۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۱۰:۵۷ ق٫ظ

بانوان مچ اندازی ایران و کسب ۳ مدال جهانی

مچ اندازی

به گزارش میهن نوین مسابقات مچ اندازی قهرمانی جهان در رده پیشکسوتان روز گذشته (سه‌شنبه – ۷ شهریور ماه) با درخشش بانوان کشورمان در قزاقستان پیگیری شد.

رویا مهبودی در وزن ۹۰- کیلوگرم و در دو بخش دست راست و دست چپ به مصاف رقبای خود رفت. او در بخش دست راست مقابل نماینده عربستان شکست خورد، اما با پیروزی برابر ورزشکار قزاقستانی در نهایت به مدال برنز رسید. او همچنین با شکست رقبایش به فینال دست چپ رسید و در نهایت با شکست مقابل نماینده میزبان یک نقره دیگر هم به دست آورد.

در وزن ۶۰- کیلوگرم، مرضیه مهدی‌زاده مقابل نماینده‌ای با پرچم فدراسیون جهانی شکست خورد، اما در ادامه توانست رقبایی از کشور‌های هند و آلمان مدال برنز رقابت‌های دست چپ را به ارمغان آورد.

در بخش مردان، بهروز عباسی در دست راست مقابل نمایندگان قرقیزستان و قزاقستان به برتری دست یافت، اما با شکست مقابل حریف فرانسوی به مقام چهارم جهان دست یافت.

مسیح رنجبر در بخش پیشکسوتان بعد از پیروزی مقابل ورزشکار هندی، برابر ورزشکاران ترکیه و قزاقستان شکست خورد و در نهایت به مقام پنجم رسید.

گفتنی است؛ بدین ترتیب پرونده ایران در روز سوم با یک نقره و دو برنز بسته شد. پیش از این نیز در رده‌های نوجوانان، جوانان و امید، ورزشکاران کشورمان به یک مدال برنز توسط کارینا کرمی، یک مدال برنز توسط حسین جعفری و یک مدال نقره توسط آرتین یاری‌نژاد دست یافته بودند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *