۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۸:۴۶ ق٫ظ

مرحله اول سود سهام عدالت تا قبل از پایان آذر ماه واریز می‌شود

به گزارش میهن نوین مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی بورس، از ارائه گزارشی درباره اقدامات لازم برای برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در این جلسه خبر داد و گفت: در این جلسه مقرر شد طبق مصوبه‌ای که شورای عالی بورس در جلسات قبلی داشت، مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برقرار شود.

وی ادامه داد: همچنین در جلسه شورای عالی بورس، موضوع پرداخت سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال مالی گذشته شرکت‌ها مطرح و مقرر شد این سود در دو مرحله پرداخت شود، به طوریکه مرحله اول سود تا پایان آذر ماه پرداخت خواهد شد.

پرداخت نیمی از سود سهام عدالت تا پایان آذرماه

عشقی عنوان کرد: بخشی از سود‌هایی که باید پرداخت شود از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی دریافت شده و تنها چند شرکت باقی مانده‌اند که سود آن‌ها هم طی دو یا سه روز آینده دریافت خواهند کرد و تا قبل از پایان آذر ماه سود سهام عدالت مرحله اول پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: سود سهام عدالت از طریق سامانه‌ای از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی پرداخت می‌شود و نیازی نیست که سهامداران عدالت به سامانه یا مکانی مراجعه کنند؛ بنابراین احتیاج به هیچ اقدامی نیست مگر اینکه اشخاصی که سجامی نیستند باید سجام شوند که سود آن‌ها راحت‌تر به حساب آن‌ها واریز شود.

سهام عدالت

اصلاح ماده ۳۶ دستورالعمل معاملات بورس کالا و بورس انرژی

وی در ادامه اظهار داشت: در جلسه شورای عالی بورس موضوع اصلاح ماده ۳۶ دستورالعمل معاملات بورس کالا و بورس انرژی مطرح شد. طبق درخواست این دو بورس، مهلت‌های انجام تسویه و انتشار آگهی عرضه کالا‌ها با تغییراتی مواجه شد که به تصویب شورا رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *