یادداشتی از محمود گبرلو:

یک جایی باید تصمیم درست اتخاذ شود!

در نشست خبری فیلم” خط فرضی” بحث های مختلفی را در میان اهالی رسانه ایجاد کرد . برخی گلایه مند بودند که چرا این سوال را خواندم!*مسول جلسات طبق قوانین جشنواره مسئول نظم و هماهنگی و نظارت بر نشست است که منجر به تنش غیر مطلوب نشود و یا اگر از بحث خارج شدند با

کد خبر : 93141
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 بهمن 1399 - 9:26
یک جایی باید تصمیم درست اتخاذ شود!

در نشست خبری فیلم” خط فرضی” بحث های مختلفی را در میان اهالی رسانه ایجاد کرد . برخی گلایه مند بودند که چرا این سوال را خواندم!*مسول جلسات طبق قوانین جشنواره مسئول نظم و هماهنگی و نظارت بر نشست است که منجر به تنش غیر مطلوب نشود و یا اگر از بحث خارج شدند با دانش و سواد و تسلط اش مسیر را به جای اصلی هدایت کند.
*مسئول نشست خبری نباید سوال و یادداشتی را حذف و یا اصلاح کند. بلکه باید عین مطلب مکتوب را با همان لحنی که خبرنگار نوشته بخواند تا شائبه تحریف و سانسور ایجاد نشود .
بنابراین در این جلسه علیرغم میل شخصی و با شرمندگی متن را کامل خواندم و آنجایی که خوانا نبود از خبرنگار خواستم اگر مایل است تکمیل کند که آن شد که دیدید.
هر کس که کارت رسمی و معتبر خبرنگار در جشنواره فیلم را دریافت می کند یعنی صلاحیت اش از طرف مسئولین رسانه اش یا انجمن منتقدان و یا جشنواره مورد تایید قرار گرفته و میتواند آزادانه هر نظریه ای مطرح کند . پس اگر از کلمات نامناسب یا لحن توهین استفاده کرد مسول آن رسانه یا انجمن منتقدان و یا جشنواره که صلاحیت خبرنگارش را تائید کرد باید پاسخگو باشد نه چرا من و دیگران باید هزینه بی ادبی را بدهیم و چهره ی از خبرنگار نشان دهیم که در واقع نیست؟این توهین به خبرنگاران شریف در جشنواره است.و همین پنهان کاری منجر می شود سال دیگر به او کارت بدهند و همان آش و همان کاسه.
از قدیم گفته اند سخن فرد نشانه شخصیت اوست . چرا مسولین نشست سوالات را حذف یا سانسور کنندکه متهم به سانسور بشوند و یا با تصحیح کلمات با لحنی بخوانند که مورد تایید حاضرین باشد و بعد دوباره سال دیگر به او کارت بدهند. . سالهاست نزدیک چهارصد کارت برای منتقدان و حدود دوهزار کارت برای خبرنگاران صادر می شود بدون اینکه نظارتی بر عملکرد ها داشته باشند و یا تذکر مکتوب به فرد خاطی داده باشند ؟ خبرنگاران شریف و منتقدان منصف چرا باید چوب تعداد نامحدود را بخورند .چرا مسول رسانه از خبرنگارش عملکرد نمیخواهد . چرا جشنواره عملکرد خبرنگاران را علنی نمی کند تا سره از ناسره مشخص شود.
در این بیست و پنج سال که مسول برخی نشست هاهستم برخی افراد امثال این خبرنگار را دیدم که همیشه همین رفتار ناپسند رو دارند و همیشه هم کارت رسمی جشنواره دارند .!!!یک جایی باید تصمیم درست اتخاذ شود!

مانع جدید چین و روسیه در راه تجارت ایران
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست