۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۴:۳۹ ق٫ظ

چیکار کنم همه ازم خوششون بیاد؟ ۱۶ راز مهم و کلیدی

چیکار کنم تا همه ازم خوششون بیاد

این سوالیه که احتماله هرکسی تو دوران زندگیش از خودش میپرسه: چیکار کنم همه ازم خوششون بیاد؟ در این مقاله از میهن نوین به این پرسش پاسخ می‌دیم و راه‌کارهای عملی را در اختیارتون می‌ذاریم. پس در ادامه با ما همراه باشید:

۱۶ راز مهم برای تبدیل شدن به فردی دوست داشتنی

آدمای دوست داشتنی همیشه محبوب‌تر از آدمای دیگه‌ن. با واقعی بودنشون باعث میشن همه ازشون خوششون بیاد و دوست دارن باهاشون وقت بگذرونن. اما این که چیکار کنیم تا تبدیل به آدمای دوست داشتنی بشیم، سوالیه که خیلیا از خودشون می‌پرسن.

در این مطلب می‌خوایم بهتون ۱۶ نکته مهم برای تبدیل شدن به فردی دوست داشتنی  که دیگران ازتون خوششون بیاد را بگیم. این نکات رو اگه رعایت کنید، مطمئناً محبوبیت شما توی جمع افزایش پیدا می‌کنه.

نکته اول: مثبت باشید

اگه آدم مثبتی باشید، انرژی مثبتی به اطرافتون ساطع می‌کنید. آدمای مثبت معمولاً محبوب‌تر از آدمای منفی‌اند و این رفتارشون باعث میشه همه ازشون خوششون بیاد.

نکته دوم: مودب باشید

مودب بودن همیشه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آدمای دوست داشتنی بوده. با دیگران با احترام رفتار کنید و از کلمات مودبانه استفاده کنید. اینطوری بدون  این که بخواین هم دیگران باعث میشه دیگران از شما خوششون بیاد.

نکته سوم: شنونده خوبی باشید

وقتی کسی با شما حرف می‌زنه، با دقت به حرف‌هاش گوش بدید. نشون بدید که به حرف‌هاش علاقه دارید و می‌خواید بشنوید.

راهکارهایی برای شنونده بودن
شنونده خوبی باشید

نکته چهارم: مهربان باشید

مهربان بودن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آدمای دوست داشتنی هست. به دیگران کمک کنید و باهاشون مهربان باشید.

نکته پنجم: خودتون باشید

سعی نکنید کسی باشید که نیستید. وقتی خودتون باشید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و دیگران هم شما رو راحت‌تر می‌پذیرند.

نکته ششم: به دیگران کمک کنید

کمک کردن به دیگران یکی از بهترین راه‌ها برای جلب محبت اوناس. وقتی به دیگران کمک می‌کنید، نشون می‌دید که به اونا اهمیت می‌دید و می‌خواید به اونا کمک کنید.

کمک کردن به دیگران
به دیگران کمک کنید

نکته هفتم: لبخند بزنید

لبخند زدن یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جلب محبت دیگرانه. لبخند زدن نشون می‌ده که شما مهربان و خوش‌رو هستید و دیگران رو دوست دارید و در نتیجه خودتان جذاب و دوست داشتنی به نظر میاین.

نکته هشتم: ظاهر آراسته داشته باشید

ظاهر آراسته نشون‌دهنده اعتماد به نفس و احترام به خوده. وقتی ظاهر آراسته دارید، نشون می‌دید که به خود اهمیت می‌دید و به دیگران هم اهمیت می‌دید.

داشتن ظاهری آراسته
ظاهر آراسته داشته باشید

نکته نهم: ارتباط غیرکلامی خوبی داشته باشید

ارتباط غیرکلامی هم نقش مهمی در جلب محبت دیگران داره. به زبان بدن خودتون توجه کنید و مطمئن بشید که زبان بدن شما مثبت و دوستانه است.

نکته دهم: از شوخ‌طبعی استفاده کنید

شوخی‌های مناسب و به‌موقع می‌تونه باعث ایجاد حس خوب و شادی در دیگران بشه. وقتی از شوخ‌طبعی استفاده می‌کنید، نشون می‌دید که فردی اجتماعی و خوش‌رو هستید.

شوخی‌های مناسب
از شوخ‌طبعی استفاده کنید

نکته یازدهم: به دیگران توجه کنید

به دیگران توجه کنید و به حرف‌هاشون گوش بدید. نشون بدید که به اونا اهمیت می‌دید و می‌خواید باهاشون آشنا بشید.

نکته دوازدهم: از دیگران تعریف کنید

از دیگران تعریف کنید و به اونا بگید که از اونا خوشتون میاد. این کار باعث می‌شه که اونا احساس خوبی داشته باشن و به شما علاقه‌مند بشن.

نکته سیزدهم: با دیگران همدلی کنید

با دیگران همدلی کنید و سعی کنید احساسات اونا رو درک کنید. این کار باعث می‌شه که اونا احساس کنند که شما برای اونا اهمیت می‌دید.

نکته چهاردهم: به دنبال فرصت‌های جدید باشید

به دنبال فرصت‌های جدید باشید تا با افراد جدید آشنا بشید و با اونا ارتباط برقرار کنید. هر چقدر با افراد بیشتری آشنا بشید، محبوبیت شما هم افزایش پیدا می‌کنه.

نکته پانزدهم: از خودتون مراقبت کنید

از خودتون مراقبت کنید و به سلامتی و تندرستی خودتون اهمیت بدید. وقتی سالم باشید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و دیگران هم شما رو راحت‌تر می‌پذیرند.

نکته شانزدهم: خودتون رو باور داشته باشید

خودتون رو باور داشته باشید و به خودتون اعتماد کنید. وقتی خودتون رو باور داشته باشید، دیگران هم شما رو باور خواهند کرد.

چطور دل همه رو ببریم؟

خب، حالا که نکات کلیدی رو یاد گرفتیم، بیایید چند نکته خاص رو هم برای جلب محبت دیگران در موقعیت‌های مختلف بررسی کنیم.

اگر در جمع هستید:

 • فعال باشید و گوش کنید. یعنی فقط به حرف‌های بقیه گوش ندین، بلکه بهشون نشون بدین که به حرف‌هاشون علاقه دارید. با سر تکون دادن، سوال پرسیدن، و واکنش‌های مناسب، به بقیه نشون بدین که بهشون توجه دارید.
 • از بقیه سوال بپرسید. اینطوری بهشون نشون می‌دید که بهشون علاقه دارید و می‌خواید بیشتر باهاشون آشنا بشید.
 • با آدم‌های جدید آشنا بشید. اینطوری می‌تونید دایره دوستانتون رو گسترش بدید و با آدم‌های جدیدی آشنا بشید.

اگر با کسی آشنا می‌شید:

 • اسمش رو به یاد داشته باشید و ازش استفاده کنید. اینطوری نشون می‌دید که بهش توجه دارید و می‌خواید باهاش ارتباط برقرار کنید.
 • ازش سوال بپرسید. اینطوری بهش نشون می‌دید که بهش علاقه دارید و می‌خواید بیشتر باهاش آشنا بشید.
 • ازش تعریف و تمجید کنید. اینطوری بهش نشون می‌دید که ازش خوشتون میاد و قدردانش هستید.

اگر می‌خواهید با کسی رابطه‌ای رو حفظ کنید:

 • بهش نشون بدین که بهش اهمیت می‌دید. اینطوری بهش نشون می‌دید که برای شما مهمه و دوست داشتنی هست. مطمئن باش اینطوری باعث میشی ازت خوششون بیاد.
 • باهاش وقت بگذرانید. اینطوری بهش نشون می‌دید که دوست دارید باهاش باشید.
 • ازش حمایت کنید. اینطوری بهش نشون می‌دید که همیشه کنارش هستید و بهش کمک می‌کنید.

با رعایت این نکات می‌تونید دل همه رو ببرید و محبوب باشید. اما مهم‌ترین چیز اینه که خودتون باشید و سعی نکنید کسی باشید که نیستید. وقتی خودتون باشید، دیگران هم شما رو به خاطر خودتون دوست خواهند داشت.

چیکار کنم همه دنبالم باشن و ازم خوششون بیاد؟

همه ما دوست داریم محبوب باشیم و دیگران از ما خوششون بیاد و دوست داشتنی به نظر بیایم. دوست داریم که در جمع مورد توجه باشیم و دیگران با ما احساس راحتی کنند. اما چطور می‌تونیم کاری کنیم که همه دنبالمون باشن و دوست داشتنی باشیم؟

جواب این سوال خیلی ساده‌ست: خودت باش تا دیگران ازت خوششون بیاد!

وقتی خودت باشی، اعتماد به نفس بیشتری داری و دیگران هم این رو حس می‌کنن. وقتی خودت باشی، راحت‌تر ارتباط برقرار می‌کنی و دیگران هم راحت‌تر باهات ارتباط برقرار می‌کنن. وقتی خودت باشی، دیگران حس می‌کنن که با یه آدم واقعی طرفن و این باعث می‌شه که بهت جذب بشن.

البته این به این معنی نیست که نباید تلاش کنی که مهارت‌های اجتماعی خودت رو بهبود ببخشی. یاد گرفتن اینکه چطور به خوبی گوش بدهی، چطور سوال بپرسی، و چطور از شوخ‌طبعی استفاده کنی، می‌تونه بهت کمک کنه که با دیگران ارتباط بهتری برقرار کنی.

اما مهم‌ترین چیز اینه که خودت رو دوست داشته باشی و به خودت اعتماد داشته باشی. وقتی این کار رو انجام بدی، دیگران هم بهت جذب می‌شن.

برای اینکه همه دنبالت باشن، کافیه خودت باشی. اعتماد به نفس داشته باش، مهارت‌های اجتماعی خودت رو بهبود ببخش، و به خودت عشق بورز. وقتی این کار رو انجام بدی، همه می‌فهمن که تو یه آدم واقعی و جذابی هستی و بهت جذب می‌شن.

چیکار کنم همه روم کراش بزنن؟
میخوای همه روت کراش بزنن؟

چیکار کنم همه روم کراش بزنن؟

اگه می‌خوای همه روت کراش بزنن و ازت خوششون بیاد باید یه آدم جذاب و دوست داشتنی باشی. این یعنی باید:

 • خودت باشی و سعی نکن کسی باشی که نیستی. وقتی خودت باشی، اعتماد به نفس بیشتری داری و دیگران هم این رو حس می‌کنن و ناخواسته باعث می‌شین همه از شما خوششون بیاد.
 • مهربون و دلسوز باشی. همه از آدم‌های مهربون و دلسوز خوششون میاد.
 • به خودت برسی. ظاهر آراسته و مرتب، تاثیر زیادی روی دیگران می‌ذاره.
 • مثبت و خوش‌بین باشی. آدم‌های مثبت و خوش‌بین، جذاب‌تر به نظر می‌رسن.
 • شوخ‌طبع باشی. شوخ‌طبعی، یه ویژگی جذابه که باعث می‌شه دیگران از بودن باهات لذت ببرن.
 • شنونده خوبی باشی. وقتی به حرف‌های دیگران گوش می‌دی، نشون می‌دی که بهشون اهمیت میدی.

البته، این نکات فقط یه راهنما هستن. مهم‌ترین چیز اینه که خودت رو به بهترین شکل ممکن نشون بدی. وقتی خودت رو دوست داری و به خودت اعتماد داری، دیگران هم بهت جذب می‌شن، محبوب میشی، باعث میشه ازت خوششون بیاد و دوست داشتنی به نظر می‌رسی.

مطلب مشابه: با این ۱۶ نکته، کِراش خود را ضربه‌فنی کنید

چطور با حرف زدن دیگران را جذب کنم تا ازم خوششون بیاد؟

برای اینکه با حرف زدن دل همه رو ببریم تا از ما خوششون بیاد، باید چند تا نکته رو رعایت کنیم:

نکته اول؛ اول از همه، باید خودمون باشیم و سعی نکنیم کسی باشیم که نیستیم. وقتی خودمون باشیم، اعتماد به نفس بیشتری داریم و این اعتماد به نفس به صدای ما هم منتقل میشه.

نکته دوم اینه که باید به حرف‌های دیگران گوش کنیم. وقتی به حرف‌های دیگران گوش می‌دیم، نشون می‌دیم که بهشون اهمیت می‌دیم و به نظراتشون احترام می‌ذاریم. این باعث میشه که دیگران هم به حرف‌های ما گوش بدن و به ما اهمیت بدن.

نکته سوم اینه که باید از کلمات مثبت و خوشایند استفاده کنیم. وقتی از کلمات مثبت استفاده می‌کنیم، نشون می‌دیم که آدم خوش‌بین و مثبتی هستیم. این باعث میشه که دیگران هم احساس خوبی داشته باشن و به ما جذب بشن.

نکته چهارم اینه که باید از شوخ‌طبعی استفاده کنیم. شوخ‌طبعی می‌تونه باعث بشه که مکالمه رو جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر کنیم. البته باید حواسمون باشه که شوخ‌طبعی ما به کس دیگری توهین نکنه.

نکته پنجم اینه که باید از زبان بدن مناسب استفاده کنیم. زبان بدن ما می‌تونه تاثیر زیادی روی دیگران داشته باشه. وقتی زبان بدن مناسبی داریم، نشون می‌دیم که آدم مطمئن و با اعتماد به نفسی هستیم.

با رعایت این نکات می‌تونیم با حرف زدن دل همه رو ببریم و محبوب باشیم. اما مهم‌ترین چیز اینه که خودمون باشیم و سعی نکنیم کسی باشیم که نیستیم. وقتی خودمون باشیم، دیگران هم ما رو به خاطر خودمون میخوان و دوست داشتنی میشیم و ناخواسته باعث می‌شیم از ما خوششون بیاد.

چطور آدم دوست داشتنی باشیم

دوست داشتنی باشیم

چیکار کنم همه تحویلم بگیرن و ازم خوششون بیاد؟

خب، این سوالی‌ست که خیلی‌ها از خودشون می‌پرسن. دوست دارن همه تحویلشون بگیرن، دوست دارن از دید بقیه دوست داشتنی باشن، علاقه دارن همه بهشون احترام بذارن و ازش خوششون بیاد.

ولی خب، این کار خیلی آسون نیست. نمی‌شه با یه فرمول جادویی همه رو تحویل گرفت. باید تلاش کرد، باید مهارت‌های اجتماعی رو یاد گرفت، باید اعتماد به نفس داشت، و باید خود واقعی بود.

چند تا نکته کلیدی رو می‌تونیم برای تحویل گرفتن توسط بقیه یاد بگیریم:

 • شنونده خوبی باشیم. وقتی کسی با ما حرف می‌زنه، به حرف‌هاش با دقت گوش بدیم و نشون بدیم که بهش توجه داریم.
 • از دیگران سوال بپرسیم. ازشون در مورد خودشون، علایقشون، و تجربیاتشون سوال بپرسیم. اینطوری نشون می‌دیم که بهشون علاقه داریم و دوست داریم بیشتر باهاشون آشنا بشیم.
 • مثبت باشیم. مثبت بودن و خوش‌بین بودن باعث میشه که اطرافیانمون هم احساس بهتری داشته باشن و از بودن با ما لذت ببرن.
 • از شوخ‌طبعی استفاده کنیم. شوخ‌طبعی می‌تونه به ما کمک کنه که با دیگران ارتباط برقرار کنیم و لحظات خوشی رو برایشون رقم بزنیم.
 • کمک‌حال باشیم. وقتی کسی به کمک نیاز داره، دریغ نکنیم و بهش کمک کنیم. اینطوری نشون می‌دیم که به دیگران اهمیت می‌دیم.

البته، مهم‌ترین نکته اینه که خود واقعی باشیم. وقتی خود واقعی هستیم، دیگران هم ما رو راحت‌تر قبول می‌کنن و باهامون ارتباط برقرار می‌کنن و از نظر اونا دوست داشتنی.

چطور محبوب و دوست داشتنی باشیم و دیگران ازم حوششون بیاد؛ بدون اینکه خودمون رو گم کنیم؟

همه دوست دارن محبوب و دوست داشتنی باشن و دیگران ازشون خوششون بیاد. اما چطور می‌تونیم محبوب باشیم بدون اینکه خودمون رو گم کنیم؟

جواب این سوال ساده‌ست: خودمون باشیم.

وقتی خودمون باشیم، اعتماد به نفس بیشتری داریم و دیگران هم این رو حس می‌کنن. وقتی خودمون باشیم، راحت‌تر ارتباط برقرار می‌کنیم و دیگران هم راحت‌تر با ما ارتباط برقرار می‌کنن. وقتی خودمون باشیم، دیگران حس می‌کنن که با یه آدم واقعی طرفن و این باعث می‌شه که به ما جذب بشن.

البته این به این معنی نیست که نباید تلاش کنیم که مهارت‌های اجتماعی خودمون رو بهبود ببخشیم. یاد گرفتن اینکه چطور به خوبی گوش بدهی، چطور سوال بپرسی، و چطور از شوخ‌طبعی استفاده کنی، می‌تونه بهت کمک کنه که با دیگران ارتباط بهتری برقرار کنی.

اما مهم‌ترین چیز اینه که خودت رو دوست داشته باشی و به خودت اعتماد داشته باشی. وقتی این کار رو انجام بدی، دیگران هم بهت جذب می‌شن و از دید اونها دوست داشتنی میشی و ازت خوششون میاد.

برای اینکه محبوب باشیم، کافیه خودمون باشیم. اعتماد به نفس داشته باش، مهارت‌های اجتماعی خودت رو بهبود ببخش، و به خودت عشق بورز. وقتی این کار رو انجام بدی، همه می‌فهمن که تو یه آدم واقعی، جذاب و دوست داشتنی هستی و بهت جذب می‌شن.

چطور محبوب و دوست داشتنی باشیم
خاصیت افراد دوست داشتنی

آیا باید همه را دوست داشته باشیم؟

درست است که همه ما دوست داریم محبوب باشیم و دیگران از ما خوششون بیاد و از دید اونها دوست داشتنی باشیم. دوست داریم که در جمع مورد توجه باشیم و دیگران با ما راحت باشند. اما آیا واقعاً باید تلاش کنیم که همه را دوست داشته باشند؟

قبل از اینکه این نکات را اجرا کنید، باید در مورد خطرات تلاش برای دوست داشتن همه فکر کنیم. اگر بیش از حد به نظرات دیگران اهمیت بدهید، ممکن است اعتماد به نفس خود را از دست بدهید. علاوه بر این، اگر همیشه به دنبال تایید دیگران باشید، ممکن است هرگز احساس رضایت واقعی نکنید.

یادگیری اینکه چگونه دوستانی پیدا کنید و بر دیگران تأثیر بگذارید می تواند مفید باشد، اما مهم است که به یاد داشته باشید که همه با شما سازگار نیستند. ممکن است افرادی را جذب کنید که آنطور که باید به شما اهمیت نمی دهندو از نظر آن ها دوست داشتنی نیستید.

اگر اضطراب اجتماعی یا اختلال روانی دیگری دارید، یادگیری نحوه دوست داشتن مردم ممکن است دشوار باشد. اگر اینطور است، می توانید از یک متخصص کمک بگیرید. مهم است که به خودتان دلسوزی کنید و یاد بگیرید که چگونه با خودتان مهربان باشید.

نتیجه گیری:

با رعایت این نکات می توانید محبوب شوید و محبوبیت شما در جمع افزایش پیدا می کند. اما مهم است که همیشه خودتان باشید و سعی نکنید کسی باشید که نیستید و دنبال این باشید که دیگران از شما خوششون بیاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *