۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۰:۰۹ ق٫ظ

نساجی ۲ – ۰ مومبای سیتی/ برد تشریفاتی با آزادی!

به گزارش میهن نوین نساجی ایران در بازی هفته پنجم دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ امشب به میزبانی ورزشگاه آزادی به مصاف مومبای سیتی هند رفت و با نتیجه دو بر صفر به برتری دست پیدا کرد.

وضعیت شاگردان سید مهدی رحمتی پیش از این در گروه مشخص بود و آن‌ها در یک بازی تشریفاتی موفق به کسب برد شدند.

نساجی و بمبئی سیتی به ترتیب با ۳ و ۰ امتیاز هیچ امیدی برای صعود ندارند و بازی دو تیم کاملا تشریفاتی است.

ترکیب نساجی ایران
حسین خطیر، امیرحسین سام‌دلیری، سید محمداحسان حسینی، امیرمهدی جان‌ملکی، مرصاد سیفی، اسماعیل بابایی، محمدرضا ترابی، محمود قائدرحمتی، سعید غلامعلی‌بیگی، محمدرضا عباسی و محمدرضا آزادی.
سرمربی: سید مهدی رحمتی

ترکیب مومبای سیتی هند

فوربا لاچنپا، رالته آپویا، آکاش میشارا، راهول بهکه، والپویا، هالن نانگتدو، ویکرام پارتاپ، لالیانزولا چانگته، وینیت رای، بیپین سینگ و گورکیرات سینگ
سرمربی (موقت): آنتونی فرناندز

نساجی

گزارش بازی:

دقیقه ۱۵: پاس بلند جانملکی از نیمه زمین به فضای پشت مدافعان در جناح راست تیم مومبای سیتی، آزادی را پا به توپ راهی محوطه کرد و او با وجود نزدیکی به خط عرضی، از زاویه بسته دروازه را هدف گرفت و با یک ضربه پرقدرت پای راست، قفل دروازه را شکست.

دقیقه ۱۲: اشتباه بازیکنان مومبای محمدرضا آزادی را در موقعیتی مناسب و نزدیک محوطه حریف، صاحب توپ کرد اما کاپیتان هند یک کارت زرد را به جان خرید و آزادی را متوقف کرد. هنگام ضربه ایستگاهی آزادی، صدای رحمتی شنیده شد که به آزادی می‌گفت: فقط داخل چارچوب بزن، اما ضربه او بعد از برخورد با دیوار دفاعی برگشت داده شد.

دقیقه ۲۸: اسماعیل بابایی با یک دریبل سرپا مدافع هندی را جا گذاشت اما به خطا متوقف شد. محمدرضا آزادی پشت توپ قرار گرفت و با یک شلیک پرقدرت توپ را به سمت دروازه زد اما توپ او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۲: گل دوم نساجی روی اشتباه مهلک دروازه‌بان موبایل سیتی به دست آمد. در شرایطی که هالن توپ را با پاس رو به عقب به دروازه‌بان سپرد و کسی مزاحم او نبود، لاچنپا نتوانست توپ را کنترل کند و توپ وارد دروازه تیم هندی شد.

دقیقه ۳۹: حسین خطیر دروازه‌بان جوان نساجی چیزی نمانده بود اشتباه همتای خود را پاسخ دهد. روی یک پاس رو به عقب خطیر کنترل خوبی روی توپ نداشت و ضربه او بعد از برخورد به بازیکن هندی در اختیار تیم آبی پوش قرار گرفت اما ضربه سینگ از بالای دروازه با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۵۰: روی یک غافلگیری چیزی نمانده بود دروازه نساجی باز شود. کرنر کوتاه از جناح چپ توپ را نزدیک خط محوطه به هالن رساند او با یک سانتر روی خط محوطه پنج و نیم متر راهول بهکه را پیدا کرد و بهکه بالاتر از مدافعین نساجی با سر توپ را به سمت دروازه فرستاد، اما ضربه او با اختلاف ناچیزی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵: بعد از برخورد محمود قائد رحمتی و هالن رحمتی بر اثر خطا به روی پیست تارتان دور زمین افتاد. داور ابتدا خطا را به نفع تیم هندی اعلام کرد اما در ادامه ضربه ایستگاهی را در اختیار نساجی قرار داد.

دقیقه ۶۷: جانملکی به دلیل خطای شدید روی بازیکن تیم بمبئی سیتی اخراج شد البته داور ابتدا به این بازیکن کارت زرد نشان داد، اما با مرورص صحنه توسط VAR این بازیکن را با کارت قرمز اخراج کرد تا نساجی همچنان یکی از خشن‌ترین تیم‌های لیگ قهرمانان آسیا باشد. نساجی در دیدار با الهلال، نوف باخور هم یک بازیکن اخراجی داشت.

دقیقه ۷۴: اشتباه سام دلیری؛ دفع پاس بلند از جناح راست به محوطه نساجی برای سام دلیری کار دشواری نبود، اما او اشتباه تصور کرد خطیر دروازه‌بان به او می‌گوید: توپ را رها کن و چیزی نمانده بود توپی که از او رد شد تبدیل به موقعیت خطرناک شود، اما سعید بیگی خودش را رساند و توپ را به کرنر زد.

در ادامه بازی اتفاق خاصی رخ نداد و بازی با نتیجه دو بر صفر به نفع نساجی به پایان رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *