کانتورینگ یا پیکرتراشی با لیپوماتیک

کاهش وزن قابل توجه مربوط به رژیم غذایی، جراحی چاقی یا تغییرات پس از بارداری اغلب باعث شل شدن پوست می شود. روش های کانتورینگ بدن می تواند به تنظیم فرم جدید بدن شما کمک کند.
کد خبر : 144356
تاریخ انتشار : شنبه 17 اردیبهشت 1401 - 14:19

کاهش وزن قابل توجه مربوط به رژیم غذایی، جراحی چاقی یا تغییرات پس از بارداری اغلب باعث شل شدن پوست می شود. روش های کانتورینگ بدن می تواند به تنظیم فرم جدید بدن شما کمک کند.

انچه که در پیکتراشی با لیپوماتیک باید بدانید چیست ؟

کانتورینگ بدن یا لیپوماتیک به روش های جراحی اطلاق می شود که ظاهر پوست و بافت را پس از کاهش وزن زیاد بهبود می بخشد.

جراحی های کانتورینگ بدن می تواند شامل پانیکولکتومی (برداشتن پوست اضافی در ناحیه تحتانی شکم)، ابدومینوپلاستی (تاممی تاک ) ، لیپوساکشن و لیفت های برش بدن، مانند لیفت پایین بدن، لیفت بازو (براکیوپلاستی)، لیفت داخلی ران یا بزرگ کردن باسن باشد.

لیفت سینه یا بزرگ کردن سینه می تواند به بازیابی شکل سینه یا حذف چربی اضافی و افتادگی پوست بعد از بارداری و شیردهی کمک کند.

 

 

انواع کانتورینگ بدن

لیپوساکشن

لیپوساکشن محبوب ترین عمل زیبایی است که در ایالات متحده انجام می شود. در واقع، تعداد بیماران لیپوساکشن از سال 1992 264 درصد افزایش یافته است. یک کاندید ایده آل برای لیپوساکشن دارای وزن ثابت و رسوبات چربی موضعی است که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند. در حالی که لیپوساکشن به طور معمول نیاز به بیهوشی عمومی دارد، می توان آن را به عنوان یک جراحی سرپایی انجام داد.

روش های لیپوساکشن زیر ممکن است به تنهایی یا به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار گیرد:

 •  لیپوساکشن لیزری
 •     لیپوساکشن با کمک قدرت
 •     لیپوساکشن تومسنت
 •     لیپوساکشن به کمک اولتراسونیک

 

جراحی لیپوماتیک بدن

جراحی لیپوماتیک بدن اغلب برای دستیابی به کانتور مورد نظر پس از کاهش وزن زیاد ضروری است. لیفت زمانی ضروری است که پوست اضافی یا مناطقی وجود داشته باشد که نتایج لیپوساکشن کافی نباشد. در بسیاری از موارد، برخی از روش ها را می توان با هم ترکیب کرد. جراح شما قبل از توصیه یک تکنیک جراحی خاص، تجزیه و تحلیل عمیقی از عادت بدن و سبک زندگی شما انجام خواهد داد.

 

لیفت های جراحی برش پوست عبارتند از:

 

 •     ابدومینوپلاستی (شکم تاک)
 •     جوانسازی سینه (از جمله لیفت سینه، کوچک کردن یا بزرگ کردن سینه) برای بازگرداندن کانتور و شکل سینه
 •     براکیوپلاستی (لیفت بازو)
 •     لیفت باسن
 •     لیفت محیطی بدن (روش کمربند)
 •     لیفت داخلی ران
 •     پانیکولکتومی

 

ریکاوری بعد از پیکرتراشی بدن

 

بیهوشی عمومی و حداقل یک شب اقامت اغلب برای روش های کانتورینگ بدن مورد نیاز است. خطرات اولیه جراحی شامل مشکلات ترمیم زخم، عدم تقارن و بدشکلی های مداوم کانتور است.

پس از جراحی، ممکن است لازم باشد از درن های جراحی برای برداشتن مایع یا خون اضافی که ممکن است در محل جراحی جمع شده استفاده کنید. پزشک نحوه استفاده و مراقبت از درن را توضیح خواهد داد. همچنین ممکن است پزشک شما را ملزم به پوشیدن لباس فشرده به مدت شش تا هشت هفته کند.

ناراحتی اولیه ممکن است تا چهار هفته طول بکشد در حالی که بهبودی کامل ممکن است چندین ماه طول بکشد. میزان اسکار شما بسته به روش شما متفاوت است. به عنوان مثال، جراحی کانتورینگ بدن باعث ایجاد اسکارهای بزرگتر از لیپوساکشن می شود.

نتایج روش های کانتورینگ بدن بسته به فرد متفاوت است. جراحی تجدید نظر ممکن است برای رفع عوارض یا دستیابی به نتایج مطلوب ضروری باشد.

 

عوارض و هزینه لیپوماتیک

عوارض لیپوماتیک در صورتی که پزشک جراحی را به درستی و در کلینیک یا بیمارستان مجهز انجام دهد به حداقل می رسد و باید دقت کنید که موارد و دوره نقاهت را آنطور که پزشک به شما توصیه کرده است سپری نمایید.

هزینه این جراحی هم با توجه به محل جراحی که کلینیک یا بیمارستان باشد و همچنین بی ام ای شخص و تعداد نواحی انجام جراحی متفاوت می باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست