۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۵:۱۳ ق٫ظ

مشکل کمبود معلم در ۳ هزار مدرسه به زودی حل می‌شود

به گزارش میهن نوین قالیباف گفت: امروز کمتر از سه هزار کلاس درس با کمبود معلم مواجه هستند و وزیر آموزش و پرورش قول داده تا ظرف سه روز آینده این مشکل حل شود.

معلم

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۱۹ مهر) گفت: در خصوص بحث معلمان بنده از ابتدا این موضوع را پیگیری کردم. در همان روز‌های ابتدایی بر اساس آماری که بنده به دست آوردم حدود ۲۳ هزار کلاس دچار مشکل بود، اما بر اساس گزارشی که ساعت ۱۰ شب گذشته از وزیر گرفتم و با توجه به آخرین مصوبه‌ای که برای بازگشت به‌کار بازنشستگان داشتیم و بدهی‌هایی که پرداخت شد اکنون حدود ۳۰۰۰ کلاس درس با مشکل مواجه هستند که وزیر قول داده‌اند ظرف سه روز آینده مشکل این کلاس‌ها حل شود.

وی در ادامه اظهار کرد: اینکه گفته شود نظارت تعطیل شده است حرف غلطی است. هیچ یک از نمایندگان موضوعات مردم را رها نمی‌کنند و همه امورات مردم دنبال خواهد شد، اما در بحث دیگری که آقای حسن پور مطرح کردند که کار کارشناسی در مواد لایحه برنامه هفتم صورت نگرفته حرف غلطی است. نمی‌توان در هر جایی که نظر نماینده‌ای تامین نشد بگوییم کار کارشناسی انجام نشده است.

رئیس مجلس بیان کرد: در خصوص بازنشستگان نیز در جلسه‌ای که تشکیل شد توافق بین مجلس و دولت برای همسان سازی حقوق در لایحه برنامه انجام شده و قطعا مجلس از کنار این موضوع مهم رد نخواهد شد. امیدواریم این موضوع در صحن مجلس مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

پیش از صحبت قالیباف؛ شهباز حسن پور در تذکری شفاهی اظهار کرد: بحث سه شنبه‌های نظارتی یک ابتکار بسیار خوبی است که از سوی رئیس مجلس به راه انداخته شد، اما اکنون با آغاز بررسی لایحه برنامه هفتم در صحن مجلس بحث نظارت کنار رفته است. اکنون که یک ماه از آغاز سال تحصیلی می‌گذرد در مدارس حوزه انتخابیه کلاس‌های زیادی هستند که هنوز معلم ندارند. انتظار می‌رود از آقای لطیفی دعوت شود تا در جلسه‌ای در این خصوص به نمایندگان توضیح دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *