۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۲:۴۸ ق٫ظ

برخورد کارگزاران نظام با مردم سرشار از محبت باشد

به گزارش میهن نوین امام جمعه موقت تهران گفت: برخورد کارگزاران با مردم باید حکایت از محبت آنان به مردم داشته باشد، نه خدای ناکرده نشانده سجایای اخلاقی ناشایستشان باشد.

کارگزاران

حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران با تبریک هفته نیروی انتظامی با اشاره به رفتار سرباز نیروی انتظامی در یکی از پاسگاه‌های استان سیستان و بلوچستان، با تاکید بر اینکه مردم احترام دارند، گفت: برخورد کارگزاران با مردم باید حکایت از محبت آنان به مردم داشته باشد، نه خدای ناکرده نشانده سجایای اخلاقی ناشایستشان باشد.
وی ابراز اضافه کرد: امیدوارم فراجا امنیت پایدار و همه جانبه را در همه سطوح برای ملت فراهم کند. پلیس نماد مبارزه با ظلم، قانون‌گریزی و تجاوز به حقوق دیگران است و ماموریت‌های حساسی دارد.

خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران تصریح کرد: احساس امنیت امروز دستاورد تلاش بی وقفه سربازان قدرتمند نظام اسلامی است و امیدوارم راهبرد جدید فراجا راه را برای افزایش اقتدار بر آمده از قانونمداری و ارتقاء صیانت سازمانی دانش و تخصص برای افسران و سربازان این نیرو فراهم کند تا رضایت مردم شریف از این نیرو ارتقاء یابد.
امام جمعه موقت تهران نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر را به مدیران، مسوولان، نیروهای نظامی و انتظامی، فرماندهان، افسران، سربازان و کارکنان فراجا یادآوری کرد و خواستار پیاده شدن مولفه ها و معیارهای مطرح شده در فرمان امام علی(ع) شد.
ابوترابی فرد ادامه داد: اگر فردی از مردم وارد پاسگاه می شود، از برخورد و سخن کارکنان پاسگاه باید احساس کند که او را دوست دارند و به او عشق ورزیده می شود و این روحیه موجب قرار گرفتن او در این سمت شده است.
وی با انتقاد از رفتار ناپسند سرباز  یکی از پاسگاه‌های نیروی انتظامی در استان سیستان و بلوچستان متذکر شد: فرد متخلف باید بداند مسوولان و نیروهای فراجا با او هرگز دشمنی ندارند، اما مسوولیت حفاظت از حقوق شهروندان و مسوولیت مهم پاسداری از امنیت اجازه نمی دهد که در برابر متخلف بی اعتنا عبور کنند و به مسوولیت قانونی خود عمل نکنند.
امام جمعه موقت تهران یادآور شد: ولایت فقیه یعنی پیوند بین فقاهت و عدالت و بخش اداری کشور که این وظیفه باید در همه سطوح کشور دیده شود. اگر در قدرت با علم، ادب و انسانیت گره زده نشود، صاحبان قدرت در اروپا جنگ جهانی اول و دوم را بر کل بشریت تحمیل میکنند و صدها هزار انسان را قتل عام می‌کنند یا حوادث اخیر سوریه و ویرانه ای که به دست مزدوران استکبار پدید آمد، دستاورد پیوند قدرت با جهالت و دوری از فضائل اخلاقی و شیطنت بود.
ابوترابی فرد در ادامه آمریکا را عامل فاجعه قتل عام دانش آموختگان سوری دانست و گفت: اگر حمایت آمریکا نبود کدام قدرتی جسارت می کرد که آسمان سوریه را تهدید کند. آمریکا به صهیونیست‌ها اجازه می دهد این کشور مسلمان، مبارز و شجاع ایستاده در میدان را مورد تهاجم قرار دهند و دهها دانش آموخته شایسته سوری را به شهادت برسانند. این اقدام فاجعه ای جانسوز برای امت اسلام بود.
وی به دولت و ارتش و مردم سوریه تسلیت گفت و اظهار کرد: امیدوارم نهادهای بین المللی در برابر این جنایت بیدار شوند و سازمان ملل اجازه ندهد این تجاوز از سوی استکبار جهانی ادامه یابد.
ابوترابی فرد خطاب به مردم کشورمان هم یادآور شد: مردم امنیت امروز کشور دستاورد تلاش گذشته و نیروهای خالق امنیت است. مردم در نظام سیاسی دینی اسلام از ۱۴۰۰ سال قبل یا برادر دینی اند یا انسان هستند و باید از حقوق دینی برخوردار باشند. این تمدن اسلامی است که آینده جهان را تضمین می کند و می تواند جوامع بشری را فتح کند و از شعارهای جهانی امام عصر(عج) است.
امام جمعه موقت تهران بار دیگر متذکر شد: برخورد سرباز خارج از چارچوب‌ها و قواعد در استان سیستان و بلوچستان ناشایست بود، البته طبق اعلام فراجا رییس پاسگاه عزل و سرباز بازداشت شد و فردی که شخصیت اسلامی و انسانیش رعایت نشد توسط فرمانده فراجا در استان مورد دلجویی قرار گرفت. این یعنی پلیس در طراز انقلاب اسلامی. امیدوارم فراجا در حمایت و احترام به مردم در دولت اسلامی پیشگام و پیشرو باشد.
وی در خطبه‌های دوم نماز جمعه امروز تهران نیز به گرامی داشت هفته وحدت گفت: در این مقطع از تاریخ در حالی که همه سرویسهای اطلاعاتی دشمنان تلاش می‌کند تا جنگ را در جهان اسلام گسترش دهند تا این اندازه وحدت و پیروزی در داخل امت اسلامی مشاهده نشده است. دفاع از ملت قهرمان فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی و آمریکا امروز شعار همه جهان اسلام است. برادران و خواهران اهل سنت در سراسر ایران در کنار برادران و خواهران شیعه خود در اوج دوستی با هم زندگی می کنند.

ابوترابی فرد خواستار توجه به استانهای سنی نشین شد و گفت: شاید آنطور که باید به وظایفان در این استان‌ها عمل نکرده‌ایم. باید قدرشناس این عزیزان باشیم. باید جایگاه امت اسلامی را ارتقاء دهیم. دنیای اسلام و امت اسلامی در حوزه مسائل اصلی جهان اسلام صدای واحد یعنی بازگشت به قرآن و مدرسه قرآن و رسالت و الهام از مدرسه عاشورا دارند. اتحاد کشورهای اسلامی برای آزادسازی قدس و سرزمین فلسطین از دست صهیونیست‌ها دستاورد جمهوری اسلامی است.
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: باید اصول ارکان اتحاد جهان اسلام را به خوبی حفظ و پاسداری کنیم. هرگز به این سطح از وحدت رضایت نداریم. با اندیشه بلند پیامبر اعظم در این زمینه فرسنگ‌ها فاصله داریم. نظام اسلامی در کنار وحدت اسلامی به دو مقوله وحدت ملی و امنیت ملی پافشاری می کند. وحدت ملی باید در جامعه در اوج شکل بگیرد. افزایش وحدت و همبستگی ملی موجب کاهش تهدیدات و زمینه ساز توسعه و پیشرفت کشور است. اعتماد متقابل دولت و ملت نقش تعیین کننده‌ای در افزایش سرمایه اجتماعی دارد.
وی تاکید کرد: برنامه ریزی برای تحکیم جمهوریت و اسلامیت نظام بسیار مهم و حیاتی است. رهبری از چند ماه قبل تاکید کردند. باید تلاش کرد در انتخابات پیش رو راه برای حضور سلایق مختلف سیاسی فراهم شود تا مشارکت بالاتر رود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *