۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۱۰:۵۲ ق٫ظ

نایب قهرمانی ایران در کشتی آزاد ناشنوایان جهان ۲۰۲۳

کشتی آزاد

به گزارش میهن نوین مسابقات کشتی آزاد قهرمانی ناشنوایان بزرگسال جهان از روز – یکشنبه ۱۹ شهریور در بیشکک قرقیزستان آغاز شد و امروز دوشنبه تیم ایران در پایان مسابقات با کسب ۸ مدال رنگارنگ (۳ طلا، ۱ نقره و ۴ برنز) عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد.

در این مسابقات ترکیه بر سکوی نخست ایستاد و قزاقستان سوم شد.

برای تیم ایران محمد سیاهوشی، حسین نوری و عرفان ستاری مدال طلا، محمد زارعی مدال نقره، کیوان رستم آبادی، حمیدرضا کنعانی، علی شکیبازاده و محمدرسول قمرپور مدال برنز را به دست آوردند.

نتایج مسابقات پنج وزن دوم شرح ذیل است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم محمد سیاه وشی با کشتی گیر قزاقستان مصاف کرد و ۱۱ بر ۰ به برتری رسید، در دومین مبارزه ۱۰ بر ۰ حریف هندی خود را شکست داد، ۱۲ بر ۱ کشتی گیر آمریکایی را شکست داد، در مصاف با کشتی گیر ترک ۱۰ بر ۰ به برتری رسید و پس از پیروزی ۱۱ بر ۱ مقابل کشتی گیر اوکراینی، بر سکوی قهرمانی ایستاد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم حسین نوری در دور اول با کشتی گیر هندی را ۸ بر ۰ شکست داد، در دور دوم ۶ بر ۲ حریف قزاقستانی را مغلوب کرد و در مصاف با کشتی گیر یونانی ۱۰ بر ۰ به برتری رسید و در مبارزه با حریف ترک خود ۴ بر ۲ پیروز شد و مدال طلا را کسب کرد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم عرفان ستاری با کشتی گیر هند مصاف و ۴ بر ۱ پیروز میدان شد، در دور دوم ۱۴ بر ۶ برابر حریف ارمنستانی خود به برتری رسید و در مبارزه با کشتی گیر ترکیه ۱۲ بر ۲ به برتری رسید و در مصاف با حریف اوکراینی ۸ بر ۶ پیروز شد و مدال طلا را کسب کرد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد زارعی با حریف قزاقستانی خود رودرو و ۱۱ بر ۱ مغلوب شد و در دررمبارزه دوم ۱۰ بر ۶ کشتی گیر ارمنستان را شکست داد، زارعی در مصاف با حریف ترک خود با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد و برابر کشتی گیر قزاقستانی ۱۰ بر ۰ مغلوب شد و مدال نقره را از آن خود کرد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم محمدرسول قمرپور در مبارزه اول خود برابر حریف قرقیزستانی با انصراف کشتی گیر میزبان قمرپور برنده اعلام شد و در دور دوم برابر کشتی گیر ترک ضربه فنی شد و با انصراف کشتی گیر یونانی، مدال برنز را به دست آورد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *