۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۳:۵۵ ق٫ظ

وزیر کشور: شرایط برای تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین از مرز تمرچین فراهم است

به گزارش میهن نوین وزیر کشور گفت: امکانات و تجهیزات لازم برای تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین از مرز تمرچین پیرانشهر فراهم شده است.

اربعین

احمد وحیدی جمعه ۱۳ مرداد در مرز تمرچین پیرانشهر و در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: نشست استان‌های همجوار آذربایجان‌غربی در ارومیه برای ساماندهی عبور زائران از مرز تمرچین برگزار شد و با توجه به گرمای زیاد سایر مرزها و هماهنگی با طرف عراقی، تمرچین فعال‌تر خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به گرمای زیاد در مرزهای دیگر و مساله بُعد مسافت، امیدواریم زائران بیشتری از مرز تمرچین عبور کرده و ما نیز زمینه سفر بهتر را فراهم کنیم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: سال گذشته مردم منطقه و اهل تسنن و اهل تشیع استقبال بسیار خوبی از زائران اربعین انجام دادند.

وحیدی در ادامه افزود: با توجه به علاقه مردم این منطقه برای استقبال از زائران اربعین، مسأله تردد زوار موجب وحدت و همبستگی بیشتر شده است.

وزیر کشور به برخورداری آذربایجان‌غربی از امنیت و آرامش کافی برای تردد زائران اربعین نیز اشاره کرد و یادآور شد: امسال گذرنامه‌های خاص اربعین برای زوار طراحی شده و در این خصوص هماهنگی لازم با طرف عراقی صورت گرفته است.

وحیدی همچنین افزود: گذرنامه‌های خاص اربعین مخصوص کسانی است که فاقد گذرنامه بوده و به اربعین مشرف می‌شوند و در تمامی مرزهای شش‌گانه دارای اعتبار هستند.

وی اظهار کرد: امسال برای تردد زائران از مرز تمرچین پیرانشهر، زیرساخت‌های لازم از جمله جاده و حمل‌ونقل در دو طرف مرز مهیا شده است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *