۲۶ تیر ۱۴۰۳ | ۹:۲۵ ق٫ظ

جام ملت‌های فوتسال آسیا ۲۰۲۴: ایران با اقتدار قهرمان شد!

قهرمانی ایران در فوتسال آسیا

تیم ملی فوتسال ایران در یک بازی تماشایی و نفس‌گیر، در فینال جام ملت‌های فوتسال آسیا ۲۰۲۴، تیم میزبان تایلند را با نتیجه ۴ بر ۱ شکست داد و مقتدرانه به مقام قهرمانی رسید.

میهن نوین: شاگردان وحید شمسایی که از همان ابتدا با انگیزه و پرشور ظاهر شده بودند، در همان دقیقه اول بازی روی شوت تماشایی مهدی کریمی به گل اول رسیدند. در ادامه، حملات تایلندی‌ها برای جبران گل خورده شدت گرفت، اما ایران با دفاعی منظم و ضدحملات زهردار، دروازه خود را به خوبی حفظ کرد و در دقیقه ۶ توسط سعید احمد عباسی به گل دوم رسید.

نیمه دوم بازی با حملات بیشتر تایلندی‌ها آغاز شد و این تیم در دقیقه ۷ موفق به گلزنی شد. اما این گل نه تنها ناامیدی برای ایران به ارمغان نیاورد، بلکه انگیزه این تیم را دو چندان کرد. یک دقیقه پس از گل تایلند، علی‌اصغر حسن‌زاده با یک شوت والی تماشایی، گل سوم ایران را به ثمر رساند.

در ادامه بازی، تایلندی‌ها که چاره‌ای جز تسلیم شدن نداشتند، به بازی پاورپلی (پنج نفره) روی آوردند. اما این فرصت نه تنها برای آنها سودی نداشت، بلکه باقر محمدی، دروازه‌بان تیزبین ایران، از اشتباه تایلندی‌ها استفاده کرد و با دروازه خالی، گل چهارم ایران را به ثمر رساند و خیال شاگردان شمسایی را از بابت قهرمانی راحت کرد.

جام ملت های فوتسال آسیا ایران
جام ملت های فوتسال آسیا

با این نتیجه، تیم ملی فوتسال ایران برای سیزدهمین بار در تاریخ خود، عنوان قهرمانی جام ملت‌های فوتسال آسیا را به دست آورد و انتقام دوره قبل را از تایلند گرفت.

کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و مهدی تاج، رئیس کمیته فوتسال آسیا و رئیس فدراسیون فوتبال ایران نیز از نزدیک نظاره‌گر این بازی بودند.

در دیدار رده‌بندی این مسابقات نیز، تیم ملی ازبکستان با نتیجه ۸ بر ۶ (در مجموع وقت قانونی و وقت اضافه) از سد تاجیکستان گذشت و عنوان سومی را به خود اختصاص داد.

لازم به ذکر است که این مسابقات حکم انتخابی جام جهانی فوتسال ۲۰۲۴ را نیز داشت و تیم‌های ایران، تایلند، تاجیکستان و افغانستان جواز حضور در این مسابقات را کسب کردند.

نکات قابل توجه:

  • این دومین قهرمانی متوالی ایران در جام ملت‌های فوتسال آسیا است.
  • ایران با ۱۳ قهرمانی، پرافتخارترین تیم این مسابقات است.
  • مهدی کریمی، سعید احمد عباسی، علی‌اصغر حسن‌زاده و باقر محمدی، گلزنان ایران در این بازی بودند.
  • باقر محمدی، دروازه‌بان ایران، با عملکرد درخشان خود، نقش مهمی در قهرمانی تیم ملی داشت.
  • تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی فوتسال ۲۰۲۴، به دنبال کسب عنوان قهرمانی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *