۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۳ ق٫ظ

کاهش قیمت غیررسمی دلار تا مرز ۴۷ هزار تومان

به گزارش میهن نوین شنبه هفته جاری (۲۴ تیر ماه) بازار ارز با ثبات نسبی قیمت نسبت به آخرین ساعات معاملات در روز پنجسنبه هفته گذشته (۲۲ تیر ماه)، کار خود را آغاز کرد، اما قیمت انواع ارز تا دیروز روند نزولی خود را ادامه داد.

دلار

به عنوان مثال هر دلار آمریکا در روز شنبه هفته جاری (۲۴ تیرماه) در بازار آزاد (غیررسمی) به حدود ۴۹ هزار  و ۵۰۰ تومان رسیده بود، اما همین نرخ تا روز یکشنبه با نوسان چند صد تومانی مواجه شد. دوشنبه هفته جاری نیز چند صد تومان کاهش یافت. همین روند قیمتی تا روز پایانی این هفته (پنجشنبه ۲۹ تیرماه) ادامه پیدا کرد و دلار نهایتا با بیش از هزار تومان کاهش نرخ با قیمت ۴۸ هزار و ۳۰۰ تومان هفته خود را به پایان رساند.

البته قیمت دلار به صورت اسکناس و حواله روند با ثباتی را تجربه کرد. به گونه‌ای که شنبه هفته جاری ۲۴ تیر ماه به ترتیب ۴۱ هزار و ۲۵۷ تومان و ۳۷ هزار و ۵۰۷ تومان قیمت‌گذاری شد و تا دیروز با افزایش دو تومانی به ۴۱ هزار و ۲۵۹ و  ۳۷ هزار و ۵۰۹ تومان رسید.

یورو نیز در نخستین روز این هفته در حدود ۵۵ هزار تومان معامله شده بود، اما بعد از گذشت دو روز، یعنی دوشنبه نرخ آن با کاهش ۶۰۰ تومانی مواجه و ۵۴ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد و نهایتا به ۵۳ هزار تومان هم نزدیک شد.

نرخ اسکناس و حواله یورو در مرکز مبادله ارز و طلا نیز این روند نزولی را داشت. چرا که از ابتدای هفته جاری به ترتیب از ۴۶ هزار و ۳۵۸ تومان و ۴۲ هزار و ۱۴۳ تومان به ۴۶ هزار و ۱۸۸ تومان و ۴۱ هزار و ۹۸۹ تومان رسید.

درهم و سایر ارزها نیز در بازار به تبعیت از دلار و یورو روند قیمتی نزولی را تجربه کردند و باید دید در ادامه و هفته‌های پیش رو کاهش قیمت‌ها در بازار ارز تا کجا ادامه خواهد داشت.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *