۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۸:۵۷ ق٫ظ

بازگشت نیمی از زائران اربعین به کشور/ تشریح وضعیت ترافیکی محورهای منتهی به مرز

اربعین

به گزارش میهن نوین جانشین پلیس راهور فراجا از بازگشت بیش از پنجاه درصد از زائران اربعین حسینی به کشور خبر داد.

سردار سید تیمور حسینی در خصوص آخرین وضعیت تردد در محورهای منتهی به پایانه‌های مرزی گفت: در روزهای اخیر موج برگشت زائران به کشور شروع شده و هم اکنون به اوج خود رسیده اما در مقابل کماکان تعدادی از هموطنان درحال مراجعه به پایانه مرزی برای خروج از کشور به مقصد عراق هستند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون تقریباً ۷۰ درصد بار ترافیکی مربوط به برگشت زائران اربعین حسینی به وطن است، گفت: حدود ۳۰ درصد از ترددها نیز به سمت مرزهای اربعینی در جریان است.

جانشین پلیس راهور فراجا با اشاره به میزان بازگشت زائرین اربعین حسینی گفت: تاکنون بیش از ۵۰ درصد، یعنی یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از مجموع شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی اربعین حسینی، به  کشور برگشته‌اند.

وی با بیان اینکه موج برگشت زائران از دو روز گذشته شروع شده است، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ما در حال مدیریت تردد زائران از مرزهای شش‌گانه هستیم و خوشبختانه هیچگونه مشکل ترافیکی وجود ندارد.

حسینی در ادامه با ابراز نگرانی از احتمال خستگی و خواب آلودگی زائران راننده درمسیر بازگشت به شهرهای خود، گفت: باتوجه به اینکه اغلب رانندگان بعد از چند روز پیاده روی در کشور عراق شرایط مناسب رانندگی ندارند، توصیه جدی ما این است که زائران عزیز هنگام ورود به کشور، ابتدا استراحت کافی را در شهرهای مرزی داشته باشند و سپس اقدام به رانندگی کنند. همچنین از رانندگی با سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز کنند.

جانشین پلیس راهور فراجا خاطرنشان کرد: موکب‌ها و امکانات خوبی در محدوده پایانه و شهرهای مرزی وجود دارد که زائرلن عزیز اربعین حسینی می‌توانند با حضور در آنها استراحت کافی داشته و سپس به سمت محل سکونت حرکت کنند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *