۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱:۰۳ ق٫ظ

چهار کتاب ایرانی در فهرست کلاغ سفید ۲۰۲۳ کتابخانه مونیخ

به گزارش میهن نوین روز پنجشنبه ۱۲ اکتبر/۲۰ مهر از فهرست کلاغ سفید ۲۰۲۳ کتابخانه بین‌المللی کودکان مونیخ رونمایی شد.

کتاب

در این فهرست که شامل ۲۰۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان به ۳۹ زبان و از ۵۷ کشور جهان است، چهار عنوان کتاب فارسی از ایران نیز درج شده است که شامل «آفتاب مهتاب چه رنگه؟» از پروین دولت‌آبادی با تصویرگری سلیمه باباخان از انتشارات کتاب تاک، «دو سیاره» نویسنده و تصویرگر مسعود قره‌باغی از انتشارات فاطمی، کتاب‌های طوطی، «تذکره بادها» نوشته رضا عبدی از انتشارات رسم کودکی، «سیاوش نامه» بازنویسی لیلا میرزایی از انتشارات خردنامه.

این عناوین از میان کتاب‌هایی که اطلاعات آن‌ها در بازه زمانی زمستان ۱۴۰۰ تا بهار ۱۴۰۱ از سوی ناشران، نویسندگان و تصویرگران، منتقدان ادبیات کودک، شورای کتاب کودک، آژانس‌های ادبی و سایر نهاد‌های فعال در حوزه ادبیات کودکان ایران به دست کتابخانه رسیده، انتخاب شده‌اند. بدیهی است که هر چقدر تعداد این عناوین بیشتر باشد، امکان انتخاب آثار با کیفیت‌تر، همین‌طور عناوین بیشتر در فهرست نیز فراهم می‌شود.

بخش فارسی کتابخانه بین‌المللی کودکان مونیخ در پیامی از تمامی دوستان و صاحب‌نظرانی که با معرفی‌ها و نقد‌های خود ما را یاری کردند، همین‌طور ناشرانی که سخاوتمندانه آثار خود را در اختیار کتابخانه می‌گذارند، سپاسگزاری کرد.

ناشران، نویسندگان، و تصویرگران محترم همچنان می‌توانند جدیدترین آثار خود را دو نوبت در سال (ماه اکتبر در نمایشگاه کتاب فرانکفورت و بهار هر سال در نمایشگاه کتاب بولونیا) به غرفه کتابخانه تحویل دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *