گل گهر ۳ – پرسپولیس ۳

یحیی و مجید جلالی در یک نمایش پرگل و پر هیجان در نهایت به تقسیم امتیازات رضایت دادند.
کد خبر : 55858
تاریخ انتشار : شنبه 25 مرداد 1399 - 22:56
گل گهر ۳ – پرسپولیس ۳

پرسپولیس تنها چند ثانیه برای دستیابی به یکی از پیروزی‌های خاطره انگیز خود با توجه به ۱۰ نفره شدن فاصله داشت اما در نهایت گل تساوی را دریافت کرد تا یک نتیجه عجیب از سوی دو تیم در این بازی رقم بخورد.

 

پرسپولیس که بعد از اخراج کامیابی نیا با دو گل از حریف عقب افتاده بود، با یک کامبک رویایی توانست در نیمه دوم سه گل به ثمر برساند و در استانه دستیابی به پیروزی قرار داشته باشد اما در لحظات پایانی این گل گهری ها بودند که با فشار روی خط دفاعی این تیم، در نهایت گل تساوی را به ثمر رساندند.

 

داور: مهدی سیدعلی                کمک داوران: محمد هاشمی نسب و یوسف مغروری

ترکیب گل گهر سیرجان:

میلاد فراهانی
مهران گلزاری
یوسف وکیا
میلاد کمندانی(۶۳- گادوین منشا)
امین پورعلی
احمدرضا زنده روح
سیدعلیرضا ابراهیمی
سیداحمد موسوی
بهنام برزای(۶۳- مهرداد عبدی)
یونس شاکری ( دقیقه ۸۰،پیمان رنجبری)
رضا محمود آبادی (دقیقه ۸۰، سجاد آشوری)

 

سرمربی: مجید جلالی

 

پرسپولیس:

بوژیدار رادوشویچ
محمد حسین کنعانی زادگان
شجاع خلیل زاده
سیدجلال حسینی (دقیقه ۴۶، سعید حسین پور)
مهدی شیری (دقیقه ۵۹، امید عالیشاه)
محمد نادری
کمال کامیابی نیا
احمد نوراللهی
سیامک‌نعمتی
مهدی ترابی
علی علیپور (دقیقه ۸۵، کریستین اوساگوآنا)

سرمربی یحیی گل محمدی

 

اخطار:

 

شجاع خلیل زاده(۱۹)

 

اخراج:

 

کمال کامیابی نیا(۱۵)

 

شرح گل ها:

 

گل گهر سیرجان ۱ پرسپولیس ۰: (دقیقه ۲۱، علیرضا ابراهیمی): روی ارسال کرنر زنده روح و غفلت کنعانی زادگان، این علیرضا ابراهیمی بود که فرصت سرزنی به دست آورد تا دروازه بوژیدار را باز کند.

 

گل گهر سیرجان ۲ پرسپولیس ۰ : (دقیقه ۴۰، سیداحمد موسوی): فرار سیداحمد موسوی روی پاس دیدنی زنده روح و پیش روی ۳۰ متری او تا محوطه جریمه پرسپولیس با ضربه تمام کننده این مدافع همراه شد تا گل گهر به گل دوم دست یابد.

 

گل گهر سیرجان ۲ پرسپولیس ۱ : (دقیقه ۴۹، علی علیپور): روی ضربه نعمتی که به تیرک دروازه گل گهر خورد، در ریباند این علیپور بود که موفق شد دروازه خالی را باز کند و تیمش را به ادامه مسابقه امیدوار کرد.

 

گل گهر سیرجان ۲ پرسپولیس ۲: ( دقیقه ۷۱، احمد نوراللهی) روی ارسال کرنر و اشتباه عجیب فراهانی، این نوراللهی بود که با ضربه تمام کننده خود بازی را به تساوی کشاند.

 

گل گهر ۲ پرسپولیس ۳ (مهدی ترابی، دقیقه ۹۰): روی ضربه پنالتی لحظه پایانی برای پرسپولیس، مهدی ترابی پشت ضربه قرار گرفت و در حالی که فراهانی دست او را خوانده بود، توپش وارد دروازه شد تا کامبک سرخ‌ها تکمیل شود.

ظریف از مردم ایران عذرخواهی کرد

 

گل گهر سیرجان ۳ پرسپولیس ۳: (دقیقه ۹۶، علیرضا ابراهیمی): بعد از چند رفت و برگشت، احمد موسوی با شوت خود قصد دروازه بوژیدار را داشت اما این علیرضا ابراهیمی بود که با تاثیر در لحظات پایانی گل تساوی تیمش را به نام خود کرد.

 

شرح نیمه اول:

 

پرسپولیس که بعد از تصاحب قطعی عنوان قهرمانی از انگیزه زیادی برخوردار نیست و این موضوع در کیفیت بازی آنها حتی برابر ذوب آهن نیز مشهود بود، این بار در دقایق ابتدایی بازی با اخراج کمال کامیابی نیا کار را کاملا سخت دید. خلا شکل گرفته در خط میانی پرسپولیس و خصوصا در یک سوم دفاعی این تیم بعد از ۱۰ نفره شدن باعث شد تا گل گهر که برای دستیابی به امتیاز بقا به امتیازات این بازی چشم دوخته بود، کاملا سوار بر بازی شود و در نهایت به دو گل دست یابد. پرسپولیس که با حضور نفراتی چون ترابی، نعمتی، علیپور و نادری در خط میانی به دنبال موقعیت سازی روی دروازه میلاد فراهانی است در نیمه اول برای این اتفاق ناکام ماند و باید دید طی چهل و پنج دقیقه دوم شرایط به چه شکل خواهد بود.

 

لحظات حساس:

 

دقیقه ۹: روی ارسال مهدی شیری از سمت راست، علیپور با ضربه سر دروازه گل گهر را تهدید کرد که توپش با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه ۱۵: خطای تکل خشن کمال کامیابی نیا روی فیض آبادی جلوی چشم داور بازی با کارت قرمز مستقیم او همراه شد تا پرسپولیس مجبور شود دقایق طولانی باقیمانده را ۱۰ نفره به بازی ادامه دهد.

دقیقه ۱۹: ضربه روی پای مهدی ترابی از گوشه سمت چپ محوطه جریمه گل گهر سیرجان، با اختلاف کمی از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۲۳: پشت محوطه جریمه منطقه شوتزنی فوق العاده ای نصیب زنده روح شد تا او ضربه روی پای خود را بزند ولی توپ با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه ۳۰: حرکت علیپور داخل محوطه جریمه گل گهر و در شرایطی که اعتقاد داشت میلاد فراهانی مرتکب خطای پنالتی شده، داور دستور به ادامه بازی داد. در صحنه تکرار مشخص شد که تصمیم داور در این صحنه درست بوده.

یک نماینده مجلس، آذری جهرمی و رحمانی فضلی را تهدید کرد

 

 

نکات بازی:

پرسپولیس بازی رفت را در شرایطی که کالدرون روی نیمکت این تیم حضور داشت با نتیجه ۲-۱ از حریف برده است. مهدی ترابی و علی علیپور گلزنان پرسپولیس در آن دیدار بودند.

 

محمد نادری بعد از هفته‌ها مصدومیت، در ترکیب امروز حضور یافته و اینبار در پست وینگر چپ برای این تیم به میدان خواهد رفت تا شجاع خلیل زاده در سمت چپ دفاعی حاضر شود.

علی علیپور و مهدی ترابی با ۱۰ گل زده برترین گلزنان پرسپولیس هستند که در فاصله دو هفته مانده به پایان لیگ به دنبال دستیابی به عنوان آقای گلی خواهند بود.

 

بهنام برزای در هفته گذشته برای تیمش هت تریک کرد تا از انگیزه زیادی برای این دیدار برخوردار باشد. بازیکنی که با توجه به سابقه کوتاه مدت حضور در استقلال، بارها با پرسپولیس به چالش خورده و دچار حواشی شده است.

 

در ترکیب گل گهر، میلاد کمندانی و یونس شاکری سابقه حضور در پرسپولیس را در کارنامه دارند.

 

حواشی:

هواداران پرسپولیس پیش از بازی با حضور در هتل محل اقامت سرخ‌ها به گرفتن عکس یادگاری با بازیکنان محبوب خود پرداختند و قهرمانی این فصل را به آنها تبریک گفتند.

 

 

اعضای فنی دو تیم پیش از بازی در کنار یکدیگر عکس یادگاری گرفتند.

 

 

گادوین منشا، مهاجم سابق پرسپولیس در این بازی از سوی مجید جلالی در ترکیب اصلی قرار نگرفته است.

 

* پیش از شروع بازی، بازیکنان و اعضای کادر داوری برای پرسپولیسی‌ها با توجه به دستیابی به عنوان قهرمانی، تونل افتخار باز کرده و به تشویق آنها پرداختند.

 

 

پیش از شروع بازی بازیکنان  و اعضای گل گهر برای پرسپولیس به عنوان قهرمان این فصل، تونل افتخار باز کردند و آنها را مورد تشویق قرار دادند.

 

 

کمال کامیابی نیا روی تکل خود خیلی زود طعم تلخ کارت قرمز سیدعلی را چشید تا تیمش را ۱۰ نفره کند.

 

 

شجاع که نسبت به اتفاقات داوری کاملا عصبی بود، بعد از دریافت کارت زرد بار دیگر با بازیکنان گل گهر دچار تنش شد و اینبار خوش شانس بود که سیدعلی از کارت خود استفاده نکرد.

 

 

پرسپولیس ۱۰ نفره موفق شد در نمایشی بهتر طی نیمه دوم دو گل عقب افتاده را جبران کند و بازی را به تساوی بکشاند.

منبع ورزش سه

بازدیدها: 6

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست