۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۹:۲۳ ق٫ظ

پرسپولیس ۱ – ۱ استقلال/ فرار آبی‌ها از شکست با کمک VAR

به گزارش میهن نوین تیم‌های پرسپولیس و استقلال از ساعت ۱۶:۱۵ امروز در دربی ۱۰۲ پایتخت که در چارچوب یکی از دیدار‌های معوقه هفته پنجم لیگ برتر برگزار می‌شود به مصاف هم رفتند.

داور: موعود بنیادی‌فر، کمک‌ها: سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم، داور چهارم: بیژن حیدری، کمک داور ذخیره: محمدرضا منصوری، داور VAR: زید ثامر (عراق)، کمک داور ویدیوئی: حیدر عبدالحسن

کارت زرد: امید حامدی فر، روزبه چشمی استقلال، سعید صادقی و امید عالیشاه پرسپولیس

کارت قرمز: –

گل: امید عالیشاه ۷۷، کوین یامگا ۷+۹۰ (پنالتی) برای استقلال

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، حسین کنعانی زادگان، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی، دانیال اسماعیلی فر، مسعود ریگی، میلاد سرلک، سروش رفیعی، مهدی ترابی، سعید صادقی و شهاب زاهدی

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب استقلال:

سیدحسین حسینی، صالح حردانی، روزبه چشمی، امید حامدی‌فر، آرمین سهرابیان، کوین یامگا، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور، گوستاوو بلانکو، مهرداد محمدی، ابولفضل جلالی

سرمربی: جواد نکونام

دقایق حساس بازی:

 نیمه اول

دقیقه ۳: درگیری آرمین سهرابیان با علی نعمتی سبب شد بنیادی‌فر برای لحظاتی بازی را به وقفه اندازد.

دقیقه ۴: ارسال ضربه ایستگاهی مهدی‌پور از سمت راست با سابیدن توپ توسط سهرابیان موقعیتی خطرناک روی دروازه بیرانوند ایجاد کرد، اما کمک داور اول بازی این صحنه را آفساید اعلام کرد.

دقیقه ۸: ارسال مهدی ترابی از سمت راست با ضربه سر نعمتی همراه شد که سید حسین حسینی با یک واکنش خوب این توپ را دفع کرد. در ریباند خود نعمتی به موقعیت رسید، اما سهرابیان و حسینی با همکاری هم این توپ را به کرنر فرستادند.

دقیقه ۱۱: موعود بنیادی‌فر برای بررسی صحنه برخورد آرمین سهرابیان با شهاب زاهدی به سمت VAR رفت که پس از این اقدام تشخیص داد مدافع استقلال پیش از برخورد با مهاجم پرسپولیس سُر خورده بود.

دقیقه ۱۶: شهاب زاهدی موفق شد توپ را وارد دروازه استقلال کند، اما پیش از آن علیرضا ایلدروم با بلند بردن پرچم خود خطای مهاجم پرسپولیس را اعلام کرده بود.

دقیقه ۲۰: شوت بی‌دقت سروش رفیعی با اختلاف زیاد از بالای دروازه استقلال بیرون رفت.

دقیقه ۲۷: حسینی با خروج به موقع از دروازه ارسال خطرناک اسماعیلی‌فر را با مشت دفع کرد.

دقیقه ۳۷: دفع توپ مهدی ترابی به دست خودش برخورد کرد، اما بنیادی‌فر بدون اینکه این صحنه را از طریق VAR بررسی کند، دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه ۴۱: تلاش کنعانی‌زادگان و بلانکو برای دفع توپ منجر به زمین خوردن هر ۲ بازیکن شد که در این مورد نیز داور بدون استفاده از VAR بازی را دنبال کرد.

دقیقه ۱+۴۵: شهاب زاهدی با یک ضربه سر آرام پرتاب اوت بلند علی نعمتی را در اختیار حسینی قرار داد.

دقیقه ۲+۴۵: در شرایطی که بیرانوند قصد داشت ضربه سر آرام یامگا را مهار کند، برخورد او با گولسیانی سبب شد توپ از دست وی رها شود، اما کنعانی‌زادگان این توپ را برگشت داد. در ادامه بیرانوند با خروج از دروازه با دست مخالف خود ارسال یامگا را به کرنر فرستاد.

استقلال

نیمه دوم

دقیقه ۴۷: پاس در عرض کوین یامگا از گوشه زمین پرسپولیس درون محوطه جریمه به مهرداد محمدی رسید، اما ضربه وی پس از چرخش از کنار دروازه بیرانوند عبور کرد.

دقیقه ۵۶: محمدی این بار نتوانست روی ارسال خطرناک آرش رضاوند تاثیر بگذارد تا توپ در دستان دروازه‌بان پرسپولیس قرار بگیرد.

دقیقه ۵۹: ارسال کرنر مهدی‌پور از سمت راست با ضربه سر بلانکو همراه شد، اما بیرانوند این توپ را در آغوش گرفت.

دقیقه ۶۵: شوت از راه دور امید حامدی‌فر با اختلاف زیاد از بالای دروازه پرسپولیس گذشت.

دقیقه ۷۵: روی یکی از معدود فرصت‌های خوب این بازی که برای پرسپولیس رقم خورد، امید عالیشاه با یک پاس رو به عقب اشتباه توپ را به حریف سپرد.

دقیقه ۷۷: پاس رو به عقب عجیب سهرابیان سبب شد سید حسین حسینی مجبور شود توپ را با سر دفع کند و در ادامه ضربه سر چشمی توپ را پشت محوطه جریمه پرسپولیس به امید عالیشاه رساند و کاپیتان سرخ‌پوشان با یک ضربه دقیق پای راست گل اول تیمش را به ثمر رساند.

.دقیقه ۸۰: امید عالیشاه بار دیگر پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد، اما این بار شوت روی پای بسیار خطرناک او از کنار تیر عمودی سمت راست دروازه استقلال بیرون رفت

دقیقه ۸۳: در شرایطی که علی نعمتی دست پیمان بابایی را در اختیار گرفته بود، مهاجم استقلال درون محوطه جریمه روی زمین افتاد، اما بنیادی‌فر دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه ۸۷: داور پس از اعتراض‌های مداوم بازیکنان استقلال و مشورت با داور و کمک داور ویدیویی به سمت مانیتور رفت تا این صحنه را بررسی کند. بنیادی‌فر پس از بررسی این صحنه اعلام کرد خطایی رخ نداده است.

دقیقه ۳+۹۰: این بار روی زمین افتادن آرش رضاوند در مقابل علی نعمتی بار دیگر سبب اعتراض استقلالی‌ها و درخواست آن‌ها برای استفاده از VAR شد که بنیادی‌فر پس از بررسی این صحنه به سود آبی‌پوشان اعلام پنالتی کرد.

دقیقه ۷+۹۰: در شرایطی که پرسپولیس تا دقیقه ۶+۹۰ یک بر صفر از حریف جلو بود، با گل شدن پنالتی یامگا در این لحظه بازی یک بر یک مساوی شد تا با این نتیجه شاگردان جواد نکونام ۲۵ امتیازی شده و با یک بازی بیشتر نسبت به سپاهان بار دیگر صدرنشین شوند.

همچنین شاگردان یحیی گل محمدی نیز با ۲۱ امتیاز از ۱۱ دیدار به رتبه سوم صعود کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *