۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۳:۱۴ ق٫ظ

افتتاح ۴ ایستگاه جدید مترو با حضور رئیس جمهور

به گزارش میهن نوین مراسم افتتاح ۴ ایستگاه جدید در خطوط ۶ و ۷ مترو و نیز شروع حفاری مکانیزه تونل خط ۱۰ متروی تهران با حضور رئیس جمهور آغاز شد.

مترو

آیت الله رئیسی صبح امروز سه‌شنبه با حضور در ایستگاه شهید آرمان علی‌وردی در منطقه کوهسار، ضمن افتتاح رسمی این ایستگاه در خط ۶ مترو تهران، با قطار به ایستگاه شهران رفت تا این ایستگاه نیز به شکل رسمی افتتاح شود.

مراسم افتتاح ایستگاه شهید علی‌وردی با حضور خانواده وی برگزار شد و رئیس جمهور پیشنهاد کرد تابلویی از زندگی‌نامه این شهید والامقام در ورودی ایستگاه نصب شود.

همزمان با این مراسم ایستگاه‌های شهر زیبا در خط ۶ و میدان کتاب در خط ۷ متروی تهران نیز به بهره‌برداری رسیدند.

در مراسم امروز همچنین عملیات حفاری مکانیزه تونل خط ۱۰ متروی تهران از کارگاه دریاچه شهدای خلیج فارس نیز آغاز می‌شود که این خط به سمت شرق پایتخت ادامه می‌یابد.

طول این خط ۴۵ کیلومتر و دارای ۳۳ ایستگاه است که جابجایی مسافران در مناطق ۱، ۲، ۳، ۴، ۵ و ۲۲ را پوشش خواهد داد.

مراسم افتتاح ۴ ایستگاه جدید در خطوط ۶ و ۷ مترو و نیز شروع حفاری مکانیزه تونل خط ۱۰ متروی تهران با حضور رئیس جمهور آغاز شد.

محسن هرمزی سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران و مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه گفته بود:‌ ایستگاه میدان کتاب ، شهرزیبا، شهران و کوهسار آماده افتتاح است. همزمان با افتتاح این ۴ ایستگاه نزدیک به ۸.۵ کیلومتر مسیر تونلی هم افتتاح و آماده بهره‌برداری می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *