۱ تیر ۱۴۰۳ | ۲:۰۷ ب٫ظ

صعود معصومی به فینال و شکست یزدانی/ قاتل جردن باروز مدعی جدید وزن ۸۶ کیلوگرم

به گزارش میهن نوین روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان کشور امروز (۲۳ آذر) در سه وزن ۷۴، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم در سالن سیدرسول حسینی ساری پیگیری شد.

درحالیکه ظهر امروز احمد جوان در ۵۷ کیلو، عباس ابراهیم‌زاده در ۶۵ کیلو و امیرعلی آذرپیرا در ۹۷ کیلوگرم قهرمان سه وزن اول شده بودند، با برگزاری کشتی‌های نیمه‌نهایی، فینالیست‌های سه وزن دوم نیز مشخص شدند.

امیررضا معصومی بعد از پیروزی بر چراغی به فینال سنگین‌وزن رسید و فردا برای قهرمانی مقابل مهدی هاشمی قرار خواهد گرفت.

بعد از برد معصومی، تماشاگران مازندرانی اقدام به تشویق امیرحسین زارع کردند. زارع به دلیل کسب نشان طلای جهانی و بازی‌های آسیایی، از شرکت در مسابقات قهرمانی کشور معاف بود.

به نظر می‌رسد مهم‌ترین حریف زارع در چرخه انتخابی المپیک، امیررضا معصومی دارنده چهار نشان طلای نوجوانان، جوانان و امید‌های جهان باشد.

فینال این وزن فردا (جمعه) بین امیررضا معصومی و مهدی هاشمی برگزار می‌شود.

با پیروزی عادل پناهیان مقابل حسین محمدآقایی، امیرمحمد یزدانی هم شانس حضور در جدول بازنده‌ها و کسب عنوان سومی را به دست آورد. پناهیان و حسین ابوذری فینال وزن ۷۴ کیلوگرم را مقابل هم برگزار خواهند کرد. امیر محمد یزدانی دارنده مدال نقره جهان امروز مقابل پناهیان با نتیجه چهار بر دو شکست خورده بود.

در کشتی نیمه‌نهایی دوم وزن ۸۶ کیلوگرم، درحالیکه علی سوادکوهی ۴-صفر پیش بود، رحمانی با اجرای یک دست و یک پا ۴ امتیاز گرفت و ۴-۴ پیش افتاد، اما سوادکوهی بلافاصله با زیرگیری دو امتیاز دیگر گرفت و باز هم نتیجه را به سود خود کرد.  علی سوادکوهی مدعی جدید ۸۶ کیلوگرم در یک چهارم هم توانست علیرضا کریمی مدعی اصلی این وزن را ببرد و سپس مقابل محسن مصطفوی کشتی‌گیر آذربایجانی که تجربه قهرمانی کشور و حضور در مسابقات آسیایی را دارد، قرار گرفت و توانست این کشتی حساس و نزدیک را ۳ بر ۲ به سود خود تمام کند. او که سال گذشته در جام جهانی آمریکا توانست به طلسم شکست‌ناپذیری جردن باروز آمریکایی مقابل کشتی‌گیرانی ایرانی خاتمه دهد.

با توجه به مصدومیت کتف حسن یزدانی و ابهام درباره آمادگی او برای المپیک ۲۰۲۴، حالا سوادکوهی شانس زیادی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در وزنه ۸۶ کیلوگرم دارد.

یزدانی

نیمه‌نهایی وزن ۷۴ کیلوگرم:

عادل پناهیان ۷ (برنده با ضربه فنی) – حسین محمد آقایی صفر

حسین ابوذری ۶ (برنده با ضربه فنی) – امیرحسین حسینی صفر

فینال: عادل پناهیان (مازندران) – حسین ابوذری (سهمیه مازندران)

نیمه‌نهایی وزن ۸۶ کیلوگرم:

هادی وفایی‌پور ۳– حامد زرین‌پیکر صفر

ابوالفضل رحمانی ۴ – علی سوادکوهی ۶

فینال: علی سوادکوهی (مازندران) – هادی وفایی‌پور (همدان)

نیمه‌نهایی وزن ۱۲۵ کیلوگرم:

امیررضا معصومی ۳ – رضا چراغی صفر

سالار حبیبی یک – مهدی هاشمی یک (برنده)

فینال: امیررضا معصومی (گیلان) – مهدی هاشمی (مازندران)

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *