فروردین ۲۶, ۱۴۰۳ ۶:۴۳ ب٫ظ

قیمت انواع میوه و صیفی اعلام شد

به گزارش میهن نوین آقای مصطفی دارایی نژاد گفت: با توجه به فراوانی عرضه نسبت به تقاضا، قیمت انواع میوه و صیفی نسبت به هفته قبل ۱۵ درصد کاهش یافته است که با افزایش ۲ برابری عرضه پیش بینی می‌شود که روند کاهش قیمت تا پایان مهر ادامه یابد.

میوه

او قیمت هرکیلو نارنگی را ۲۰ تا ۲۵ هزارتومان اعلام کرد و افزود: نرخ کنونی هرکیلو انار ۲۰ تا ۴۰ هزارتومان، لیموشیرین ۲۰ تا ۳۰ هزارتومان، سیب درختی ۱۵ تا ۲۵ هزارتومان و کیوی ۱۵ تا ۳۰ هزارتومان است.

دارایی نژاد ادامه داد: اکنون هرکیلو انگور عسگری با نرخ ۲۵ تا ۳۰ هزارتومان، انگور بی دانه ۲۰ تا ۳۵ هزارتومان، پسته تازه ۱۵۰ تا ۱۹۰ هزارتومان، هلو ۱۵ تا ۳۰ هزارتومان، شلیل مغان ۱۵ تا ۲۵ هزارتومان، شلیل شمس ۲۰ تا ۳۵ هزارتومان، گلابی بیروتی ۴ تا ۷ هزارتومان، گلابی شاه میوه ۴۵ تا ۶۰ هزارتومان و خیار درختی ۱۵ تا ۲۵ هزارتومان در میدان مرکزی و با احتساب ۳۰ تا ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها باید عرضه شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان از کاهش ۱۰ درصدی قیمت میوه‌های وارداتی خبر داد و گفت: نرخ کنونی هرکارتن آناناس ۶ تایی یک میلیون تومان، هرکارتن نارگیل ۲۵ عددی حدود ۸۰۰ هزارتومان، موز اکوادور ۶۰ تا ۶۲ هزارتومان و موز هندی ۵۰ تا ۵۸ هزارتومان است.

او نرخ هرکیلو هندوانه را ۳ تا ۷ هزار تومان، طالبی  ۵ تا ۱۵هزار تومان،   جانا  ۸ تا ۱۴ هزار تومان  و خربزه  ۵ تا ۱۸ هزارتومان اعلام کرد.

دارایی نژاد گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که با ورود به مهرماه و افزایش عرضه میوه‌های پاییز، قیمت مجدد ۱۰ تا ۱۵ درصد دیگر کاهش یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *