نشانه‌هایی که از ریشه دواندن غرور در وجودتان خبر می‌دهند

غرور، یک مسئله جدّی در بشریت است که می‌تواند باعث شود زندگی بسیاری از افراد به تباهی کشیده شود.
کد خبر : 111350
تاریخ انتشار : پنجشنبه 30 اردیبهشت 1400 - 8:42
نشانه‌هایی که از ریشه دواندن غرور در وجودتان خبر می‌دهند
همه ما مستعد مغرور شدن هستیم و گاهی اوقات وسوسه می‌شویم که همه مسائل را به خودمان ربط دهیم.
غرور باعث می‌شود لذت بردن از این واقعیت که مردم می‌دانند ما چه کسی هستیم، آسان‌تر باشد.
غرور بی اساس و بی دلیل، همان چیزی است که باعث می‌شود برخی از افراد، کار‌ها را نه به خاطر رضای خدا، بلکه به خاطر منافع شخصی خود انجام دهند و این اصلا کار درستی نیست چراکه وقتی افراد کار‌های خود را با غرور انجام می‌دهند و فقط به فکر منافع خود هستند، جهان به جای خطرناکی تبدیل می‌شود.

غرور، هم به صورت جهانی و هم به صورت انفرادی و کوچک در زندگی ظاهر می‌شود و وقتی یک فرد مشهور، کار اشتباهی را انجام می‌دهد، می‌توان غرور را در شخصیت او پیدا کرد، اما مسئله این است که بسیاری از مردم از او پیروی می‌کنند.

غرور همچنین در مسائل کوچک و تصمیم‌های روزمره هم خود را نشان می‌دهد، اما نمی‌توان گفت که با به وجود آمدن غرور، یک شکست را تجربه خواهیم کرد و سوال این است چگونه بفهمیم که غرور در وجود یک شخص ریشه دوانده است؟

چند نشانه هشدار دهنده ای که نشان می دهد غرور در قلب شما ریشه دوانده است

تعارض

یک راه ساده برای ریشه کن کردن غرور، شناخت تعارض‌هاست، زیرا افراد مغرور اغلب با همه چیز درگیر و آزرده خاطر هستند.

 

آیا بیشتر اوقات برای اثبات دیدگاه خود می‌جنگید؟ آیا هر زمان کسی ایده جدیدی را دوست ندارد، آزرده می‌شوید؟

این تعارض‌ها در مورد درگیری سالم در روابطی نیست که در آن ترمیم و بخشش اتفاق می‌افتد، بلکه در مورد این است که ما می‌خواهیم همیشه برای راه خود بجنگیم، زیرا ما خیلی غرور داریم که اعتراف می‌کنیم راه دیگر بهتر است.

گذری بر جاده چالوس

هرج و مرج

اگر از هر کسی که در برنامه‌های دوره‌های بازیابی روانی شرکت کرده است سؤال کنید، خواهید فهمید که زندگی آن‌ها بسیار آشفته است و آن‌ها حتی به بدترین شرایط در زندگی رسیده‌اند.

آن‌ها گاهی اوقات در این برنامه‌ها شرکت می‌کنند، چون احساس می‌کنند کنترل شرایط از دستشان در رفته است و غرور است که باعث می‌شود شرایط انسان به این مرحله برسد و آن ها را وارد این چالش بزرگ می‌کند.

اگر دائماً حس می‌کنید که زندگی شما دچار آشفتگی است، شاید به این دلیل است که با غرور ریشه دوانده شده در قلبتان درگیر هستید، زیرا غرور، باعث به وجود آمدن هرج و مرج می شود.

 

گیج بودن

خداوند هیچگاه بنده‌اش را گمراه و گیج نمی‌کند و اگر در همه کار‌ها به خداوند متوسل شویم، خداوند راه را به ما نشان خواهد داد.

اگر به طور دائم در مورد آنچه خدا می‌خواهد گیج هستید و نمی‌دانید چه کار کنید، ممکن است دچار غرور شده باشید و به درستی مسیر اصلی خودتان را تشخیص ندهید.

پیدا کردن نقص‌ها

اگر غرور در تمام زندگی شما ریشه دوانده باشد، احتمالا از این مسئله لذت خواهید برد که نواقص و عیب‌های دیگران را پیدا کنید و اگر فقط به دنبال پیدا کردن نقص دیگران هستید، مهربان نیستید، بلکه مغرور شده‌اید.

 

علاقه نداشتن به خدمت کردن

افراد زیادی وجود دارند که بدون هیچ چشم‌داشتی حاضر هستند در امور خیریه شرکت کنند و حتی حاضرند نامی از آن‌ها برده نشود، اما افراد مغرور تا زمانی که آن کار سودی برایشان نداشته باشد و یا باعث شهرت آن‌ها نشود، در این کار‌ها شرکت نمی‌کنند.

هشت اشتباه خانم‌ها در اولین ملاقات

وقتی کسی حاضر نیست به خاطر رضای خدا کاری را انجام دهد و فقط هنگام خدمت به دیگران به فکر دیده شدن خودش است، نشان می‌دهد غرور قلب او را پر کرده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

بازدیدها: 0

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست