۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۴:۱۲ ق٫ظ

آمریکا و ارمنستان رزمایشی مشترک را آغاز کردند

به گزارش میهن نوین سخنگوی ارتش آمریکا در اروپا و آفریقا چند روز پس از احضار سفیر ارمنستان از سوی مسکو به دلیل برگزاری رزمایش‌ها و افزایش تنش‌ها، به خبرگزاری فرانسه گفت: مراسم افتتاحیه رزمایش شریک عقاب در مرکز آموزشی زار در نزدیکی ایروان با حضور حدود ۸۵ سرباز آمریکایی و ۱۷۵ سرباز ارمنی آغاز شده است.

هفته گذشته وزارت دفاع ارمنستان علام کرد که این کشور میزبان رزمایش مشترک ۱۰ روزه با آمریکا است.

وزارت دفاع ارمنستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: در چهارچوب آماده‌سازی برای شرکت در عملیات‌های صلح‌بانی بین‌المللی، رزمایش مشترک آمریکا و ارمنستان با عنوان «شریک عقاب ۲۰۲۳» از ۱۱ تا ۲۰ سپتامبر (۲۰ تا ۲۹ شهریور) در ارمنستان برگزار خواهد شد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشست جی۲۰ با اظهار تأسف نسبت به رزمایش برنامه‌ریزی‌ شده آمریکا و ارمنستان، گفت که تلاش‌های ناتو برای نفوذ در این منطقه نتیجه خوبی نخواهد داشت.

ارمنستان

او گفت: ما هیچ خروجی خوبی در این نمی‌بینیم که یک کشور متخاصم ناتو سعی دارد در قفقاز جنوبی نفوذ کند. فکر نمی‌کنم این برای هیچ‌کس خوب باشد؛ از جمله ارمنستان. از این تصمیم رهبری ارمنستان متاسفم.

لاوروف همچنین با ذکر این نکته که ارمنستان در دو سال گذشته از حضور در رزمایش‌های سازمان پیمان امنیت جمعی که روسیه عضو آن است سر باز زده، گفت که اقدامات اخیر ایروان برای مسکو تعجب‌برانگیز است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *