در راستای اجرای طرح کاپ در منطقه 9؛

۶ هزار و ۴۰۰ مخزن تفکیک زباله تر از خشک توزیع شد

اداره پسماند معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 9 در راستای اجرای طرح کاهش پسماند(کاپ) نسبت به توزیع 6400مخزن تفکیک زباله تر از خشک در 63ساختمان شهرداری، سازمان های خدمت رسان و مدارس و آموزش به شهروندان اقدام کرد.
کد خبر : 47138
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 خرداد 1399 - 0:53
۶ هزار و ۴۰۰ مخزن تفکیک زباله تر از خشک توزیع شد

به گزارش میهن نوین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، رضا مددی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹ با اعلام این خبر گفت: اداره پسماند منطقه در راستای اجرای طرح کاهش پسماند(کاپ) پیش از شیوع ویروس کرونا اقداماتی را انجام داده که از جمله آن می توان به اجرای طرح کاپ در ۳۲ ساختمان وابسته به شهرداری منطقه شامل آموزش کاهش و تفکیک پسماند از مبدا به پرسنل، توزیع مخازن تفکیک تر از خشک در ادارات به تعداد ۵۹۸ عدد، کد گذاری و نصب لوگوی طرح کاپ بر روی مخازن، نصب پوستر آموزشی در آبدارخانه ها و ارسال پوستر آموزشی به کارکنان اشاره کرد.
او افزود: در همین راستا در ۱۵ ساختمان سازمان های خدمت رسان از جمله؛ سازمان های زمین شناسی، هواشناسی، اداره برق، مخابرات و مالیات با ارائه آموزش کاهش و تفکیک پسماند از مبدا و توزیع ۲۰۰ مخزن کارتن پلاست و پلاستیکی طرح کاپ اجرا شده است.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹ عنوان کرد: اجرای طرح یکشنبه ها با زنگ کاپ در ۱۶ مدرسه منطقه با ارائه کارگاه های آموزشی کاهش پسماند برای دانش آموزان و معلمین، توزیع ۸۵ مخزن تفکیک و کیسه های مخصوص پسماند خشک و توزیع ۲۰۰ بروشور آموزشی اقدام شده است.
مددی همچنین تصریح کرد: آموزش چهره به چهره به شهروندان با هدف کاهش تولید پسماند در منازل مسکونی به صورت مستمر و هفتگی به تعداد ۲۰۰ خانوار با توزیع ۵۱۶۶ مخزن کارتن پلاست در سایزهای ۲۰،۴۰ ،۶۰ و۱۲۰ لیتری و ۱۵۴ مخزن پلاستیکی در سایزهای ۳۰،۴۰،۲۴۰ لیتری در منازل مسکونی، مجتمع ها، مراکز اداری و بهداشتی درمانی، مراکز فرهنگی، آموزشی، مذهبی و اصناف و راسته های تجاری به مرحله اجرا در آمده است.
او به اجرای طرح محله پاک در منطقه۹ اشاره کرد و گفت: طرح محله پاک در خیابان اسدالهی سهی شامل آموزش ۱۰۰پلاک آبی با توزیع ۱۰۰مخزن کارتن پلاست ۶۰ لیتری ، ۱۰۰ عدد کیسه مشکی، ۱۰۰ عدد کیسسه آبی پسماند خشک ، ۶۰ عدد بروشور آموزشی در فاز اول انجام شد.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۹ به اقدامات اداره پسماند در زمان شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: آموزش به پرسنل در خصوص پیشگیری از ویروس کرونا، تجهیز کارگران به ماسک و دستکش، تجهیز سرویس های بهداشتی با مایع ضد عفونی کننده و مایع دستشویی، رنگ آمیزی، شستشو و ضد عفونی غرفه های بازیافت و ماشین آلات حمل پسماند خشک از موارد اجرایی بوده است.
مددی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده اداره پسماند در اجرای طرح کاپ در سال۹۹ از ۱۰اردیبهشت ماه بیان کرد:آموزش مجدد برای اجرای طرح کاهش پسماند(کاپ) در ساختمان های منطقه و نواحی، سرای محلات، کلینیک های فضای سبز، سوله بحران ، مرکز فناوری هوشمند شهری ، ایستگاه۳۳ آتش نشانی، اسکان کارگری، فرهنگ سرای رویش، سازمان های خدمت رسان از جمله؛ سازمان های هواشناسی و نقشه برداری و زمین شناسی، اداره های برق رودکی و راهنمایی و رانندگی به منظور کنترل و بازبینی مجدد آبدارخانه ها و رعایت کدگذاری، پوستر آموزشی و نصب لوگوی طرح کاپ بر روی ۸۰ مخزن کارتن پلاست و ۸ مخزن پلاستیکی تحویلی به سازمان ها به همراه بازگشایی ایستگاه و غرف های بازیافت و نصب ساعات کاری بر روی آنها از اقدامات اخیر در منطقه۹ بوده است.

مردم آذربایجان غربی منتظر یخبندان در تعطیلات پیش رو باشند

 

6هزار و 400 مخزن تفکیک زباله تر از خشک توزیع شد 6هزار و 400 مخزن تفکیک زباله تر از خشک توزیع شد 6هزار و 400 مخزن تفکیک زباله تر از خشک توزیع شد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست