۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۹:۲۹ ق٫ظ

اعزام دانشگاهیان به سرزمین وحی/ وضعیت عمره تا دو هفته آینده مشخص می‌شود

به گزارش میهن نوین گفتگو درباره شرایط اعزام دانشجویان به سفر معنوی عمره موضوع دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب و حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی بود که در سالن جلسات ساختمان حوزه نمایندگی، ولی فقیه در امور حج و زیارت صورت گرفت.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی از همکاری‌های بعثه مقام معظم رهبری با نهاد نمایندگی، ولی فقیه در دانشگاه‌ها تشکر کرد و با اشاره به تأثیر معنادار و مستقیم سفر‌های زیارتی عمره و عتبات گفت: زیارت عمره و عتبات در جوان با انگیزه و باهوش تحول بسیار ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه پس از تعطیلی عمره، دانشجویان نیز مانند سایر هم وطنان از این سفر زیارتی محروم شدند، اظهار داشت: اگرچه زیارت عتبات رونق خاصی گرفت و بخش قابل توجهی از دانشجویان بهره بردند، اما با بازگشایی سفر عمره درخواست داریم که اعزام عمره دانشگاهیان در دستور کار قرار گیرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها همچنین خواستار برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در این زمینه شد و گفت: درخواست داریم که بعثه مقام معظم رهبری شرایط اعزام عمره را برای ارتقای فضای معنوی دانشگاه‌ها فراهم کند.

سرزمین وحی

وی بر استفاده از ظرفیت‌های زیارت جهت تقویت معنویت در دانشگاه‌ها تأکید کرد و افزود: با تعطیل شدن عملیات عمره تعدادی که ثبت نام کرده و کاروان آنان آماده اعزام بود بی‌بهره ماندند که با بازگشایی عمره انتظار داریم تدبیر شده و در اولویت اعزام قرار گیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب پس از سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی به مسئولان بعثه توصیه کرد که در این زمینه همکاری لازم را با نهاد نمایندگی، ولی فقیه در دانشگاه‌ها داشته باشند و از ظرفیت‌های موجود در سقف نسبی برای اعزام دانشگاهیان به سرزمین وحی استفاده کنند.

وی فعالیت ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان را ارزشمند خواند و افزود: بعثه مقام معظم رهبری طی سال‌های گذشته همکاری مناسبی با ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برای اعزام دانشگاهیان داشته است و از این پس نیز برای اعزام آنان به صورت متناسب برنامه ریزی خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت یادآور شد که به سبب قطعی نشدن هزینه‌های سفر معنوی عمره مفرده، تعداد نفرات اعزامی طی دو هفته پیش رو مشخص خواهد شد.

وی در ادامه به مسئولان ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان پیشنهاد کرد که برای امسال با توجه به کم بودن تعداد زائران اعزامی کسانی را که در عمره ۹۳ _۹۴ ثبت‌نام و پول پرداخت کرده‌اند در اولویت اعزام برای عمره قرار دهند و سپس نخبگان المپیادی و کسانی را اضافه کنند که کار فاخری انجام داده و یا فرصت‌های آخر تحصیلات آنان باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *