۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۴:۵۴ ق٫ظ

ماکرون: نابودی حماس به معنای ۱۰ سال جنگ است/امنیت اسرائیل با گرفتن جان فلسطینی‌ها تضمین نمی‌شود

به گزارش میهن نوین رئیس جمهوری فرانسه امروز (شنبه) هشدار داد هدف اعلام‌شده رژیم صهیونیستی جهت نابودی کامل حماس، ممکن است به جنگی بینجامد که ۱۰ سال ادامه می‌یابد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در نشست خبری در حاشیه کنفرانس آب و هوایی در دبی امارات اعلام کرد: نابودی کامل حماس به چه معناست؟ آیا کسی معتقد است که این ممکن است؟ اگر اینگونه باشد، جنگ ۱۰ سال به طول خواهد انجامید.

وی تل آویو را ترغیب کرد درخصوص هدفی که برای جنگ علیه غزه تعریف کرده و این هدف را نابودی جنبش حماس معرفی کرده است، توضیح دهد. ماکرون نسبت به یک جنگ بی پایان هشدار داد.

حماس

ماکرون درخصوص مقابله با آنچه که وی «تروریسم» خواند، گفت که عبارت از بمباران سیستم‌مند و مداوم نیست و پاسخ به حملات حماس نابودی یک منطقه به صورت کامل یا بمباران تمام زیرساخت‌های غیرنظامی نیست.

وی تصریح کرد: اگر تحقق امنیت دائم اسرائیل با گرفتن جان فلسطینی‌ها پایه ریزی شود و در نتیجه باعث ناخرسندی تمامی افکار عمومی در منطقه شود، نمی‌توان این امنیت را تضمین کرد.

ماکرون خواهان پاسخگویی به خواسته‌های مشروع فلسطینی‌ها از طریق راهکار دو دولتی شد.

وی خواستار دو چندان شدن تلاش‌ها جهت دست یابی به آتش بس دائم در غزه و آزادی تمامی بازداشت‌شدگان در بند حماس و رساندن کمک‌ها به غزه شد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *