۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۹:۱۳ ق٫ظ

قیمت تخم مرغ به پنج هزار تومان رسید

به گزارش میهن نوین رصد بازار نشان می‌دهد قیمت تخم‌مرغ در چند روز اخیر افزایش پیدا کرده است. در حالی که چند روز پیش در سوپرمارکت‌های مرکز شهر هر عدد تخم‌ مرغ ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان بود در حال حاضر به ۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. این در حالی است که برخی مغازه‌ها هر عدد تخم‌ مرغ را بعضا تا ۵ هزار تومان هم می‌فروشند.

قیمت

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در پاسخ به اینکه علت افزایش قیمت تخم‌ مرغ در روزهای اخیر چه بوده است؟ گفت: ما افزایش قیمت نداشته‌ایم چرا که در نیمه اول سال مصرف تخم‌ مرغ کاهش می‌یابد و با کاهش مصرف، واحدهای مرغداری با زیان بسیار زیاد اقدام به تولید می‌کنند یعنی درواقع، در بهار و تابستان تولیدکنندگان ما محصول خود را زیر قیمت مصوب که دولت قبلا اعلام کرده است عرضه می‌کنند. در حال حاضر هم هنوز تخم‌ مرغ به قیمت مصوب نرسیده اما نسبت به ماه‌های قبل ضرر و زیان تولیدکننده کمتر شده است.

محمد مرادی با تاکید بر اینکه ما افزایش قیمت نداشته‌ایم و گران‌فروشی هم در کار نیست، گفت: تغییر اندک نرخ‌های الان به سبب افزایش میزان مصرف و همچنین جبران هزینه‌های تولیدکنندگان است و به هیچ وجه گرانفروشی محسوب نمی‌شود.

در حال حاضر، قیمت شانه تخم‌ مرغ بسته‌بندی ۳۰ عددی در میادین میوه و تره‌بار ۱۰۳ تا ۱۰۵ هزار تومان است.  همچنین، بر اساس نرخنامه سازمان میادین میوه و تره‌بار، قیمت هر کیلوگرم تخم‌ مرغ غیر بسته‌بندی ۵۴ هزار و ۵۰۰ تومان است. قیمت شانه ۳۰ عددی تخم‌ مرغ در سوپرمارکت‌های مرکز شهر هم ۱۲۰ هزار تومان است. در جدول زیر، قیمت تخم‌ مرغ‌های بسته‌بندی شده در بازار آمده است.

برند

قیمت‌ها به تومان

یامور

۶ عددی

۲۹.۸۰۰

تلاونگ

۶ عددی

۳۳.۰۰۰

آذر آی مرغ

۹ عددی

۴۹.۵۰۰

صمدپور

۱۲ عددی

۶۶.۰۰۰

زرده طلایی

۱۵ عددی

۷۴.۶۰۰

صمدپور

۱۵ عددی

۸۲.۶۰۰

حسام

۲۰ عددی

۹۹.۵۰۰

تلاونگ

۲۰ عددی

۹۸.۰۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *