Call of Duty WW۲؛ ندای وظیفه در جنگ جهانی دوم

بازی Call of Duty WW۲ یکی از بهترین بازی‌های جنگ جهانی دوم برای نسل هشتم بازی‌های ویدئویی است. با بررسی بازی ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم همراه ما باشید.
کد خبر : 93719
تاریخ انتشار : جمعه 24 بهمن 1399 - 10:38
Call of Duty WW۲؛ ندای وظیفه در جنگ جهانی دوم

بازی Call of Duty WW۲ یکی از بهترین بازی‌های جنگ جهانی دوم برای نسل هشتم بازی‌های ویدئویی است. با بررسی بازی ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم همراه ما باشید.

از جنگ جهانی دوم به عنوان یکی از جنگ‌های خونین و وحشتناک تاریخ یاد می‌شود. ترسیم و پرداختن به وقایع این جنگ‌ها همیشه سوژه خوبی برای فیلم‌ها و بازی‌های ویدئویی در ژانر اکشن است. اکتیویژن یکی از شرکت‌هایی بود که توانست با بهره‌گیری از اتفاقات جنگ جهانی دوم یک آی پی ماندگار به نام Call of Duty را خلق کند. بازی Call of Duty WW۲ توانست تا بار دیگر رستگاری Activision را در عرصه جنگ‌های جهانی ثابت کند. بازی Call of Duty: WWII چهاردهمین بازی از مجموعه عظیم کال آف دیوتی و دومین عنوانی است که توسط Sledgehammer Games به عنوان توسعه‌دهنده اصلی در مدت چند سال اخیر ساخته شده است.

Call of Duty WW۲؛ ندای وظیفه در جنگ جهانی دوم

بازی Call of Duty WWII در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۱۷ (۱۲ آبان ۱۳۹۶) برای کنسول‌های پلی استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر شد. همچنین تا اواسط سال ۲۰۱۸ بسته‌های الحاقی مختلفی در بخش چندنفره برای این بازی منتشر شد. با ما همراه باشید تا نگاه بیشتری به بازی کالاف دیوتی جنگ جهانی دوم داشته باشیم.

تریلر بازی Call of Duty WW۲

تریلر بازی ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم به خوبی نشان داد که این سری به گذشته‌های خوب خود بازگشته است. در ادامه ویدئوی کوتاهی را از این بازی تقدیم شما خواهیم کرد.

Call of Duty WW۲؛ ندای وظیفه در جنگ جهانی دوم

سیستم مورد نیاز بازی Call of Duty WW۲

برای دانلود بازی Call of Duty WW۲ برای کامپیوتر باید با سیستم قابل قبول برای آن آشنا باشید.

حداقل سیستم مورد نیاز

 • سیستم عامل: ویندوز ۷، ۸، ۸.۱، ۱۰ (۶۴ بیت)
 • پردازنده اصلی: CPU: Intel® Core™ i۳، ۳۲۲۵، ۳.۳ GHz یا AMD Ryzen™ ۵، ۱۴۰۰
 • رم: ۸ گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی: NVIDIA® GeForce® GTX ۶۶۰ یا AMD Radeon™ HD ۷۸۵۰
 • دایرکت‌ایکس: ورژن ۱۱
 • فضای مورد نیاز: ۹۰ گیگابایت

سیستم مورد نیاز پیشنهادی

 • سیستم عامل: ویندوز ۷، ۸، ۸.۱، ۱۰ (۶۴ بیت)
 • پردازنده اصلی: Intel® Core™ i۵-۲۴۰۰ یا AMD Ryzen R۵، ۱۶۰۰X
 • رم: ۱۲ گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی:NVIDIA® GeForce® GTX ۱۰۶۰ یا AMD Radeon™ R۹، ۳۹۰
 • دایرکت ایکس: ورژن ۱۱
 • فضای مورد نیاز: ۹۰ گیگابایت
 • داستان بازی ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم

داستان بازی Call of Duty WW۲ بیشتر حول محور فعالیت‌های یک جوخه نظامی از سال ۱۹۴۴ تا ۱۹۴۵ دنبال می‌شود. همچنین در قسمت‌هایی از داستان، برای روایت بهتر داستان و پرداختن به شخصیت‌های بازی به مرور خاطراتی از سال ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۴ پرداخته می‌شود. شخصیت اصلی آن سربازی جوان به نام رونالد رد دنیلز است. کسی که به همراه همراهانش در لحظات دراماتیک جنگ جهانی دوم از سواحل Normandy تا جنگل Hürtgen را تجربه می‌کند. قالب اصلی داستان درباره متفقین است که نیرو‌های خود را جمع‌آوری کرده‌اند و قصد پیشروی به سمت آلمان نازی را دارند. در نهایت و در سال ۱۹۴۴ اتحاد بزرگ متفقین شکل گرفته و برنامه‌ریزی‌ها برای نابودی نازی‌ها به مرحله اجرایی می‌رسد.

Call of Duty WW۲؛ ندای وظیفه در جنگ جهانی دوم

بازی با هدف یورش لشکر پیاده نظام یکم به سواحل نرماندی شروع شده و تا آزادسازی فرانسه و در نهایت تصرف آلمان نازی پیش می‌رود. بعد از وقایع نرماندی، رونالد رد دنیلز به همراه دوستش رابرت زاسمن و فرماندهانش یعنی جوزف ترنر و ویلیام پیرسون در عملیات‌های مختلفی قرار گرفته و با کمک نیروی مقاومت فرانسه تصمیم به نابود کردن موشک‌های V-۲ آلمانی می‌گیرند. در ادامه در یافتن مخفیگاه آن‌ها به دیگر سران جوخه کمک خواهند کرد. با گذشت مدتی بعد از آزادسازی پاریس و خارج کردن شهروندان از پناهگاه‌های مخفی، نبرد جنگل هورتگن شکل می‌گیرد. در حین تصرف مناطق اشغالی و نابودی توپخانه‌های دشمن، ترنر کشته می‌شود و فرماندهی جوخه به پیرسون سپرده می‌شود.

نبرد بولج در واقع آخرین تلاش آلمان نازی برای جلوگیری از تهاجم ارتش آمریکا به آلمان در جنگ جهانی دوم بود. در طی داستان بازی و در طول این نبرد، جوخه توسط آلمانی‌ها محاصره می‌شود. دنیلز به دلیل داشتن جراحات به بیمارستان نظامی منتقل شده و زاسمن به یک کمپ اسرای آلمان منتقل می‌شود. در ادامه پیشروی‌های جوخه به سمت آلمان ادامه پیدا می‌کند و پس از تصاحب پل راین، زاسمن از اردوگاه‌های کار اجباری آلمان نجات پیدا خواهد کرد. در پایان بازی و بعد از اتمام جنگ، شخصیت اصلی یعنی رونالد رد دنیلز را مشاهده می‌کنیم که به تگزاس و کنار همسر و فرزند تازه متولد شده‌اش بازمی‌گردد.

شخصیت‌های بازی Call of Duty WWII

پرداختن به ویژگی شخصیت‌های بازی، عنصری بود که مجدد در بازی کال آف دیوتی جنگ جهانی دوم به آن بها داده شد. اتفاقی که به خوبی رقم خورد و شاهد شخصیت‌های منحصربه‌فردی در بازی بودیم. در ادامه به صورت اجمالی شخصیت‌های بازی Call of Duty WWII را بررسی می‌کنیم.

رونالد رد دنیلز (Ronald Red Daniels)

شخصیت قهرمان و سرباز وظیفه بازی Call of Duty: WWII است. او در ۷ مارس ۱۹۴۴ به ارتش پیوست تا راه برادرش که قبلا جز افتخارآفرینان جنگ بوده را دنبال کند. رونالد که هیچ گاه از زادگاهش بیرون نرفته بود، ناگهان تصمیم گرفت به ۱st Infantry Division ملحق شود تا در جنگ اروپا شرکت کند. جالب است بدانید که نام و نام مستعار دنیلز بر اساس نام پدر گلن اسکافیلد (Glen Schofield)، مدیر استودیو Sledgehammer Games انتخاب شده که در زمان ساخت بازی از دنیا رفت.

رابرت زاسمن (Robert Zussman)

رابرت زاسمن سرباز یکم و شخصیتی در بازی ندای وظیفه جنگ جهانی دوم است که رابطه بسیار خوبی با رونالد رد دنیلز دارد. او در خانواده‌ای آلمانی-یهودی متولد شد و کودکی خود را در شیکاگو گذراند. زاسمن با توجه به اینکه اصلیت آلمانی‌تبار دارد، اما از محبوب‌ترین شخصیت‌های سری کال آف دیوتی است که در مقابل نازی‌ها ایستادگی می‌کند. او همچنین در طول بازی به بهبود سلامتی شما کمک می‌کند.

Call of Duty WW۲؛ ندای وظیفه در جنگ جهانی دوم

ویلیام پیرسون (William Pierson)

گروهبان ویلیام پیرسون از فرماندهان جوخه اصلی در Call of Duty: WWII است. او شخصیتی به شدت مغرور دارد و در طول بازی مدام در حال برجسته کردن دشمنان است. پیرسون شخصیتی بسیار خشن و سنگدل است. او نه تنها با اسرای آلمانی بلکه با نیرو‌های خودش نیز دائم بدرفتاری می‌کند. پایبندی شدید به نظم جوخه و قلدری از ویژگی‌های دیگر پیرسون است.

جوزف ترنر (Joseph Turner)

ستوان اول جوزف ترنر از شخصیت‌های دیگر بازی است که اتفاقا رونالد به شدت به او وفادار است. در پرونده جوزف ترنر نوشته شده که او به شدت نسبت به افرادش وفادار است. همچنین او در طول بازی وظیفه تامین مهمات برای سایر افراد جوخه را بر عهده دارد.

کامیل روسو دنیس (Camille Rousseau Denis)

کامیل روسو دنیس یکی از شخصیت‌های قهرمان و مبارز مقاومت فرانسه است که در Call of Duty: WWII حضور دارد. او به عنوان یک فرمانده زن قدرتمند از حزب مقاومت فرانسه در بازی حضور دارد. همچنین روسو در نیمه ابتدایی ماموریت Liberation تبدیل به یکی از شخصیت‌های قابل بازی می‌شود. به عقیده برخی از طرفداران بازی، نام او در ذهن افراد «ژان ژاک روسو» فیلسوف و نظریه‌پرداز بزرگ فرانسوی را یادآوری می‌کند.

گیم‌پلی بازی Call of Duty WW۲

در یک کلام گیم پلی بازی ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم همان همیشگی است. یک شوتر اول شخص تمام‌عیار که سعی دارد تجربه مبارزه نزدیک را در اختیار شما قرار دهد. ولی خب مشکل آنجاست که در بازی Call of Duty WWII خلاقیت و تغییر آنچنانی دیده نمی‌شود. تنوع سلاح و مراحل قبل قبول است، ولی فقط در نیمه ابتدایی بازی. شاید حذف سیستم Auto Healing مهم‌ترین اتفاق در بخش گیم‌پلی باشد. البته سیستم تامین مهمات و آیتم‌های سلامتی دستخوش تغییراتی شده است. شما می‌توانید منابع خود را در طول بازی از سایر افراد جوخه دریافت کنید. سیستم کاورگیری و استفاده از موانع در پیشبرد بازی هم از دیگر ویژگی‌های گیم پلی است.

Call of Duty WW۲؛ ندای وظیفه در جنگ جهانی دوم

مخفی‌کاری در بازی Call of Duty WW۲ از نقاط قوت دیگر گیم پلی است. با اینکه این المان در نسخه‌های قبلی کم و بیش وجود داشت، اما در این بازی عمق بیشتری دارد. البته کیفیت پردازش مخفی‌کاری به کمیت آن نمی‌رسد. بیشتر قسمت‌هایی که این ویژگی را شامل می‌شود به سادگی آب خوردن قابل عبور است. دشمنانی که صاف و سیخ در یک جا ایستاده‌اند و منتظرند تا شما از پشت آن‌ها را سلاخی کنید. متاسفانه این فرمول در سایر بخش‌های گیم‌پلی مشاهده می‌شود؛ یعنی جایی که با مکانیزم‌های جدید سروکار داریم، ولی خب به خوبی از آن‌ها استفاده نشده است. گویا اکتیویژن موفقیت گیم پلی را فدای خاطرات خوب گذشته خود کرده است. جایی که سعی دارد ساز و کار گیم پلی را به همان شکل قدیم پیاده کند.

بررسی بازی Call of Duty WW۲

اگر از طرفداران قدیمی سری کال آف دیوتی باشید، در جریان هستید که این فرانچایز محبوب کار خود را با میدان‌های مبارزه در جنگ جهانی دوم آغاز کرد. در سال ۲۰۰۳ بود که اولین نسخه از این بازی با محوریت جنگ جهانی دوم منتشر شد. تا امروز در عناوین زیادی از سری Call of Duty به جنگ‌های جهانی پرداخته شده است. اما بازی ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم که وظیفه ساخت آن را استودیو Sledgehammer Games به عهده داشته، از دیگر نسخه‌های مشابه این مجموعه با اختلاف زیادی بهتر عمل کرده است. اما خب بازی کامپیوتری Call of Duty WWII عنوانی نبود که بتواند انتظار طرفداران این سری را برآورده کند.

اکتیویژن آمده بود تا با بازگشت به ریشه‌های اصیل خود در جنگ جهانی، اشتباهات چند بازی قبلی خود را پوشش دهد. البته تا حدودی هم موفق بود. شروع عالی و به‌یادماندنی بازی در نبرد بزرگ نرماندی، اولین گواه برای این موضوع است. وجه داستانی بازی Call of Duty WWII نقطه قوت اصلی این عنوان است که البته فراز و نشیبی هم داشته است. سازندگان داستان‌سرایی را بسیار غنی و روان پیاده کرده‌اند و تمام لحظات بازی را عمیقا درک خواهید کرد. به طوری که تازگی و پویایی داستان در بیشتر لحظات برای شما تکرار می‌شود. اما در مورد بخش چندنفره که اتفاقا همیشه از برگ برنده‌های کال آف دیوتی در چند سال اخیر بوده، اوضاع کمی فرق دارد.

بخش چند نفره بازی Call of Duty WWII

سازندگان در این بازی سعی کرده‌اند تا علاوه بر رجوع به موفقیت‌های بخش چندنفره در نسل هفتم، بهبود‌هایی را در این بخش انجام دهند که در نهایت این برنامه‌ریزی چندان سربلند پیش نرفت. بخش مولتی‌پلیر بسیار روان و جذاب دنبال می‌شود، اما دستاورد جدیدی به همراه ندارد. جذب مخاطب در بخش چندنفره کالاف دیوتی دیگر چندان راحت نیست. تقریبا تمام برگ‌های برنده اکتیویژن برای مخاطبان رو شده است و بعد از گذشت چند ساعت این بخش برای آن‌ها تکراری خواهد شد. کوچک بودن نقشه‌های بخش آنلاین در کنار مود‌های تقریبا تکراری این سری، جذابیت چند نفره بازی کردن را از بین برده است. البته این را هم اضافه کنیم که در آپدیت‌ها و بسته‌های الحاقی، بیشتر این مشکلات برطرف شده است.

Call of Duty WW۲؛ ندای وظیفه در جنگ جهانی دوم

بخش زامبی بازی Call of Duty WWII

در نسخه World at War بود که بخش زامبی در سری بازی‌های کال آف دیوتی پدیدار شد. حالتی بسیار پرطرفدار که اتفاقا در این بازی جز بهترین‌ها است. حالت نازی زامبی WWII مراحل و ماموریت‌هایی را به شما واگذار می‌کند که انجام آن‌ها کار سختی نیست. ولی خب جذابیت قابل‌قبولی دارد. خلاقیت قبلی سازندگان برای به کارگیری حالت کوآپ در اینجا نیز جواب داده است. شما می‌توانید در بخش زامبی بازی ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم با دوستانتان به صورت آفلاین به قتل عام زامبی‌ها بپردازید.

گرافیک و صداگذاری بازی Call of Duty WWII

بازی Call of Duty WWII در بخش گرافیک و صداگذاری سنگ تمام گذاشته است. از آنجایی که توسعه‌دهندگان تمرکز ویژه‌ای بر بخش داستانی داشته‌اند، گرافیک داینامیک و صداگذاری بی‌نقص برای تاثیرپذیری داستان کاملا مشهود است. از انفجار‌های مهیب و تخریب‌پذیری محیط بازی گرفته تا بخش‌های مربوط به نورپردازی و سایه زنی که به خوبی انجام شده است. موسیقی کاملا حماسی ساخته شده و با حال و هوای بازی مطابقت دارد. البته با کمی حساسیت می‌توان از مواردی جزئی ایراد فنی گرفت. ولی در مجموع بازی Call of Duty WW۲ صدا و تصویر را به خوبی با هم آمیخته و در اختیار شما قرار می‌دهد.

Call of Duty WW۲؛ ندای وظیفه در جنگ جهانی دوم

درست است که بازی ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم نتوانست وعده‌های پرزرق و برق سازندگانش را برآورده سازد، اما انصاف نیست که از نقاط قوت این بازی غافل شد؛ از روایت داستان غنی و جذاب تا فضاسازی از جنگ جهانی دوم به همراه کات سین‌های زیبا و میخکوب‌کننده. اما در مجموع تجربه و دانلود بازی Call of Duty WW۲ برای افرادی که به دنبال یک کال آف دیوتی بااصالت و کامل هستند، توصیه نمی‌شود.

منبع : برترین ها

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست