mobile مارکتینگ و راه پول درآوردن با موبایل

این روزها، موبایل های هوشمند بخش بزرگی از زندگی انسان ها را به خود اختصاص داده اند که یکی از این موارد بازایابی آنلاین با موبایل ها می باشد.
کد خبر : 78609
تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آذر 1399 - 12:09
mobile مارکتینگ و راه پول درآوردن با موبایل

موبایل مارکتینگ چیست؟

موبایل مارکتینگ یک کانال یا استراتژی دیجیتال مارکتینگ می باشد که مخاطبان هدف را روی موبایل، تبلت، وب سایت ها، ایمیل ، اس ام اس، ام ام اس، شبکه اجتماعی و اپلیکیشن ها دنبال می کند.

موبایل مارکتینگ

در سال های اخیر مشتریان توجه خود را بیش از همیشه به موبایل ها منعطف کرده اند. به همین دلیل بازاریابان برای ایجاد انگیزه بیشتر در مشتریان از موبایل استفاده می کنند.

همزمان که تکنولوژی هم پیشرفته تر می شود، موبایل مارکتینگ نیز رونق پیدا می کند و باعث می شود که مشتریان بیشتری با برند شما آشنایی پیدا کنند و گاهی اوقات شما را به یک مارکت شخصی تبدیل کنند. زمانی که صحبت از موبایل مارکتینگ می شود، یعنی مارکتینگ اس ام اس یا ام ام اس و دستگاه های شبیه به موبایل و اپلیکیشن های داخل آن.

موبایل مارکتینگ

موبایل مارکتینگ بخش مهمی از پازل ساخت اهداف مارکتینگ بلند مدت یا کوتاه مدت است و چنانچه در این بخش از سبک زندگی میخوانید بهینه سازی موتور جستجو، کلیک برای تبلیغات، ایمیل زدن ، مارکتینگ محتوا وشبکه اجتماعی جزء کانال مارکتینگ موبایل محسوب می شود که مخاطبان را مورد هدف قرار می دهد و باعث می شود با آن ها از منابع مختلف ارتباط برقرار شود.

برای این که موبایل مارکتینگ موثر واقع شود، باید یک تجربه مرتبط و منسجم را برای مشتری ایجاد کند و یک چالش واقعی را در کاربر به وجود بیاورد و باعث شود که مخاطبان در پلتفرم های مختلف از آن ها بازدید کنند.

چرا موبایل مارکتینگ؟

ارتباط بهتر با مشتریان:

موبایل مارکتینگ می تواند در مورد شناسایی ارزش برند و درخواست برای محصولات یا خدمات تاثیرگذاری زیادی داشته باشد و با مشتریان ارتباط خوبی برقرار کند . افراد با برندهایی که ارتباط یک به یک را با آنها برقرار می کنند بهتر ارتباط برقرار می کنند و هیچ چیز بهتر از تلفن همراه برای ساختن این ارتباط شخصی نیست.

ارتباط با مشتریان

تجارت الکترونیک با موبایل:

تجارت الکترونیک موبایل در حال گسترش است . مصرف کنندگان ترجیح می دهند از طریق دستگاه های تلفن همراه خود خریداری کنند. ۷۸٪ از جستجوهای تلفن همراه منجر به خرید می شود.

ارزان بودن:

اجرای آگهی در تلویزیون گران تر از اجرای یک کمپین اس ام اس یا ایجاد یک وب سایت بهینه شده برای تلفن همراه است پس موبایل مارکتینگ از سایر تکنیک های بازاریابی ارزان تر است بنابراین شما در دراز مدت پول بیشتری کسب می کنید.

دسترسی به مخاطب:

موبایل همواره در حال رشد و ترقی است. کاربرد موبایل در برابر کامپیوتر به شدت بالا است و مخاطبانی که می توانند در موبایل شما را بازدید کنند ، بسیار زیاد می باشند. این رقم ممکن است تا دو سال دیگر حدود ۱۹ درصد افزایش پیدا کند . تحقیقات نشان می دهد که ۷۹ درصد از کاربران موبایل حداقل ۲ ساعت در روز از آن استفاده می کنند.

افراد دیگر ممکن است به طرز وسیع تری از موبایل استفاده کنند و در نتیجه شرایط برای شما بسیار گسترده خواهد بود. شما می توانید در هر کجا و هر زمان، تا زمانی که یک استراتژی بازاریابی جامع موبایل دارید، به آنها دسترسی پیدا کنید. موبایل مارکتینگ به جاهایی دست می یابد که سایر کانال های بازاریابی به سادگی نمی توانند. بنابراین شما می توانید یک ایده برنامه جدید مطرح کنید.

دسترسی به مخاطب

سرعت پیام رسانی :

موبایل مارکتینگ علاوه بر دسترسی قابل توجه ، می تواند سریعا پیام را ارائه دهد. ۹۰ درصد از پیام های متنی در کمتر از سه دقیقه خوانده می شود. پیام های متنی فورا تحویل داده می شوندو نتایج منحصر به فردی را برای برندها دارند.

کسب اعتماد بیشتر مشتری:

وب سایت بهینه سازی شده برای موبایل سبب افزایش فروش و رضایت مشتریان می شود. اگر مشتریان در تلفن های همراه خود تجربه خوبی با نام تجاری شما داشته باشند بهتر اعتماد خواهند کرد.

مشکلات رایج که موبایل مارکتینگ می تواند آن ها را حل کند

موبایل مارکتینگ یک راه منحصر به فرد است که به موقع به مشتریان دسترسی پیدا می کند . هر چقدر که فروش بیشتری داشته باشد، به بخش مهم تری از استراتژی مارکتینگ تبدیل می شود اما مشکلاتی هم در زمینه مارکتینگ وجود دارد که خوشبختانه موبایل مارکتینگ آن ها را برطرف می کند.

به عنوان مثال:

اطمینان نداشتن در مورد اینکه مخاطب شما از موبایل استفاده می کند یا خیر. کاربران موبایل این روزها از سنین ۷ سال تا ۹۰ سال در دسترس هستند. به عبارت دیگر در همه طیف های سنی از موبایل استفاده می کنند. نکته مهم این است که بدانید مخاطب شما چه زمانی و چگونه از موبایل استفاده می کند. پس باید شخصیت های مختلف مخاطبان خود را بشناسید تا بتوانید به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.

اعلام نتایج شورای شهر تهران

شناخت مخاطب

موبایل مارکتینگ چگونه کار می کند؟

موبایل مارکتینگ مانند سایر انواع بازاریابی ها کار می کند و مشتریان برای پیدا کردن و دست یابی به کسب و کارتان از موبایل استفاده می کنند. ۸۰ درصد از کاربران اینترنتی از گوشی های هوشمند استفاده می کنند.

یکی از اولین مراحل ایجاد برنامه موبایل مارکتینگ، این است که یک طراحی نسبتاً خوب برای وبسایت، ایمیل و صفحات مستقر داشته باشید. همانطور که در بخش رازهای موفقیت میخوانید اجرای طراحی موثر تضمین می کند که مخاطبان بیشتری به شما جذب شوند.

ترافیک موبایل من مناسب است اما تغییر خاصی را مشاهده نمی کنم

طیف وسیعی از روش ها وجود دارد که می توانید برای تجزیه تحلیل کردن یا بهینه سازی روش های موبایل مارکتینگ از آن ها استفاده کنید. مثلاً سایت را ارتقا دهید، طراحی صفحات را عوض کنید، محتوای شخصی سازی برای موبایل ایجاد کنید و غیره . پس استراتژی های خود را به گونه ای تغییر دهید که آمار بیشتری را در فروش خود مشاهده کنید.

ارتقا سایت

نمی دانم که چگونه استراتژی موبایل را در برنامه مارکتینگ خود اجرا کنم

نکته کلیدی تعریف هر استراتژی اثر گذار ، این است که اول تعیین کنید که موفقیت از نظر شما چیست. سپس سرمایه گذاران کلیدی را دور هم جمع کنید و استراتژی موبایل مارکتینگ را پایه ریزی کنید . تعیین کنید که چه مقدار تلاش باید انجام شود و سپس ببینید که در کدام قسمت ها می توانید خودتان را ارتقا دهید.

اجزای موبایل مارکتینگ

موبایل مارکتینگ فراتر از پیام متنی و اپلیکیشن های موبایل می باشد. برای این که تجربه خوبی از مارکتینگ داشته باشید، اول باید طراحی خود را بهبود ببخشید.

وبسایت های مناسب داخل موبایل

محتوا با اجرای مناسب بر روی موبایل بدون مشکلات زوم کردن یا پایین و بالا رفتن روی صفحه بارگذاری سریع و عاری از هرگونه خطا می تواند وب سایت شما را به یک وبسایت مناسب تبدیل کند . مهم ترین عامل این است که وب سایت شما روی موبایل طراحی خوبی داشته باشد و به راحتی بتوان از آن استفاده کرد.

وب سایت

پیام های متنی یا ام.ام.اس.

مارکتینگ مخصوص موبایل ، پیام کوتاه متنی یا پیام های چند رسانه ای دو روش مستقیم است که می توانید برای ارسال محتوا به مشتریان از آن ها استفاده کنید اما بسیار مهم است که آن ها را هوشمندانه انتخاب کنید. حتماً در مورد بهترین تکنیک ها در مورد پیام رسانی سریع به مشتری اطلاعات کسب کنید، قوانین را مورد بررسی قرار دهید ، ویدئو ها ، محصولات مختلف ، یادآور ها ، عکس ها و غیره را نیز مورد مشاهده قرار دهید.

صفحات مستقر و تبلیغاتی مناسب

۵۷ درصد از ایمیل ها در پلتفرم موبایل باز می شود و ۶۹ درصد از کاربران موبایل ، ایمیل هایی که برای موبایل بهینه سازی نشده اند را حذف می کنند . به همین دلیل بسیار مهم است که ایمیل های شما داخل موبایل طراحی مخصوص موبایل داشته باشد و فرمت صفحه محتوای شما به طور اتوماتیک برای مشاهده روی موبایل طراحی شود . پس در مورد صفحاتی که دارید ، این نکته را در نظر بگیرید . اگر ایمیلتان بخواهد روی صفحه موبایل نمایش داده شود، بازدید کننده احتمالاً از کلیک کردن روی لینک ناامید نخواهد شد.

تبلیغات

اپلیکیشن های مناسب

یک استراتژی صحیح و یک برنامه ریزی مناسب برای اپلیکیشن های موبایل فرصت زیادی را برای مشتریان ایجاد می کند که بتوانند از خدمات شما استفاده کنند . پس انواع مختلف اپلیکیشن ها را در نظر بگیرید تا بتوانید وضعیت بهتری را در اهداف بیزینسی خود تجربه کنید.

برنامه ریزی، اجرا و بهینه سازی برنامه موبایل مارکتینگ

موبایل مارکتینگ هم برای استراتژی کوتاه مدت و هم بلند مدت مناسب است. به شرط این که یک برنامه موفقیت آمیز برای آن طراحی کنید و مراحل زیر را به کار ببندید:

مرحله ۱:شخصیت هایی برای خریدار در ذهنتان خلق کنید.

این که بتوانید مخاطب خود را بشناسید، اولین مرحله برای استراتژی مارکتینگ است. شناخت شخصیت خریدار یک ابزار با ارزش برای کمک به فهم در مورد این موضوع است . انواع مختلفی از مشتریان وجود دارند از روی پروفایل آن ها می توانید پیش زمینه هر کدام ، شغل، منبع اصلی اطلاعات، اهداف، چالش ها و نوع محتوای ترجیحی را مورد بررسی قرار دهید . پس بهتر این است که یک تصویر واضح از مشتری مورد هدف خود در ذهن تان بسازید تا کار شما راحت تر انجام شود.

فال روز یکشنبه 30 خرداد 1400

شخصیت شناسی

مرحله ۲:اهداف تعیین کنید

قبل از این که استراتژی موبایل مارکتینگ را راه اندازی کنید، باید اهداف خود را تعیین کنید. یک برنامه ریزی داشته باشید. تقویم مارکتینگ را در نظر بگیرید و همچنین از سیستم های اتوماسیون استفاده کنید. اهداف موبایل مارکتینگ را برای خودتان یادداشت کنید و راهکارهای کلیدی را در تمام کانال ها به ثبت برسانید.

مرحله ۳:فرآیند اجرایی را در نظر بگیرید

موبایل مارکتینگ نیازمند آزمایش و بهینه سازی است. پس باید به واقع گرا بودن، اندازه گیری راهکارهای کلیدی مختلف و تعریف موفقیت خود از کمپین موجود در موبایل استفاده کنید.

انگیزه خوبی را در مشتری ایجاد کنید و ببینید چه کسانی در مورد محصول و یا خدمات شما جستجو می کنند. بهینه سازی موبایل خود را ارتقا دهید، راه ارتباطی خوبی را با مشتری برقرار کنید و خدمات خوبی را در نظر بگیرید .

مرحله ۴:استاندارد های مشتری را مورد بررسی قرار دهید

از برنامه هایی مثل آنالیزگر گوگل استفاده کنید که به شما کمک می کند کاربرد موبایل را در مورد سایت خود مورد مشاهده قرار دهید. اطلاعات مربوط به رفتار روی موبایل نشان دهنده این است که محتوای موبایل تا چه حد مخاطبان شما را جذب کرده است . ابزار های داشبورد هم می تواند کیفیت و کمیت ترافیک و استاندارد های بازدید صفحه و غیره را بالا ببرد.

آنالیزگر گوگل

عوامل موثر در موفقیت موبایل مارکتینگ

محتوای مناسب و تاثیرگذار

تولید محتوای مناسب و تاثیرگذار، داشتن متن سرگرم کننده، ارتباط محتوا با گروه هدف، کوتاه بودن جملات و استفاده از کلمات تاثیرگذار، جذابیت بصری و … یکی از اصلی ترین نکاتی که در این روش تبلیغاتی باید رعایت شود.

شخصی سازی تبلیغات

برای شخصی سازی تبلیغات اشخاص تبلیغ کننده باید به سن، جنس، مکان و موارد مشابه دیگر مخاطبان خود توجه داشته باشند.

کوتاه بودن تبلیغات

تبلیغاتی را تولید می کنید باید با کمترین توضیحات بیشترین تاثیرگذاری را بر روی مخاطب داشته باشد.

تبلیغات کوتاه

انواع روش های تبلیغات موبایلی

تبلیغات به وسیله ارسال پیامک:

تبلیغات به وسیله ارسال پیامک در گذشته از روش های موثر در تبلیغات بوده است اما امروزه به دلیل ابداع روش های نوین موبایل مارکتینگ کمتر مورد استفاده قرار می گیرد . برای انجام این روش شما باید یک بازه مکانی و زمانی را در نظر بگیرید و در بهترین زمان، متن تبلیغاتی خود را که باید در کوتاهترین جملات تاثیر گذاری بالایی داشته باشد را ارسال نمایید.

یکی از تکنیک های موفق برای ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی استفاده از منشی پیامکی می باشد، بطور مثال از کاربران درخواست کنید برای مشاهده لیست قیمت عدد ۲ را ارسال کنند تا دریابید چه کسانی علاقمند به تبلیغات شما هستند.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

یکی از موثرترین روشهای تبلیغات موبایلی در ایران، استفاده از تلگرام و اینستاگرام است که از بازدهی بسیار بالایی برخوردار است و شما می توانید با صرف کمترین زمان و هزینه، خدمات و محصولات خود را برای افراد گسترده ای معرفی کنید. شما می توانید با نشر ویدیو یا عکس تبلیغاتی مناسب در اینستاگرام و نوشتن یک متن کوتاه مخاطبان بسیاری را برای خود جذب کنید و بازخورد بسیار بالایی را دریافت نمایید.

شبکه های اجتماعی

موبایل مارکتینگ بر اساس مکان

روش دیگری از موبایل مارکتینگ تبلیغات موبایل براساس موقعیت یا هم مکان است که با در نظر گرفتن موقعیت مکانی کاربر نمایش داده می شود.

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن

در این روش پیام شما به کاربرانی که اپلیکیشن خاص داشته باشند ، ارسال میشود، از این روش می توانید برای مارکتینگ اتوماسیونی و نگهداری کاربران خود استفاده کنید . Pushwoosh , Onesignal, Subscribers از معروفترین سرویس های ارائه دهنده خدمات پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی هستند.

تبلیغات درون اپلیکیشنی – In App Ads

در این روش شما از اپلیکیشن های موبایل برای تبلیغات و ارائه خدمات خود استفاده کنید. تپسل، دیما، دارت و مگنت روی تبلیغات درون اپلیکیشنی بصورت اختصاصی فعالیت می کنند.شما با ساخت یک ویدیو تبلیغاتی و استفاده از آن در شروع و یا پایان بازیهای پر طرفدار میتوانید تبلیغات موثری را داشته باشید.

منبع:نمناک

بازدیدها: 0

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست