۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۰:۴۸ ق٫ظ

رئیس‌جمهور کوبا عصر یکشنبه به تهران سفر می‌کند

به گزارش میهن نوین «میگل دیاز کانل» رئیس‌جمهور کوبا عصر یکشنبه پس از گذشت ۲۲ سال از سفر فیدل کاسترو رئیس‌جمهور فقید این کشور به ایران، به دعوت رسمی رئیس جمهوری اسلامی ایران در صدر هیأت عالیرتبه سیاسی و اقتصادی وارد تهران خواهد شد.

کوبا

مراسم استقبال رسمی از رئیس جمهور کوبا صبح روز دوشنبه توسط  سید ابراهیم رئیسی و در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار خواهد شد.

پس از مراسم استقبال رسمی و معارفه هیئت‌های همراه، ملاقات خصوصی روسای دو کشور، نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه و مراسم امضای اسناد و تفاهمنامه‌های همکاری برگزار می‌شود و سپس دو رئیس جمهور در نشست مطبوعاتی مشترک نتایج و دستاوردهای رایزنی‌های فیمابین را تشریح خواهند کرد.

میگل دیاز کانل در جریان این سفر علاوه بر دیدار رسمی با سید ابراهیم رئیسی دیدارهایی نیز با برخی مقامات عالی‌رتبه کشورمان خواهد داشت و از نمایشگاه توانمندی‌ها و آخرین دستاوردهای فناورانه جمهوری اسلامی ایران و نیز انستیتو پاستور که در عرصه‌های پزشکی و دارویی با کوبا همکاری دارد، بازدید خواهد کرد.
پس از سفر فیدل کاسترو رئیس جمهور فقید کوبا در خردادماه سال ۱۳۸۰، این نخستین سفر رئیس جمهور این کشور به ایران است.
خرداد ماه امسال سید ابراهیم رئیسی در قالب سفر منطقه‌ای به آمریکای لاتین پس از ۱۲ سال به دعوت رسمی همتای کوبایی خود به هاوانا سفر کرده بود که در جریان این سفر ۶ سند و تفاهمنامه همکاری در بخش‌های قضایی، همکاری‌های جامع سیاسی، مناسبات گمرکی و مشارکت در حوزه فناوری اطلاعات به امضای مقامات عالی‌رتبه دو کشور رسیده بود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *