۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۳:۲۸ ق٫ظ

دیدار امیرعبداللهیان با رهبران مقاومت فلسطین در لبنان

به گزارش میهن نوین وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) با رهبران و اعضای ارشد جنبش‌های جهاد اسلامی و حماس دیدار و گفت‌وگو کرد.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران در سفر به بیروت، با «زیاد النَخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و «خلیل الحیه» مسؤل روابط عربی اسلامی و نایب رئیس جنبش حماس در غزه دیدار و در خصوص تحولات فلسطین دیدار و گفت‌وگو کرد.

بررسی آخرین تحولات غزه و روند قریب‌الوقوع آتش‌بس در این منطقه، مهم‌ترین موضوع مورد گفت‌وگو در دیدار مشترک وزیر امور خارجه ایران با مقامات جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین بود.

«موسی ابومرزوق»، عضو دفتر سیاسی حماس اعلام کرد، آتش‌بس موقت در نوار غزه ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه آغاز خواهد شد.

امیرعبداللهیان

این عضو ارشد حماس گفت: در ازای هر یک اسیر صهیونیستی در نزد ما سه اسیر فلسطینی از زندان‌های اشغالگر آزاد خواهند شد. ما زندان نداریم و اسرای موجود در نزد ما در منازل فلسطینی‌ها هستند و به همین دلیل هنگام بمباران خانه‌ها اسرا کشته شدند. همه اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد خواهند شد و ما آماده برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا هستیم.

 

وزیر امور خارجه ایران پیش از این با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان دیدار کرده بود. امیرعبداللهیان همچنین قرار است با «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر پیشبرد امور این کشور دیدار کند.

امیرعبداللهیان در بدو ورود به بیروت و در جمع خبرنگاران گفت: با گذشت ۶ هفته از مقاومت قهرمانانه در غزه ثابت شد که زمان به سود رژیم صهیونیستی نیست. ملت فلسطین خودش سرنوشت غزه و فلسطین را تعیین خواهد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما از رهبران مقاومت شنیده‌ایم تا به نتیجه رسیدن مقابله با اشغالگری و آزادی کامل ملت فلسطین دستان مقاومت بر روی ماشه باقی خواهد ماند.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: ما امروز در بیروت هستیم تا در رایزنی با مقامات لبنان درباره امنیت حداکثری منطقه و احقاق حقوق ملت فلسطین گفت‌وگو کنیم.

وی گفت: ۶ هفته مقاومت در غزه اثبات کرد که بازنده قطعی این جنگ آمریکا و  رژیم صهیونیستی بودند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *