یادگیری زبان بدون کلاس بدون معلم (۲)

با “یادگیری زبان انگلیسی” می توانید با سرتاسر دنیا ارتباط برقرار کنید و یادگیری زبان بدون کلاس و معلم، راهکار خوبی است تا در وقت و هزینه صرفه جویی کنید.
کد خبر : 79330
تاریخ انتشار : جمعه 14 آذر 1399 - 19:48
یادگیری زبان بدون کلاس بدون معلم (۲)

بهترین روش های یادگیری زبان در منزل

زبان انگلیسی ابزاری مهم برای ارتباطات بین المللی در زمینه های مختلف علمی ، اقتصادی و تجاری و… است ، بنابراین در دنیای امروزی که می توانیم به راحتی با دیگر افراد در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنیم و دامنه ی ارتباطات، افکار و تجربه های خود را بسط دهیم، نیاز به یادگیری زبان انگلیسی بیش از پیش احساس می شود. تنها راه یادگیری زبان انگلیسی شرکت در کلاس های آموزش انگلیسی نیست بلکه در خانه خودتان می توانید به سادگی با راهکارهایی که در این بخش آورده ایم ، بدون کلاس یاد بگیریم و در وقت و هزینه ی خود صرفه جویی نماییم.

یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی

چگونه می توانیم زبان انگلیسی را بدون کلاس یاد بگیریم؟

برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه راهکارهای زیر کمکتان می کند:

سطح انگلیسی خود را پیدا کنید:

دانستن سطح مهارت فعلی زبان انگلیسی مهم است ، چه زیاد بلد باشید  و چه کم ؛ زیرا برای رسیدن به اهداف تان مهم است.شما می توانید با آزمون آنلاین سطح انگلیسی مهارت خود را بیابید.

تصمیم بگیرید که از چه ابزاری استفاده کنید:

برای یادگیری زبان انگلیسی بدون رفتن به کلاس ابزارهایی وجود دارند.  نرم افزار های خودآموز به شما برنامه های درسی و ساختاری برای پیروی می دهد.

کتاب های درسی نیز یکی دیگر از ابزارها برای یادگیری زبان انگلیسی هستند که مهارت های مختلفی را به شما آموزش می دهد و با تمرینات منظم و آزمون هایی که دارد؛ یک یادگیری تعاملی ایجاد می کند.

گوش دادن به پادکست یک راه عالی دیگر برای تقویت مهارت های لیستنینگ (شنیداری) انگلیسی است ، پادکست ها؛ فایل های صوتی هستند که مدت زمان آنها معمولاً کمتر از یک ساعت است

فلش کارت ها یک راه عالی برای یادگیری واژگان است. شما می توانید لغت انگلیسی را در یک طرف کارت نوشته و سمت دیگر معنای آن به زبان مادری تان را یادداشت کنید.

زبان انگلیسی در خانه

یک برنامه مطالعاتی برای خود تنظیم کنید:

یک طرح و برنامه برای مطالعه کردن در نظر بگیرید، به عبارت دیگر این کار به شما کمک می کند تا بدانید چه مدت و چند روز در هفته می خواهید مطالعه کنید، برنامه ای در نظر بگیرید که به آن پایبند باشید.

تعهدات روزانه یا هفتگی خود را یادداشت نکنید درعوض برنامه ای برای کاری که در طول هر جلسه مطالعه انجام می دهید را بنویسید.

اگر از یک دوره خود آموزی ، کتاب درسی یا برنامه ای که به بخش هایی تقسیم شده است استفاده می کنید؛ تصمیم بگیرید که هر بخش را می خواهید در چه مدت زمانی به اتمام برسانید.

منابع خود را جمع آوری کنید:

بخشی از داشتن یک برنامه ساختاری ،انتخاب و آماده سازی همه منابع است.به یاد داشته باشید که استفاده از چندین منبع باعث سردرگمی و مشغولی شما می شود.

حداقل باید منابعی را در نظر بگیرید که بر هر یک از مهارت های چهارگانه یادگیری زبان تمرکز داشته باشید. این بدان معنا است که تمام مهارت ها را در نظر می گیرید، مانند گوش دادن، خواندن، نوشتن و دستور زبان. می توانید از منابعی استفاده کنید که مهارت های متعددی را برطرف می کند اما توجه داشته باشید که نباید هیچ مهارتی را فراموش کنید .

زبان انگلیسی بدون کلاس

صدای خود را ضبط کنید:

متن یا فیلمی را به زبان انگلیسی گوش بدهید و سپس با صدای خود همان متن و جملات را تکرار کنید و آن را ضبط کنید. هر دو نسخه را مقایسه کنید و ایرادات و نواقص خود را  اینگونه اصلاح کنید.

 با صدای بلند تمرین کنید:

روزانه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به بلند خواندن انگلیسی اختصاص بدهید. اینگونه متوجه نقص های خود و ادای درست کلمات می شوید.

تمرین صدای بلند

 ترانه های انگلیسی بخوانید:

خواندن برای شما بسیار مفید است، یادگیری همراه با موسیقی و ریتم بسیار ساده تر و به یادماندنی تر است زیرا در ترانه های انگلیسی، اصطلاحات و عبارات مفیدی وجود دارد که شما را نسبت به استفاده و کاربرد آنها آگاه می سازد.

بازیگر مشهور سینما عاشق این عروسک شد!

 فیلم های کوتاه تماشا کنید:

برای آموزش و یادگیری بسیار ساده زبان ، ویدئوها و فیلم های کوتاهی تهیه کنید و آنها را تمرین و تکرار نمایید. ویدئوها و فیلم های کوتاه سبب افزایش تمرکز شما می شود. زمان دیدن فیلم جملات و عبارات را به دقت تحلیل کنید.

تماشای فیلم

خاطراتتان را به زبان انگلیسی بنویسید:

برای تمرین مستمر زبان انگلیسی در منزل یک دفتر خاطرات یا وبلاگ به زبان انگلیسی داشته باشید و خاطراتتان را به انگلیسی بنویسید. این کار سبب می شود اوضاع گرامرتان بهتر شده و کاربرد زبان انگلیسی در زندگی روزانه را هم بهتر یاد بگیرید.می توانید خاطرات یا وبلاگ تان را به یک فرد آشنا با زبان انگلیسی  نشان بدهید تا آن را برای تان تصحیح کند.

 با دوستانتان انگلیسی حرف بزنید:

برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل از دوستان تان بخواهید با شما انگلیسی حرف بزنند و یک شب با دوستان تان فیلم انگلیسی تماشا کنید و تفریح کنید و انگلیسی یاد بگیرید.

صحبت با دوستان

 از اپلیکیشن های رایگان یادگیری زبان استفاده کنید:

برخی اپلیکیشن های یادگیری زبان که هزینه ای برای شما ندارند، مانند Doulingo و Memrise  با تبدیل یادگیری به بازی می توانند به شما کمک کنند تا راحت تر زبان انگلیسی را بیاموزید.

بازی های رایانه ای انگلیسی انجام بدهید:

بازی های تک نفره یا گروهی آنلاین یک راه خیلی خوب برای تقویت خواندن، شنیدار و گفتار انگلیسی هستند.با بازی کردن دایره ی لغات تان بزرگ تر می شود و برای یادگیری مشتاق می شوید زیرا برای اینکه بتوانید بازی را تمام کنید باید به تمام دیالوگ ها گوش کنید و آنها را بفهمید.

بازی رایانه ای

یک روال معمول ایجاد کنید :

داشتن یک برنامه روزمره و پایبند بودن به آن برای موفقیت در یادگیری زبان به تنهایی ضروری است.

روی عباراتی مشخص کار کنید:

برخی جملات و عبارات در محاوره بیشتر استفاده می شوند و به شیوه ی حرف زدن شما جلوه ی خوبی می بخشند. عباراتی جانبی را بیاموزید زیرا این عبارات در تکمیل معنی و زیباسازی جملات  شما را یاری می کنند و با ایجاد مکثی کوتاه، اجازه تأمل برای ساختن بخش های بعدی را در اختیار شما می گذارند.

برای ادای کلمات از آینه استفاده نمایید:

بعضی خیلی ساده و بدون زحمت ادا می شوند اما برخی حروف به نفس گیری نیاز دارد. از یک آینه برای اصلاح حالت تلفظ خود کمک بگیرید و در مقابل آینه تمرین کنید. با خودتان صحبت کنید و مکالمه را بار ها و بارها در ذهن تان یا جلوی آینه تمرین کنید.

صحبت در مقابل آینه

 تند خواندن را تمرین نمایید:

ترکیب برخی واژگان تلفظ را دشوار می سازد. برای افزایش سرعت حرف زدن و بالابردن توانایی هماهنگی خود عبارات این چنینی را  شناسایی و تمرین کنید.

هجی کردن حروف سبب افزایش دقت شما می شود:

هجی کردن حروف یک اسم و تمرکز بر تاریخ ها، اعداد و حروف به طور جداگانه، تمرکز و دقت شما را بهبود می بخشد.

رادیو گوش کنید :

برای یادگیری بهتر زبان در خانه برنامه های تلوزیون و رادیو انگلیسی زبان را دنبال کنید تا مهارت های شنیداری تان تقویت شود. گوش دادن به رادیوهای انگلیسی زبان در هر زمانی امکان پذیر است.

رادیو

از شکل کوتاه شده ی کلمات استفاده نمایید:

برای اینکه روانتر صحبت کنید، از شکل کوتاه شده ی کلمات استفاده نمایید تا انرژی و زمان شما ذخیره شود و حرفه ای به نظر برسید.

ازسایت های مختلف گرامر و کلمات را بیاموزید :

اگر مبتدی هستید ، سایت های مختلف رایگانی وجود دارند که می توانند برای تان مفید باشند. سایت English at Home ، سایت Free English Study ، سایت British Council:Learn English از بهترین سایت های رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی و یک پیشنهاد عالی برای افراد مبتدی است .

شروع‌نشده، ناله دولت از پرداخت یارانه‌ها درآمد!

آموزش زبان

زبان انگلیسی را با زندگی روزمره تان ترکیب کنید:

زبان انگلیسی را به بخشی از زندگی روزمره تان تبدیل کنید. مثلا لیست خرید خوارو بار خود را به انگلیسی بنویسید ، زمانی که فیلم می بینید زیر نویس انگلیسی به برنامه ها اضافه کنید.پست های شبکه های اجتماعی تان را به زبان انگلیسی بنویسید،هر پوستر یا بیلبوردی که در اطراف می بینید به انگلیسی ترجمه کنید تا بهتر بتوانید انگلیسی یاد بگیرید.

کتاب داستان و… بخوانید:

بهترین روش برای یادگیری عبارات و تقویت قدرت درک مطلب کتاب خواندن است . کتاب های زیادی وجود دارند و می توانید از بین این همه، کتابی را که واقعا مورد علاقه ی شماست پیدا کنید.

مجموعه های «هَری پاتِر» نوشته ی جِی.کِی.رولینگ یک روش عالی برای افراد فارسی زبان است که می خواهند انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد بگیرند زیرا این ۷ کتاب به زبان فارسی هم ترجمه شده  اند و فیلم سینمایی شان هم ساخته شده است. با خواندن این کتاب با کلمه ی مترادف آشنا شوید که دایره ی لغات تان را وسیع تر می کند.

قلعه حیوانات نوشته ی جورج اوروِل یک کتاب خیلی معروف است که سبک نوشته ساده است و به راحتی می توان آن را دنبال کرد. چارلی و کارخانه ی شکلات سازی هم  به زبان فارسی ترجمه شده است که در آن از کلمات ساده استفاده شده است.

کتاب داستان

به درک عمیق برسید:

در ایجاد یک طرح عالی وسواس به خرج ندهید زیرا این گونه برنامه شما تغییر خواهد کرد. بنابراین قسمت مهم، شروع کار است.

چگونه می توان یک برنامه مطالعاتی زبان انگلیسی ایجاد کرد؟

چنانچه در این بخش عنوان شده است یک برنامه مطالعاتی؛ شما را در مسیر خود قرار داده و کمک می کند اهداف بلند مدتی در ذهن خود داشته باشید. همان طور که قبلا بارها ذکر شد، برنامه مطالعاتی شما می تواند با اهداف جدید و تغییر نیازها تغییر کند .لازم نیست یک برنامه درسی کامل باشد اما باید دارای جزییات مربوط به آنچه انجام می دهید باشد.

چگونه یک برنامه مطالعاتی متناسب با نیازهای خود تنظیم کنید؟

متناسب سازی برنامه مطالعاتی با نیاز به معنای اطمینان از این است که برنامه واقعا اهداف شما را برای یادگیری انگلیسی تحقق می بخشد .

برای انجام این کار،ابتدا اهداف تان را  در ذهن داشته باشید و مطمئن شوید که هر قسمت از برنامه مطالعاتی شما در جهت تحقق این اهداف کار می کند. به عنون مثال اگر برنامه شما بهبود خواندن است؛ برنامه مطالعاتی شما باید فعالیت هایی مربوط به آن داشته باشد. یادگیری واژگان جدید ،خواندن متن و خلاصه نویسی ، انجام دستور زبان و .. .

کتاب انگلیسی

بعلاوه، شما می توانید با آگاهی از نحوه یادگیری بهتر ، برنامه مطالعاتی خود را متناسب با نیازهایتان تنظیم کنید. با دانستن این که آیا با گوش دادن ، خواندن یا انجام دادن بهتر یاد می گیرید یا خیر ، می توانید برنامه مطالعاتی خود را با ابزارهای مناسب انگلیسی تنظیم کنید .

در آخر :

حتما لذت ببرید:

همه افراد در برنامه روزمره خود به سرگرمی و اوقات فراغت نیاز دارند بنابراین در خودآموزی انگلیسی به خودتان سخت نگیرید . یکی از راه های سرگرمی در این راه،  استفاده از مطالب هیجان انگیز در برنامه مطالعاتی شما است. یا مثلا مجله های اتومبیل که به زبان انگلیسی هستند تهیه کرده و بخوانید یا مسابقه هایی را از تلویزیون دنبال کنید که گوینده انگلیسی زبان آن را گزارش می کند.

مجله اتومبیل

در کلاس آنلاین شرکت کنید:

کلاسهای آنلاین معمولا ارزان تر از موسسه های مکالمه ی زبان معمولی هستند، اگر نمی توانید در خانه خودتان انگلیسی یاد بگیرید، از مزایای مکالمه و یادگیری کلاس های آنلاین استفاده کنید. برای شرکت در این کلاس ها باید یک اینترنت پرسرعت داشته باشید و از نرم افزارهای ویدئو کنفرانس هایی که خود موسسه در اختیارتان قرار می دهد، استفاده کنید.

منبع:نمناک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست