۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۶ ق٫ظ

تغییراتی در تقسیمات استان تهران انجام می‌شود

به گزارش میهن نوین آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور کشورمان روز یکشنبه پس از شرکت در آیین افتتاحیه بیمارستان امام خمینی (ره) در اجتماع مردم شهریار با بیان اینکه توسعه فضای مترو در دستور کار دولت است، اظهار داشت: باید شرایط اقلیمی و جمعیتی که در اینجا ایجاد شده است و از طرفی ضمیمه تهران است را درنظر بگیریم.

وی با بیان اینکه باید در شرق و غرب تهران، هم در حوزه شهرستان و هم در تشکیل استان، تغییراتی در ساختار تقسیمات کشوری، انجام دهیم، تصریح کرد: اکنون کارشناسان در حال بررسی این موضوع هستند و به زودی نتیجه را به مردم اعلام خواهیم کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه تقسیمات کشوری غرب و شرق استان تهران نیازمند تغییرات جدی است، گفت: با توجه به توسعه‌ای که شهر اندیشه، شهریار و شهرستان‌های اطراف داشته‌اند، باید در تقسیمات کشوری این منطقه تجدید نظر شود.

آیت الله رئیسی اضافه کرد: رفت و آمد مردم این منطقه باید تسهیل شود و علاوه بر توسعه جاده‌ای توسعه مترو و ریل لازم است.

وی در ادامه بیان کرد: تردد به این مناطق از طریق مترو بسیار راحت‌تر است که در این رابطه شهرداری تهران فعال شده و توسعه فضای مترو در دستور کار دولت است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مسائل فرهنگی و آموزشی در این منطقه دارای اهمیت است، خاطرنشان کرد: مردم این منطقه دلداده به انقلاب و نظام و ارزش‌ها و پایبند به فرهنگ اسلامی و ایرانی هستند از این رو باید این فرهنگ و هویت حفظ شود و این در قدم اول به دست چهره‌ای فرهنگی رقم می‌خورد.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش در این منطقه باید توسعه یابد، اضافه کرد: در کنار توجه به مسائل اقتصادی و معیشتی، فرهنگ نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

تهران

عزم دولت سیزدهم برای پایان‌دادن پروژه‌های نیمه‌تمام

وی با اشاره به اینکه در این سفر انتظار بیش از ۳۰ سال مردم در بهره برداری از یک مرکز درمانی به پایان رسید، تصریح کرد: به برکت نام زینب کبری (س) بهره برداری از این مرکز ۳۱۳ تخت خوابی آغاز شد و دولت تصمیم دارد که پروژه‌ها و طرح‌های نیمه تمام را به پایان برساند.

با اراده ملت‌ها و خون‌مطهر فلسطینی‌ها نظم عادلانه جهانی شکل خواهد گرفت

رئیس جمهور گفت: امنیت کشور مرهون خون شهدا و ایثارگران است و در حمایت از مردم فلسطین در محضر امتحان و آزمون هستیم، که این موضوع را به سران کشور‌ها اعلام کرده ام پس باید به فلسطین توجه ویژه داشت.

آیت الله رئیسی افزود: مردم و ملت‌ها احساس می‌کنند سازمان ملل وشورای امنیت دیگر کارایی لازم را ندارند و یاس و نفرت از سازوکار‌های بین المللی وجود مردم را فراگرفته است و مردم از رژیم صهیونیستی تنفر دارند.

وی متذکر شد: مردم دنیا امروز احساس می‌کنند که باید به دنبال شکل گیری یک نظم عادلانه جهانی باشند و با اراده ملت‌ها و خون‌مطهر فلسطینی‌ها حتما نظم عادلانه جهانی شکل خواهد گرفت.

خون مطهر پنج هزار کودک فلسطینی زمینه بیرون آمدن، دست انتقام الهی است

آیت الله رئیسی با بیان اینکه مقاومت مردم غزه برای همه عالم درس ایستادگی و مقاومت و اعلام بیزاری از دشمنان بشریت است، گفت: خون مطهر پنج هزار کودک فلسطینی زمینه بیرون آمدن، دست انتقام الهی است که یقه فرعونیان زمان را خواهد گرفت و به حکومت آن‌ها خاتمه خواهد داد.

گفتنی است که عملیات احداث این بیمارستان در شهرستان محروم شهریار از ۳۴ سال قبل آغاز شده و عملیات ساختمانی و تجهیز آن تا سال گذشته به پیشرفت ۷۶ درصدی رسیده بود.

آیت الله رئیسی پس از سفر اردیبهشت ۱۴۰۱ خود به شهرستان شهریار و بازدید از این پروژه دستور داد مشکلات اداری و مالی تکمیل آن در کوتاه‌ترین زمان رفع شود که پیرو این دستور ابتدا رفع اختلافات هیئت مدیره بیمارستان و سپس تامین منابع مالی لازم در دستور کار قرار گرفت تا این طرح عمرانی خدماتی هر چه سریع‌تر تکمیل شود.

بیمارستان امام خمینی دارای ۱۸ بخش بیمارستانی بوده و در مجموع ۳۱۳ تخت در بخش‌های اورژانس، زنان و زایمان، اطفال، جراحی، NICU، ICU، CCU، PICU، دیالیز، اتاق‌های عمل و بخش‌های داخلی دارد.

بیمارستان امام خمینی (ره) که ساخت آن در مجموع ۸۷۰ میلیارد تومان هزینه داشته، از ابتدای آبان شروع به پذیرش بیمار و انجام اعمال جراحی کرده و در ماه‌های آینده مرکز جامع سرطان آن نیز با پیشرفته‌ترین تحهیزات تشخیصی و درمانی راه‌اندازی خواهد شد.

آیت الله رئیسی پس از افتتاح از بخش‌های مختلف این بیمارستان بازدید کرد و با توضیحات دست اندرکاران در جریان روند فعالیت‌های آن قرار گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *