.

 

  سرمایه گذاری در بورس یک شیوه سرمایه گذاری برای فرزندان

  سرمایه گذاری در بورس یک شیوه سرمایه گذاری بلند مدت برای فرزندان می باشد.

  خبر خوش برای طرفداران گوشی آیفون در ایران

   

  آموزش پس انداز کردن به کودکان,مهارت پس انداز کردن برای کودکان,پس انداز برای کودکانآموزش پس انداز کردن به کودکان

   

  عضویت در صندوق های خانوادگی یک شیوه سرمایه گذاری برای فرزندان

  صندوق های خانوادگی یک شیوه سرمایه گذاری عالی و بدون ریسک برای کودکان است. این صندوق ها دیگر مثل بانک ها دردسر پیدا کردن ضامن، دادن چک و سفته و پرداخت سودهای چند درصدی را ندارد. در صندوق های خانوادگی اعضا به صورت ماهیانه مبلغ مشخصی را پرداخت نموده و اوایل یا اواخر هر ماه رییس صندوق، نام اعضا را قرعه کشی می کند تا معلوم شود وام به نام چه کسی در می آید.

   

  والدین میتوانند با پیدا کردن این صندوق ها در بین دوستان، خانواده و یا همکاران، به نام کودکشان عضو صندوق شده و با وام دریافتی برای کودکشان طلا و سکه، زمین و یا سهام بخرند تا ارزش پول را در دراز مدت افزایش دهند.

   

  پس انداز بلندمدت یک شیوه سرمایه گذاری برای فرزندان

  تا پیش از ۱۱ سالگی کودک بسیار تحت‌تأثیر رغبت های آنی است و پس‌انداز کوتاه مدت برای وی مطلوب است ولی در این سنین او هم از لحاظ کنترل احساسات و هم از لحاظ  درک مفاهیم ریاضی پس‌انداز و سود امادگی پس‌انداز درازمدت را دارد.

   

  بنابراین لازم است که یک حساب پس انداز برای او باز کنید و او را با شیوه پس انداز کوتاه مدت، درازمدت و سود سالانه حاصل از آن اشنا کنید. به او یاد بدهید که قسمتی از هر پولی را که به دستش میرسد به پس‌انداز طولانی مدت اختصاص دهد. این یکی از بنیادی ترین عادت های مالی است که میتوان در این سن در وجود بچه نهادینه کرد. عادتی که به تنهایی میتواند موفقیت مالی او در بزرگسالی را تضمین کند.

   

  به بچه یاد دهید که برای خرید وسایل ارزشمندتر قسمتی از هزینه های خود را کاهش داده برای آن پس‌انداز کند. به عنوان مثال چنانچه بچه شما هرروز ۲۰۰۰ تومان پول توجیبی اش را صرف خوراکی می کند به او بگویید که با پس‌انداز یک روز در میان پول خوراکی اش میتواند بعد از یک سال یک تبلت خوب بخرد. چنین کاری انگیزه و توانایی او را برای مدیریت پول و پس‌انداز درازمدت تقویت می کند.

  منبع:بیتوته

  برچسب ها :

  ارسال نظر شما
  مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

  هاست