۹ خرافه جالب از سراسر جهان که شما را به فکر فرو می برد!

در بسیاری از کشور‌های جهان خرافات عجیب و غریبی وجود دارد که در این گزارش به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.
کد خبر : 103391
تاریخ انتشار : دوشنبه 2 فروردین 1400 - 8:05
۹ خرافه جالب از سراسر جهان که شما را به فکر فرو می برد!

در سراسر جهان خرافاتی وجود دارد و عده زیادی هم به آن ها معتقد هستند. در اینجا با تعدادی از خرافات آشنا خواهید شد که بیشتر از موارد دیگر شناخته شده هستند و بیشتر در مورد آن ها صحبت شده است.

ضربه به چوب

ممکن است شما هم حداقل یک بار در زندگیتان برای محافظت از خودتان در مقابل شگون بد روی چوب ضربه زده باشید. این خرافه که به صورت گسترده در دنیای امروز نیز وجود دارد، به زمان قرون وسطی مربوط می شود. اروپایی هایی که به کلیسا می رفتند، چوب هایی را که گفته می شد از جنس صلیب است لمس می کردند. به اعتقاد آن ها لمس این چوب ارتباطی بین آن ها با منابع الهی برقرار می کرد و شگون بد از آن ها دور می شد.

گربه ها و پرندگان سیاه

در خرافات عموما گربه های سیاه با نیروی های شر آمیخته شده اند و تصور می شود که آن ها جادوگرانی هستند که به شکل گربه در آمده اند. در خرافات عامیانه نیز آورده شده است که در صورت عبور یک گربه سیاه از مسیری که شما در حال حرکت هستید، بد شانسی می آید. اما فقط گربه ها نیستند. در کره جنوبی کلاغ ها نیز نمادی برای بد شانسی و حتی مرگ هستند. خصوصا در انگلیس اعتقاد بر این است غُراب ها نیز مرگ و نابودی را پیش بینی می کنند. یک خرافه قدیمی انگلیسی هم وجود دارد که می گوید شش غراب همیشه باید در برج لندن بمانند وگرنه پادشاهی سقوط خواهد کرد. در ایرلند و اسکاتلند دیدن یک زاغ بدشگون است، اما دیدن دوتا یا بیشتر دیگر بد شانسی نمی آورد.

تماس شهروندان با دفتر رئیسی برای آزادی پوشش

گرفتن ناخن در شب

در ترکیه، هند و کره جنوبی گرفتن ناخن پا یا انگشتان دست در تاریکی بد شگون است و بر اساس خرافه های ژاپنی حتی ادعا می شود که ممکن است باعث مرگ فرد شود. در دوران گذشته از چاقو و یا وسایل دیگری برای گرفتن ناخن استفاده می شده است و تاریکی به علاوه جسم تیز و کمبود وسایل پزشکی می توانست مساوی با مرگ ناشی از عفونت باشد.

سه شنبه سیزدهم

در اسپانیا و کشور های اسپانیایی زبان، مصادف شدن روز سیزدهم ماه با سه شنبه بد شگون است. نام روز سه شنبه اسپانیایی (martes) از خدای جنگ رومی به نام مارس گرفته شده که هر روز را در خشونت و مرگ و خون می گذرانده است. همچنین گفته می شود که قسطنطنیه یا استانبول کنونی، در جنگ چهارم صلیبی در روز سه شنبه تسخیر شده است.

سوت زدن

سوت زدن به تنهایی عامل بدشگونی نیست، اما در فرهنگ ها و خرافه های روسی و نروژی سوت زدن در مکان های سربسته کاری غیر عقلانی است. در روسیه سوت زدن در مکان سر بسته منجر به مشکلات مالی می شود و در نروژ هم سوت زن در مقابل خورشید باعث باران خواهد شد.

نشستن در گوشه میز

طبق خرافات مجارستانی و روسیه ای و البته دیگر مناطق جهان، نشستن در گوشه یک میز برای شما بد شانسی خواهد آورد. طبق این خرافه کسی که در گوشه میز بنشیند هیچگاه ازدواج نمی کند، اما در برخی موارد نیز برای این طلسم مدتی ۷ ساله تعیین کرده اند.

گذاشتن کیف پول روی زمین

تصویری که ایلان ماسک از اتاق خوابش منتشر کرد

خرافاتی ها در برخی از کشور ها در آمریکای جنوبی و مرکزی و همینطور فیلیپین، معتقدند گذاشتن کیف دستی یا کیف پول روی زمین باعث خواهد شد که شما در زمینه مالی با شکست هایی روبرو شوید. در بخشی دیگر از این خرافه که مربوط به روسیه است، گفته می شود نشستن مستقیم روی یک زمین سرد باعث می شود که یک زن هیچگاه بچه دار نشود.

آیینه ها

یکی دیگر از خرافاتی که بسیار شناخته شده است شکستن آیینه هاست که باعث می شود هفت سال بد شانسی گریبان گیر شما شود. در برخی از فولکلور ها، بازتاب تصویر یک شخص در آیینه باعث می شد ارتباطی با روح آن شخص و آیینه برقرار شود. به همین دلیل شکست آن ها عاقبت خوشی نخواهد داشت.

پرواز پرونده در خانه

داستانی قدیمی وجود دارد که می گوید پرواز یک پرنده در خانه یک نشانه بد است. خصوصا اگر در دور خانه بچرخد، روی یک صندلی بنشیند و سپس خانه را ترک کند. این به آن معناست شخصی که پرنده روی صندلی آن نشسته است، خواهد مرد.

منبع : بیتوته

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست