۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۰:۵۸ ق٫ظ

۱۷ خدمت دندان پزشکی تحت پوشش بیمه سلامت/ ۲۰۰۰ مرکز دندان پزشکی با بیمه سلامت قرارداد دارند

به گزارش میهن نوین مهدی ناصحی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت در نشست خبری گفت: مشاوره های روان شناسی و ویزیت مانند خدمات روان درمانی تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت. بیمه سلامت ۷۰ درصد تعرفه دولتی را در زمینه خدمات روانشناسی تحت پوشش قرار می دهد.

دندان پزشکی

به گفته وی بیماران تحت پوشش بیمه سلامت از این خدمات روانشناسی توانسته‌اند استفاده کنند و فعلا صندوق‌های بیمه گر دیگر در این سامانه بارگذاری نشده است.

او بیان کرد: روستاییان کشور تحت پوشش رایگان بیمه سلامت هستند. افراد ساکن در روستا در صورت مراجعه از طریق نظام ارجاع تا ۹۵ درصد خدمات شان در حوزه بستری و ۷۰ درصد خدمات سرپایی تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

ناصحی افزود: در حال حاضر ۱۷ خدمت دندان پزشکی تحت پوشش بیمه قرار گرفته است که مادران باردار و کودکان زیر ۷ سال و بیماران صعب العلاج به صورت رایگان این خدمات را دریافت می کنند. الان ۲۰۰۰ مرکز دندان پزشکی با بیمه سلامت قرارداد دارند. در سال جاری مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای بیمه دندان پزشکی در نظر گرفته شده است.

او گفت: خدمات ارائه شده به کودکان زیر هفت سال در مراکز دولتی رایگان خواهد بود که این موضوع مورد موافقت هیئت دولت قرار گرفته است. پیشنهاد شده تا فرانشیز ده درصدی حذف شود تا خدمات سرپایی و بستری به صورت رایگان به کودکان زیر هفت سال ارائه شود. برای مادران باردار و فرزندان شان بیش از دو هزار میلیارد تومان در بیمه سلامت هزینه شده است.

او ادامه داد: الان کمتر از ۲۰۰ هزار نفر از اتباع خارجی تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند که بیمه نیمی از این افراد توسط کمیسار عالی سازمان ملل پرداخت می شود. بیماران صعب العلاج اتباع خارجی به صورت رایگان درمان می شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *