۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۲:۳۰ ق٫ظ

بارش شدید باران در ۹ استان کشور

به گزارش میهن نوین صادق ضیائیان، رئیس مرکز پیش بینی و مخاطرات جوی سازمان هواشناسی کشور گفت: سامانه بارشی از اواخر امشب وارد کشور می‌شود که عمده فعالیت این سامانه برای فردا برای نیمه غربی کشور خواهد بود.

او افزود: همچنین از فردا بارش‌ها در استان‌های آذربایجان غربی، شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، مرکزی، همدان، قزوین، زنجان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس، البرز و تهران را شاهد هستیم. بر اساس اطلاعیه قرمز صادر شده در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، نیمه شرقی و شمالی خوزستان، شمال غرب فارس، جنوب ایلام، لرستان و ارتفاعات چهارمحال و بختیاری بارش‌ها سنگین است.

بارش

ضیائیان گفت: همچنین برای استان‌های فوق، آبگرفتگی، سیلابی شدن مسیل‌ها و لغزندگی جاده‌ای را پیش بینی می شود و همچنین آبگرفتگی در جاده‌ها هم دور از انتظار نیست. توصیه می‌کنیم شهروندان در روز دوشنبه از سفر‌های بین شهری خوداری و از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه‌ها دوری کنند.

او گفت: بارش‌ها در مهرماه بیش از نرمال بود، ولی در آبان سامانه بارشی خوبی وارد کشور نشد. در استان‌های جنوبی و جنوب شرقی بیش از نرمال بارش در آبان گزارش شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *