سه امتیاز با تعویض ، شوت و تکل فداکارانه

استقلال 1- هوادار صفر ؛ چه کسی هم گل می‌زنه!

استقلال در نخستین دیدار خود از فصل جدید رقابت های لیگ برتر، در استادیوم آزادی به لطف تک گل جعفر سلمانی از سد تیم سخت کوش هوادار گذشت.
کد خبر : 132669
تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 مهر 1400 - 20:45
استقلال 1- هوادار صفر ؛ چه کسی هم گل می‌زنه!

سه امتیاز با تعویض ، شوت و تکل فداکارانه

استقلال 1- هوادار صفر ؛ چه کسی هم گل می‌زنه!

به گزارش “ورزش سه”، استقلال اولین دیدار خود در بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر را با پیروزی یک بر صفر پشت سر گذاشت. شوت جعفر سلمانی از پشت محوطه جریمه به گوشه دروازه حق شناس رفت تا آبی های پایتخت نخستین 3 امتیاز خود را دشت کند.

 

این دیدار با حملات آبی های پایتخت آغاز شد. تیم فرهاد مجیدی در دقایق ابتدایی سوار بر بازی بود و حسین زاده و خاقانی می توانستند دروازه مسلم حق شناس را باز کنند اما این اتفاق رخ نداد. در ادامه شاگردان عنایتی به خود آمدند و مالکیت توپ و میدان را در دست گرفتند و حتی توسط نیما انتظاری می توانستند به یک گل زیبا دست پیدا کنند اما واکنش دیدنی حسینی ضربه بازیکن هوادار را راهی کرنر کرد. در ادامه دو تیم بازی پایاپایی را ارائه دادند و نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

 

در ابتدای نیمه دوم نیز مهدی مهدی پور به جای زبیر نیک نفس وارد بازی شد. بازیکنی که گفته می شد به این بازی نمی رسد اما در 45 دقیقه دوم برای استقلال به میدان رفت و اتفاقا با حضور او، تیم مجیدی توانست نبض میانه میدان را در دست بگیرد و برتری خود را بر حریف دیکته کند. نیمه دوم آبی ها به صورت جسته و گریخته موقعیت هایی را خلق کردند تا اینکه روی فرار خوب مطهری، این بازیکن توسط سنگربان هوادار سرنگون شد و کوپال ناظمی یه خطای پنالتی به سود استقلال اعلام کرد.

وریا غفوری ابتدا ضربه اش را وارد دروازه حریف کرد اما ناظمی با تصمیمی سخت گیرانه دستور به تکرار پنالتی داد که این ضربه را حق شناس گلر هوادار به زیبایی مهار کرد. در حالیکه به نظر می رسید هوادار از این بار روحی استفاده کرده و روی دروازه استقلال موقعیت خلق کند اما دقایقی بعد این شاگردان مجیدی بودند که به گل رسیدند.

 

پاس زمینی وریا پشت محوطه جریمه به رضاوند رسید و او نیز با یک پاس زمینی، سلمانی را صاحب توپ کرد که شوت زمینی و محکم این بازیکن به گوشه دروازه حق شناس رفت و گل نخست بازی به ثمر رسید تا آبی های پایتخت بدین صورت از میهمان خود پیش بیفتند. بازیکنان استقلال نیز پس از این گل به سمت سلمانی هجوم بردند و با شادی زایدالوصفی بابت گلزنی این بازیکن جدید خوشحال بودند.

 

در ادامه نیز دو تیم تلاش های زیادی برای گلزنی انجام دادند اما بی دقتی در پاس های آخر باعث شد گلی به ثمر نرسد. در یکی از این صحنه ها، یک پاس در عمق برای مهاجم هوادار می رفت که به یک موقعیت تک به تک برای شاگردان عنایتی تبدیل شود اما تکل دیدنی دانشگر مانع از شکل گیری این فرصت شد و حتی مدافع آبی ها روی این تکل بلند برای لحظاتی دچار مصدومیت شد اما توانست به بازی ادامه دهد.

 

در دقیقه 94 یک ارسال پشت مدافعین به عکاشه رسید و در حالی که حسینی از دروازه بیرون آمده بود، مهاجم هوادار توانست سنگربان آبی ها را نیز دریبل بزند و با دروازه خالی مواجه شود اما تنگ شدن زاویه باعث از دست رفتن این فرصت رفت تا استقلال با نتیجه یک بر صفر برنده از زمین خارج شود.

آقای قالیباف، چرا طرح صیانت را بایگانی نمی‌کنید؟

 

 

گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های استقلال و هوادار را در همین صفحه از “ورزش سه” دنبال کنید:
بازی از هفته اول بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر
چهارشنبه: 28/07/1400 ؛ ساعت: 18:00
ورزشگاه: آزادی تهران /  بدون تماشاگر
گروه داوری: کوپال ناظمی / کمک ها: علیرضا ایلدرم – علی اکبر نوری؛ داور چهارم: امیر سامان سلطانی / ناظر: محسن قهرمانی

 

ترکیب استقلال:

 • سید حسین حسینی
 • سیاوش یزدانی
 • محمد حسین مرادمند
 • محمد دانشگر
 • آرش رضاوند (90+4: سعید مهری)
 • زبیر نیک نفس (46- مهدی مهدی پور)
 • وریا غفوری
 • جعفر سلمانی
 • سبحان خاقانی (57- امیر علی صادقی)
 • امیر حسین حسین‌زاده
 • ارسلان مطهری (78- امین قاسمی نژاد)

سرمربی: فرهاد مجیدی

 

 

ترکیب هوادار:

 • مسلم حق‌شناس
 • دانیال کردستانی (59- ابوالفضل عکاشه)
 • حسین صادقی (65- محمد جواد محمدی)
 • سیدپیمان میری (83- محمد چهارمحالی)
 • معین عباسیان (83- علی درخشان)
 • سیدمحمد ستاری
 • محمد حسینی
 • محسن طرحانی
 • مهدی عبدی
 • محمد قاضی (65- مرتضی آقاخان)
 • نیما انتظاری

سرمربی: غلامرضا عنایتی

 

 

 

شرح گل ها:

استقلال یک – هوادار صفر (دقیقه 59: جعفر سلمانی): پاس آرش رضاوند پشت محوطه جریمه به جعفر سلمانی رسید و این بازیکن ضربه اش را زمینی به گوشه دروازه هوادار فرستاد و مسلم حق شناس تنها نظاره گر این توپ بود و استقلال به گل نخست خود دست یافت.

 

 

لحظات حساس:

دقیقه 2: پاس در عمق ارسلان مطهری به امیرحسین حسین زاده رسید و این بازیکن در مصافی تک به تک ضربه اش را به سمت دروازه هوادار زد اما شوت او خیلی کم جان بود و سیدمحمد حسینی قبل از رسیدن توپ به روی خط دروازه، آن را دور کرد.

دقیقه 7: ارسال وریا غفوری از درون محوطه جریمه به روی دروازه از تمام بازیکنان عبور کرد و در سمت دیگر محوطه جریمه به جعفر سلمانی رسید که شوت او را گلر هوادار در دو مرحله مهار کرد.

دقیقه 8: ارسال وریا غفوری به پشت مدافع هوادار برخورد کرد و ارتفاع گرفت که درون محوطه 6 قدم به سبحان خاقانی رسید و ضربه سر این بازیکن در حالی که پشتش به دروازه بود، به شکلی خطرناکی به تور کنار دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 15: نیما انتظاری پشت محوطه جریمه صاحب یک موقعیت شد که شوت روی پا و محکم این بازیکن را سیدحسین حسینی با واکنشی دیدنی و به زیبایی راهی کرنر کرد.

دقیقه 31: یک پاس در عمق خوب برای سیدپیمان میری ارسال شد که مرادمند با حضوری به موقع مانع از تک به تک شدن این بازیکن با حسینی شد.

دقیقه 40: یک ضربه کاشته برای استقلال به دست آمد که ارسال حسین زاده به روی دروازه با ضربه سر ارسلان مطهری همراه شد و توپ در دهانه دروازه از مقابل سیاوش یزدانی عبور کرد و تلاش مدافع استقلال برای تأثیرگذاری روی توپ بی نتیجه بود.

دقیقه 49: پاس امیرحسین حسین زاده در گوشه محوطه جریمه به جعفر سلمانی رسید اما شوت پای چپ این بازیکن ضعیف بود و مسلم حق شناس به راحتی توپ را مهار کرد.

دقیقه 56: یک پاس در عمق عالی برای ارسلان مطهری با اشتباه مهدی عبدی همراه شد و ارسلان مطهری این توپ را صاحب شد که پس از عبور از مسلم حق شناس سنگربان هوادار با خطای این دروازه سرنگون شد که کوپال ناظمی در سوت خود دمید و یک خطای پنالتی برای استقلال اعلام کرد. وریا غفوری پشت این توپ ایستاد و ضربه اش را وارد دروازه کرد اما کوپال ناظمی دستور به تکرار این ضربه داد و در تکرار این پنالتی، مسلم حق شناس ضربه وریا غفوری را مهار کرد.

تصویری که جنیفر لوپز از ظاهر جدیدش منتشر کرد

دقیقه 59: شلیک محکم امیرحسین حسین زاده از پشت محوطه را حق شناس سنگربان هوادار با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد.

دقیقه 69: شوت عباسیان از روی ضربه ایستگاهی با واکنش حسینی راهی کرنر شد.

دقیقه 78: حرکت پا به توپ ارسلان مطهری درون محوطه جریمه و پاس این بازیکن به جعفر سلمانی رسید که شوت این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 81: یک ارسال دیدنی از مهدی پور به روی دروازه نصیب جعفر سلمانی شد که ارسال تند و تیز این بازیکن با واکنش حق شناس راهی کرنر شد.

دقیقه 90+4: یک پاس پشت دفاع با خروج ناموفق حسینی همراه شد که توپ به عکاشه رسید. این بازیکن با اینکه موفق شد دروازه بان استقلال را جا بگذارد، اما توپ او به گوشه محوطه جریمه رفت و نتوانست دروازه حسینی را باز کند.

 

 

بهترین بازیکن زمین:

جعفر سلمانی توانست جواب انتقادهایی که از او شده بود را به بهترین شکل ممکن بدهد. بازیکن جدید آبی های پایتخت علاوه بر اینکه تک گل 3 امتیازی تیمش را به ثمر رساند، 4 بار به سمت دروازه هوادار شوت زد که 3 مورد آن در چارچوب بود. 74 درصد پاس های سلمانی درست بودند و او یک پاس کلیدی نیز به هم تیمی هایش داد. 3 نبرد هوایی موفق و یک دریبل، خلاصه عملکرد این بازیکن در هفته نخست لیگ برتر بود. سلمانی می تواند در ادامه پس از هماهنگی بیشتر با هم تیمی هایش، درخشش قابل توجهی در ترکیب استقلال داشته باشد.

 

 

در حاشیه:

*پیش از آغاز بازی، یاد و خاطره اصغر خلیلی پیشکسوت فوتبال گرامی داشته شد. همچنین به مناسبت هفته نیروی انتظامی، لوح یادبودی به عوامل ناجا اهدا شد.

 

*علیرضا اسدی مدیرعامل و جهانگیر کوثری عضو هیات مدیره باشگاه هوادار به همراه ناصر فریادشیران، تماشاگر این بازی در ورزشگاه آزادی هستند.
*مهدی مهدوی‌کیا سرمربی تیم امید تماشاگر ویژه این بازی است.
*در یکی از صحنه‌های مسابقه که بازی متوقف شده بود، رضا عنایتی سرمربی هوادار در حالی که توپ به سمتش می‌آمد، با یک ضربه توپ را به میانه زمین فرستاد. البته چون این توپ نباید به داخل زمین می‌آمد، سید حسین حسینی این توپ را به خارج از زمین فرستاد.

*احمد موسوی بازیکن تیم فوتبال استقلال که شرایط مبهمی در جمع آبی‌پوشان پایتخت دارد، با لباس شخصی در استادیوم حاضر شد و این بازی را از نزدیک تماشا کرد.
* نکته قابل توجه در دیدار امروز صحبت‌هایی بود که فرهاد مجیدی کنار خط با بازیکنانش انجام می‌داد. وی در جریان بازی چندین بار سیاوش یزدانی را با لقب دکتر خطاب کرد.
* لباس عنایتی همرنگ لباس تیم هوادار بود اما داور  کاورپوش کردن او نکرد.اتقاقی که پارسال برای فرهاد مجیدی دو باری رخ داد.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست