۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰ ق٫ظ

کشتی آزاد جام کرکین/ پایان کار ایران با کسب ۵ مدال

کشتی

به گزارش میهن نوین به نقل از سایت فدراسیون کشتی؛ تیم منتخب و ۶ نفره کشتی آزاد ایران با کسب ۲ مدال طلا، یک مدال نقره و ۲ مدال برنز به کار خود در رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام دیمیتری کرکین که روز‌های ۱۶ و ۱۷ شهریورماه در شهر یاکوتسک روسیه برگزارشد، پایان داد.

در پایان این مسابقات تیم ایران توسط امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۲ کیلوگرم، امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا، ابوالفضل بابالو در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره، ابراهیم الهی در وزن ۶۵ و علی منصوری در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت و محمد بخشی در وزن ۷۰ کیلوگرم نیز پنجم شد.

نتایج نمایندگان کشورمان در این رقابت ها، به شرح زیر است:

در وزن ۶۵ کیلوگرم ابراهیم الهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر الکساندر ایوانوف از روسیه را شکست داد. او در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر صفر ولادیسلاو کویکا از بلاروس را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر یک مغلوب آرتور بادتیف از روسیه شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر صفر دیولوستان توتونوف از روسیه را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد بخشی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر سبالوس از پرو را مغلوب کرد وی در دور بعد با ضربه فنی از سد لی از کره جنوبی گذشت. بخشی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب ویکتور راسادین از تاجیکستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، بخشی به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۹ بر ۴ پاپیکیان از ارمنستان را از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی رفت. بخشی در این دیدار با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب کوربان شیرایف از روسیه شد و در جایگاه پنجم ایستاد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم علی منصوری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به با ضربه فنی چیتادزه از بلاروس را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب آرتور نایفانوف کشتی گیر عنوان دار روسی شد. وی با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. منصوری در این گروه با نتیجه ۱۰ بر صفر دنیس ماکسیموف از روسیه را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر ۲ دیمیتری زین الدین اف از روسیه را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ماکسیم تولماچف از روسیه به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر ۲ از سد آلن باگایف کشتی گیری که ماه گذشته در مسابقات جام کنکورد مغلوبش شده بود، گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل نیورگین سرگین از روسیه را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که با حضور ۷ کشتی‌گیر و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، ابوالفضل بابالو در گروه ب به در مبارزه نخست با نتیجه ۴ بر صفر آیور نیمایف از روسیه را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر جونگ یونگ یو از کره جنوبی را مغلوب کرد و به عنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی راه یافت. بابالو در این مرحله اورگیلوخ داگادورج از مغولستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل شامیل موسی‌یف دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از روسیه با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیررضا معصومی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر نرگویباتار از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. معصومی با نتیجه ۱۴ بر ۴ از سد زلیم‌خان خزریف از روسیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل آنزور خزریف قهرمان بازی‌های اروپایی از روسیه با نتیجه ۸ بر ۳ به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *