Illy vs Lavazza: تفاوت بین دو برند قهوه

Illy و Lavazza هر دو نام های شناخته شده ای در دنیای قهوه ایتالیا هستند و این دو برند تقریباً در هر کجا یافت می شوند. از نظر کیفیت، هر دوی آن‌ها استانداردهای یکسانی از قهوه ایتالیایی تولید می‌کنند، بنابراین تصمیم‌گیری برای انتخاب یک قهوه دشوار است، اما صادقانه بگوییم، نمی‌توانید با هیچ کدام اشتباه کنید.
کد خبر : 145521
تاریخ انتشار : سه شنبه 31 خرداد 1401 - 16:21

Illy و Lavazza هر دو نام های شناخته شده ای در دنیای قهوه ایتالیا هستند و این دو برند تقریباً در هر کجا یافت می شوند. از نظر کیفیت، هر دوی آن‌ها استانداردهای یکسانی از قهوه ایتالیایی تولید می‌کنند، بنابراین تصمیم‌گیری برای انتخاب یک قهوه دشوار است، اما صادقانه بگوییم، نمی‌توانید با هیچ کدام اشتباه کنید.

با این حال، اگر می‌خواهید کمی عمیق‌تر شوید، چند تفاوت ظریف وجود دارد که بسته به میزان لذت بردن از سبک قهوه کلاسیک و اصیل ایتالیایی، می‌تواند باعث شکست شود.

در این مقاله، حجاب را از روی هر یک از غول‌های قهوه ایتالیا برداشته‌ایم و هر آنچه را که باید در مورد Illy و Lavazza بدانید، گردآوری کرده‌ایم.

با داشتن این دانش جدید، می توانید تصمیم بگیرید خرید آنلاین قهوه را انجام بدهید.

بررسی اولیه

با ایلی شروع شد. این شرکت ایتالیایی برشته کردن قهوه که در سال 1933 توسط فرانچسکو ایلی تأسیس شد، در پشت ترکیبات اسپرسو رشد کرده است. بعداً با ارائه مخلوط‌های قهوه منحصربفرد برای همه سبک‌های دم‌آوری محبوب، به بزرگترین بازار دانه‌های قهوه گسترش یافت. شما می توانید در مورد تاریخچه و ریشه های Illy در وب سایت آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

قهوه لاوازا

این شرکت بیشتر به خاطر قهوه ترکیبی خود در سه نوع برشته مختلف شناخته شده است: برشته معمولی، برشته تیره و بدون کافئین. تمرکز اصلی آنها بر روی دانه ها و مخلوط های قهوه عربیکا است.

با دوری از ترکیبات، در طیف آنها می توانید مجموعه ای از قهوه های عربیکا با منشاء واحد را نیز پیدا کنید که از مناطق در حال رشد مانند کلمبیا، گواتمالا، برزیل، اتیوپی، کاستاریکا و هند تهیه شده اند. اگر به دنبال یک ترکیب خاص از قهوه عربیکا یا نوع خاصی از برشته هستید، احتمالا Illy همان چیزی را دارد که به دنبال آن هستید.

در سال‌های اخیر، Illy بیش از یک شرکت روست قهوه رشد کرده است و اکنون طیف گسترده‌ای از قهوه‌سازها، مجموعه‌ای عالی از دستگاه‌های اسپرسوساز و سایر لوازم جانبی مرتبط با قهوه را دارد.

ایلی یک شرکت بزرگ با ریشه های عمیق در صنعت قهوه است. آنها نه تنها بازار خرده فروشی را تامین می کنند، بلکه قراردادهای بزرگی نیز با هتل های زنجیره ای و رستوران های معروف 5 ستاره دارند.

با چنین پایگاه مشتری گسترده ای، آنها محصولات قهوه را برای هر انتهای بازار تولید می کنند. از قهوه آسیاب شده، غلات کامل، کپسول قهوه و کپسول قهوه اسپرسو E. – Illy چیزی برای همه دارد.

Illy یک سرویس اشتراک قهوه پرطرفدار دارد که می‌توانید از میان طیف گسترده‌ای از قهوه‌های مختلف آن را مستقیماً درب منزل تحویل بگیرید.

موارد مثبت

تنوع زیادی از منشاهای مختلف قهوه.
انواع قهوه ساز و اسپرسو ساز برای مصارف خانگی و تجاری.
انتخاب خوبی از سطوح بو دادن قهوه.
سرویس اشتراک قهوه خانگی به تازگی راه اندازی شده است.
دانه ها و غلاف های قهوه کامل و آسیاب شده برای دستگاه های محبوب موجود است.
قیمت رقابتی دارد اما هنوز کمی بیشتر از لاوازا است.

موارد منفی

انتخاب نسبتاً کوچکی از گزینه های قهوه کامل.
آنها منحصراً از قهوه عربیکا در ترکیبات خود استفاده می کنند.

بررسی اجمالی Lavazza

ریشه های Lavazza را می توان کمی دورتر از Elle دنبال کرد. این تجارت خانوادگی ایتالیایی در سال 1895 توسط لوئیجی لاوازا تاسیس شد. اگر می‌خواهید عمیق‌تر به تاریخ Lavazza بپردازید، این تور تعاملی عالی را بررسی کنید.

Lavazza مشابه Illy عمل می کند، زیرا قهوه را از مناطق بزرگ در حال رشد در سراسر جهان وارد می کند. مانند برزیل، کاستاریکا، گواتمالا، کلمبیا، هندوراس، مکزیک، اندونزی و اوگاندا.

تفاوت قهوه لاوازا با ایلی

با این حال، بر خلاف Illy که عمدتاً بر روی 100٪ مخلوط قهوه عربیکا تمرکز دارد، Lavazza نه تنها مخلوط قهوه عربیکا، بلکه انواع مختلفی از دانه ها را نیز تولید می کند که محبوب ترین آنها قهوه های عربیکا و روبوستا هستند.

Lavazza همچنین یک برند محبوب است که در هتل های پنج ستاره، رستوران های زنجیره ای و حتی مجتمع های اداری سرو می شود. یافتن تنها یکی از دو غول قهوه در هر هتلی، چه Illy و چه Lavazza، به دلیل قراردادهای انحصاری برای سرو فقط قهوه، غیر معمول نیست.

Lavazza دارای طیف انحصاری از دستگاه‌های دم‌آوری قهوه برای قهوه‌های کپسولی و آسیاب شده و دستگاه‌های فروش خودکار است که در محیط‌های اداری به بازار عرضه می‌شوند. چیزی که الی در زمان نوشتن نداشت.

در نهایت، Lavazza از تولید قهوه پایدار حمایت می کند. در واقع، آنها یکی از رهبران در مورد شیوه های پایداری در صنعت قهوه هستند. هدف آینده نگر و تمرکز آنها بر پایداری حفظ قهوه با کیفیت بالا برای 100 سال دیگر است.

یکی از جدیدترین طیف قهوه لاوازا، “پروژه ¡Tierra!” گروهی از ابتکارات دانه قهوه برای ترویج برنامه های کشاورزی پایدار در پرو، هندوراس و کلمبیا است.

Lavazza مانند Illy طیف گسترده‌ای از قهوه‌های مختلف را تولید می‌کند که برای تقریباً همه سبک‌های دم‌آوری مناسب هستند، مانند دانه‌های کامل، قهوه پیش آسیاب شده، دانه‌های لاوازا و محصولات ماشین‌های خودکار “دانه به فنجان”.

موارد مثبت

مخلوط های قهوه منشاء منفرد در دسترس هستند.
مجموعه ای فوق العاده از دانه های کامل قهوه.
انواع سطوح مختلف برشته کردن
ترکیبات روبوستا و عربیکا را ارائه می دهد.
خدمات اشتراک قهوه متمرکز بر دفتر.
اشتراک قهوه خانگی
روی پایداری قهوه تمرکز کنید.

موارد منفی

گزینه های قبل از زمین در مقایسه با Illy زیاد نیست.
سطوح برشته کردن غیر استاندارد
مجموعه کوچکی از دستگاه های قهوه خانگی.

مقایسه: Elle و Lavazza

اکنون که درباره تاریخچه و محصولات هر دو شرکت Illy و Lavazza اطلاعات بیشتری دارید، اجازه دهید نگاهی دقیق تر به هر یک از شرکت ها با عمق بیشتری بیندازیم.

Lavazza و Illy در رابطه با بازار هدف خود ملاقات می کنند. Lavazza در ایتالیا بسیار محبوب است، عمدتاً به دلیل قهوه از قبل آسیاب شده آن، که به طور خاص برای دم کردن قهوه موکا فرموله شده است.

ساسی تقریبا در تمام فروشگاه های آشپزخانه ایتالیایی.

از سوی دیگر، ایلی در بازار اسپرسو ایتالیا بسیار محبوب است، جایی که به عنوان تولید کننده قهوه اسپرسو با کیفیت بالا در خانه و کافه ها و رستوران ها دیده می شود.

اخیرا، Illy شروع به تمرکز بیشتر منابع خود در بازار خرده فروشی قهوه در ایالات متحده کرده است و از زمان تغییر مدل کسب و کار خود، شاهد افزایش 50 درصدی در فروش قهوه خانگی بوده است.

هر دو شرکت قهوه مصرف کنندگان را در خانه هدف قرار می دهند، اما بیشتر به خاطر قهوه عالی خود که عمدتاً در هتل ها، رستوران ها و کافه ها فروخته می شود، شناخته شده اند. با مقایسه این دو، Lavazza پادشاه قهوه شرکتی است، آنها یک سرویس اشتراک قهوه در دفتر دارند (Lavazza Blue) و همچنین دستگاه های فروش قهوه را نصب می کنند.

کوتاه کردن هر دو Illy و Lavazza محصولاتی را برای موسسات خانگی و تجاری تولید می کنند.

Lavazza دارای یک مزیت جزئی در فضای تجاری با خدمات اشتراک انحصاری مبتنی بر دفتر است. هر دو در بخش مهمان نوازی ارتباط نزدیکی دارند و مارک های قهوه محبوب در هتل ها، رستوران ها و کافه ها در سراسر جهان هستند.

روبوستا و عربیکا

از تحقیقات ما، به نظر می رسد که ال فقط از 100٪ دانه های عربیکا در محصولات خود استفاده می کند. در مقابل، لاوازا مجموعه ای از مخلوط قهوه عربیکا و روبوستا و محصولات 100% قهوه عربیکا را تولید می کند.

قهوه محبوب ایلی

برند Illy تمایل دارد که نسبت به Lavazza هزینه بیشتری بپردازد، اما حتی با قهوه کمی گران‌تر، Illy همچنان طرفداران وفادار زیادی دارد و در سرتاسر جهان بسیار محبوب است – مخصوصاً برای قهوه Moka Pot از قبل برشته شده.

یکی دیگر از قهوه های مورد علاقه ایلی، اسپرسوی کلاسیک روست متوسط ​​و آسیاب تیره است. این به طور خاص برای دستگاه اسپرسو ساخته شده است و خیلی خوب آسیاب می شود.

با رعایت سنت ترکیب قهوه عربیکا، این ترکیب شامل 9 قهوه مختلف عربیکا است که در سطح متوسط ​​برشته شده اند.

قهوه به دست آمده غنی و متعادل با نکات ظریف شکلات و کارامل است.

اگر می‌خواهید یک اسپرسوی ایتالیایی تیره و تند می‌خواهید، رست تیره Intenso قطعا یکی از گزینه‌هایی است که باید امتحان کنید.

این ترکیب عربیکا شامل مجموعه ای از 9 قهوه مختلف است اما در مقایسه با قهوه کلاسیکو قوی تر و پر طعم تر است. شما می توانید طعم تلخی را در شکلات تلخ به طور واضح بچشید.

قهوه محبوب لاوازا

مخلوط Gran Crema یکی از پرفروش ترین قهوه های لاوازا در ایالات متحده و اروپا است.

این شامل ترکیبی از 70 درصد دانه های قهوه عربیکا شسته شده از آمریکای مرکزی و برزیل و 30 درصد دانه های قهوه روبوستا شسته شده از اندونزی است.

عربیکا ملایم با روبوستای تلخ و چوبی‌تر تعادل خوبی برقرار می‌کند، که به یک اسپرسوی شکلاتی غلیظ، غنی و با خامه‌ای غنی تبدیل می‌شود.

Lavazza Super Crema یکی دیگر از بهترین ترکیبات قهوه لاوازا است که از انواع مختلف عربیکا تهیه شده از کلمبیا، برزیل، هند و دانه های روبوستا از ویتنام و اندونزی تشکیل شده است.

ساشه‌های آبی لاوازا معمولاً به مراکز تجاری مانند هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها عرضه می‌شوند، اما همچنان می‌توانید آنها را برای دم کردن خانگی خریداری کنید.

هنگام دم کردن، می توانید عطر شیرین عسل، بادام و حتی میوه های خشک را به وضوح انتخاب کنید و کرم فوق العاده تضمین شده است.

قهوه برشته تیره را ترجیح می دهید؟ شاید باید Crema E Gusto را امتحان کنید. این قهوه برشته تیره ترکیبی از عربیکای شیرین برزیل و روبوستای خاکی از اندونزی و اندونزی است.

قهوه دم شده به دست آمده دارای ته رنگ خاکی است که به خوبی با طعم های شیرین و شکلاتی متعادل شده است و در کمال تعجب، طعمی کمی تند دارد.

قهوه ایلی

حکم به دلایل باقالی

آیا الی بهتر از لاوازا است؟ هیچ برنده مشخصی در این مقایسه قهوه ایتالیایی وجود ندارد.

هم Lavazza و هم Illy ترکیبی عالی از قهوه تولید می کنند که مطابق با هر سلیقه ای باشد. با این حال، Lavazza از نظر تطبیق پذیری با ترکیب انواع قهوه روبوستا و عربیکا یک مزیت جزئی دارد.

همچنین لازم به ذکر است که Illy معمولاً حق بیمه کمی بالاتر از Lavazza برای محصولات قهوه خود دریافت می کند، بنابراین باید این را در نظر بگیرید.

لاوازا به دلیل خدمات اشتراک قهوه اداری (Lavazza Blue) و دستگاه های فروش قهوه خود مطمئناً پیشرو است و بخش بزرگی از بازار اداری و شرکتی را در اختیار دارد.

Lavazza همچنین دارای یک سرویس اشتراک قهوه خانگی پررونق است. با این حال، در سال‌های اخیر ایلی پیشرفت‌هایی در خدمات اشتراک قهوه خانگی خود داشته است و او هم از این موضوع عقب نیست.

پرسش و پاسخ

ایلی یا لاوازا کپسول قهوه درست می کنند؟

Illy و Lavazza هر دو کپسول قهوه را برای دستگاه های مختلف مانند آبجوسازی معروف Nespresso و Keurig تولید می کنند.

آنها همچنین کپسول های قهوه را برای استفاده در دستگاه های قهوه انحصاری مانند دستگاه های Lavazza Blue و دستگاه های کپسول Illy Iperespresso می فروشند.

قهوه ایلی

آیا Illy و Lavazza حاوی دانه های قهوه بدون کافئین هستند؟

آره. هم Illy و هم Lavazza دانه های قهوه بدون کافئین ایتالیایی و حتی بسته های قهوه بدون کافئین تولید می کنند.

محبوب ترین مخلوط قهوه ایلی بدون کافئین، مخلوط 100% عربیکا متوسط ​​روست است.

Lavazza گزینه های قهوه بدون کافئین بیشتری دارد، مانند Lavazza Espresso Decaffeinato Ground Blend بسیار محبوب و Lavazza Dek Dark Espresso Roast.

معروف ترین برند قهوه در ایتالیا چیست؟

تعداد زیادی دستگاه روست قهوه ایتالیایی وجود دارد که قهوه لذیذی با طعم عالی تولید می کند. با این حال، دو شرکتی که بیش از دو قرن است که وجود دارند، Illy و Lavazza هستند.

این دو برند به دلیل ترکیبات قهوه از پیش آسیاب شده برای مصارف خانگی و ترکیبات درجه یکشان که در بخش مهمان نوازی است، در ایتالیا محبوب هستند. هر دو برند قهوه یک شرط مطمئن برای عاشقان قهوه هستند که به دنبال طعم اصیل ایتالیا هستند.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 95 در انتظار بررسی : 20 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست