۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۹:۳۴ ق٫ظ

موافقت عربستان و روسیه با تمدید کاهش عرضه داوطلبانه نفت به بازار

عربستان

به گزارش میهن نوین از زمان اعمال تحریم‌های سخت غرب علیه روسیه به دلیل جنگ اوکراین از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲، مسکو روابط خود را با کشور‌های جنوب (کشور‌های در حال توسعه) گسترش داده است. تنظیم بازار نفت با همکاری با سازمان کشور‌های صادر کننده نفت خام (اوپک) یکی از ابتکارات روسیه در این زمینه بوده است.

به گزارش تله تریدر، عربستان سعودی و روسیه امروز (سه شنبه) از موافقت خود با تمدید کاهش عرضه داوطلبانه نفت به بازار تا ماه دسامبر سال جاری میلادی خبر دادند.

براساس اعلام خبرگزاری رسمی عربستان، ریاض توافق داوطلبانه پیشین برای کاهش عرضه یک میلیون بشکه‌ای نفت خام به بازار که اعتبارش در ماه اکتبر به پایان می‌رسید را تا پایان ماه دسامبر سال ۲۰۲۳ تمدید کرد.

الکساندر نوواک، معاون نخست وزیر روسیه در این باره به رسانه‌ها گفت: مسکو نیز همگام با شرکای خود در اوپک توافقنامه مربوط به کاهش داوطلبانه نفت خام به بازار را تا پایان سال جاری میلادی تمدید کرد. بدین ترتیب ما به طور داوطلبانه روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت خام کمتری به بازار انرژی عرضه خواهیم کرد. این اقدام در راستای ایجاد توازن در بازار انجام می‌شود.

ریاض و مسکو تاکید کردند علاوه بر اقدامات انجام شده، دو کشور به طور ماهانه اقدام به رصد بازار به منظور انجام اقدامات مورد نیاز آتی انجام خواهند داد.

اقدام جدید اوپک و شرکا موسوم به اوپک پلاس باعث جهش بیش از یک درصدی بهای نفت در بازار انرژی شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *