۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۹:۴۶ ق٫ظ

غافلگیری دلچسب تابستانی برای گرمای شدید ایران

به گزارش میهن نوین رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران، گاهی وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی استان‌های کشور خبر داد.

گرما

صادق ضیاییان در مورد وضعیت هوای کشور با بیان اینکه روز جمعه (۳۰ تیرماه) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، نیمه غربی مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی به ویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود، گفت: بیشینه بارش در اردبیل و نیمه شرقی آذربایجان شرقی است.

وی ادامه داد: این وضعیت روز شنبه(۳۱ تیرماه) و با شدت کمتر در نیمه شمالی استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و همچنین ارتفاعات البرز مرکزی نیز انتظار می‌رود، گفت: روزهای یکشنبه تا سه شنبه (یک تا سوم مرداد ماه) نیز در برخی نقاط شمال استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

ضیاییان با بیان اینکه طی دو روز آینده در برخی نقاط واقع در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق و شمال هرمزگان و جنوب شرق فارس در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست، گفت: طی پنج روز آینده در شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی در بعضی ساعات وزش باد شدید و در برخی مناطق خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: همچنین از جمعه تا یکشنبه (۳۰ تیرماه تا اول مردادماه) در بعضی ساعات سرعت وزش باد در برخی مناطق جنوب غرب و نوار مرزی غرب کشور افزایش می‌یابد که خیزش گردوخاک در برخی از مناطق استان‌های خوزستان، غرب ایلام و غرب کرمانشاه دور از انتظار نمی‌باشد و روز جمعه (۳۰ تیرماه) خلیج فارس و شنبه و یکشنبه (۳۱ تیر و اول مردادماه) دریای عمان بویژه مناطق شرقی آن مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران اظهار کرد: روز جمعه ۳۰ تیرماه آسمان تهران صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و بیشینه هوا ۳۹ درجه و کمینه ۲۸ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود و برای روز شنبه ۳۱ تیرماه نیز آسمان تهران آفتابی، صاف تا کمی ابری گاهش وزش گرد و خاک پسش بینی می‌شود که دمای هوای نیز در بیشترین حالت ۴۰ درجه و در کمترین حالت به ۲۸ سانتیگراد می‌رسد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *